Katalóg Predajne
Porovnanie
Prihlásiť
Košík

Dámske holiace strojčeky

Zabudnite na jednorazové žiletky a dosiahnite dokonalé oholenie vďaka holiacemu strojčeku. V našej ponuke na Planeo.sk nájdete dámske holiace strojčeky, klasické epilátory aj IPL epilátory. Aký je medzi nimi rozdiel, v čom spočívajú ich výhody a ako si vybrať dámsky holiaci strojček? 

 

Aké výhody má dámsky holiaci strojček? 

Elektrický holiaci strojček je pre ženy skvelou náhradou za klasickú žiletku alebo epilátor, ktorého používanie je pre mnohé ženy veľmi bolestivé. V čom spočívajú hlavné výhody elektrického holiaceho strojčeka pre ženy?: 

  • ekologickosť a dlhšia životnosť
  • dokonale hladké oholenie
  • bez rizika porezania
  • jednoduché na používanie, v ruke sa dobre drží
  • funkcia mokrého a suchého holenia
  • rôzne farebné prevedenia v ženských farbách
  • veľa ďalších funkcií, viacero nadstavcov v závislosti od konkrétneho modelu
  • bohatá ponuka, veľká možnosť výberu

Dokonal oholenie vďaka elektrickmu strojčeku na holenie

Epilátor alebo elektrický holiaci strojček pre ženy? 

V prvom rade je dôležité premyslieť si, akým spôsobom chcete dosiahnuť hladké oholenie. Dámsky holiaci strojček je dostupný vo verzii epilátora alebo depilátora, ktoré sa líšia systémom odstránenia nechceného ochlpenia. Môžete sa teda rozhodnúť, či chcete chĺpky odstrániť epiláciou alebo depiláciou. 

Epilátor odstráni chĺpky aj s korienkami

V boji za dokonale oholenou pokožkou je skvelým pomocníkom epilátor, ktorý sa zbavuje chĺpkov nielen na povrchu, ale zasahuje aj ich korienok. Odstránenie chĺpkov epiláciou je dlhodobejšie, na výber sú klasické elektrické epilátory alebo IPL epilátory

Kým klasické epilátory spôsobujú pri odstraňovaní chĺpkov miernu bolesť, IPL epilátory využívajú intenzívne pulzné svetlo, ktoré zvýšenou teplotou korienok zasiahne a chĺpok prirodzene vypadne. IPL epilátor je zatiaľ najúčinnejšou domácou variantou dlhodobého bezbolestného zbavovania sa nechceného ochlpenia, avšak kvôli vysokej cene nie je dostupný pre každého. 

IPL epiltory odstraňuj chĺpky bezbolestne

Depilácia je bezbolestným riešením

Depilácia funguje na princípe zastrihávania chĺpkov na úrovni pokožky, takže nedochádza k odstráneniu celého chĺpku aj s korienkom. Hladké oholenie vydrží v priemere 1 až 2 dni, potom začnú chĺpky dorastať, kvôli čomu je nutné častejšie holenie. 

Ženy zvyčajne k depilovaniu využívajú klasické jednorazové žiletky alebo elektrické holiace strojčeky, ktoré majú v porovnaní so žiletkou viacero výhod. Na Planeo.sk nájdete širokú ponuku dámskych strojčekov na holenie.  

Ako vybrať najlepší dámsky holiaci strojček?

Poradíme vám, ako vybrať najlepší dámsky holiaci strojček a aké parametre by ste mali sledovať pri jeho výbere. Akými funkciami sa jednotlivé holiace strojčeky odlišujú a čo je zvyčajne súčasťou ich balenia? 

Mokré alebo suché holenie?

Väčšina žien používa elektrický holiaci strojček na suché holenie bez nutnosti použitia vody, holiacej peny alebo gélu. Dámsky holiaci strojček sa však väčšinou vyrába vo vodeodolnom prevedení, a tak ho môžu ženy využiť aj pri holení vo vani alebo v sprche. 

Dámsky holiaci strojček má rôzne stupne vodeodolnosti, preto si pred prvým použitím v návode zistite, či je váš holiaci strojček vhodný len na umývanie pod tečúcou vodou alebo ho môžete použiť pri mokrom holení. 

Vodeodolnosť holiaceho strojčeka súvisí aj s jeho čistením a umývateľnosťou. Väčšina modelov strojčekov na holenie sa dá rozložiť na časti, ktoré môžu prísť do kontaktu s vodou, a ktoré naopak nie. Nielen holenie, ale aj samostatná starostlivosť o holiaci strojček je potom omnoho jednoduchšia. 

Elektrick holiaci strojček na odstrnenie chĺpkov z celho tela

Dámsky holiaci strojček s množstvom funkcií

Ponuka holiacich strojčekov pre ženy na Planeo.sk je naozaj veľká a preto je ťažké vybrať si konkrétny model. Často sú rozhodujúcim faktorom ďalšie funkcie, ktorými sa od seba dámske holiace strojčeky odlišujú. Čo všetko by ste si mali pri kúpe holiaceho strojčeka všímať a ktoré funkcie vám pravdepodobne pomôžu s rozhodovaním

Pri výbere holiaceho strojčeka sledujte spôsob jeho napájania. V súčasnosti sú na trhu dostupné batériové alebo akumulátorové dámske holiace strojčeky. Dôležitým parametrom je najmä doba nabitia a výdrž batérie

Vybrané modely disponujú aj funkciou rýchleho nabitia, ktoré umožňuje dobitie strojčeka na jedno použitie v priebehu niekoľkých minút. Väčšina modelov má aj indikátor informujúci o priebežnom stave batérie, takže budete vedieť, kedy musíte holiaci strojček opäť nabiť. 

Väčšinou sa holiaci strojček pre ženy predáva aj s rôznymi nadstavcami, ktoré zjednodušujú holenie. Medzi najčastejšie patria tzv. plávajúce fólie, ktoré zmierňujú tlak na pokožku alebo nadstavce pre lepší kĺzavý pohyb. Súčasťou balenia je zvyčajne aj vrecko, do ktorého si všetky nadstavce uložíte a čistiace kefky, ktorými holiaci strojček vyčistíte. 

Najlepšou voľbou je kúpa multifunkčného strojčeka, ktorý vďaka množstvu nadstavcov perfektne oholí celé telo. Vďaka tomu, si nemusíte zvlášť kupovať dámsky holiaci strojček na intímne partie, pretože multifunkčný strojček zvládne oholiť aj tie najcitlivejšie miesta.

13 €
65 €
Všetky filtre

10 produktov

last-visited

Použité obrázky sú iba ilustratívne a technické špecifikácie sa môžu v priebehu času zmeniť bez predchádzajúceho upozornenia.