Katalóg Predajne
Porovnanie
Prihlásiť
Košík

IPL epilátory

Fotoepilácia pomocou IPL (intenzívne pulzné svetlo) je jednou z najpokročilejších a najefektívnejších metód odstraňovania chĺpkov. Zistite, ako IPL epilátory fungujú, pre koho sú určené a aké parametre sledovať pri ich výbere.

Ako fungujú IPL epilátory?

Epilátory využívajúce technológiu IPL (intenzívne pulzné svetlo) predstavujú pokročilý spôsob odstraňovania chĺpkov. Tento typ epilátora vysiela sériu intenzívnych svetelných impulzov priamo na pokožku. Tieto pulzy svetla cieľovo pôsobia na chĺpky a postupne ich ničia, čo vedie k ich dlhotrvajúcemu odstráneniu.

Epilátor IPL je známy svojou relatívne nízkou bolestivosťou v porovnaní s inými metódami, ako je napríklad voskovanie alebo tradičné epilátory. Svetelné impulzy totiž nepôsobia priamo na pokožku, ale sú absorbované chĺpkami, čo minimalizuje nepohodlie. Niektoré zariadenia IPL epilátora majú navyše zabudované chladiace systémy, ktoré ďalej znižujú nepríjemné pocity počas ošetrenia. IPL epilátory sú skvelým riešením pre ľudí, ktorí túžia po dlhodobom a bezbolestnom odstránení chĺpkov.

Epilátor laserový má viacero výhod:

 • odstraňovanie chĺpkov je bezbolestné
 • dlhotrvajúci efekt
 • hladká pokožka niekoľko týždňov
 • chĺpky rastú pomalšie a je možné zbaviť sa ich navždy
 • možnosť aplikácie na rôzne časti tela

Nevýhodou zostávajú vyššie vstupné náklady na kúpu IPL epilátora a fakt, že IPL epilátor nie je vhodný pre každého.

IPL epiltor nie je určen pre každho.

Pre koho je IPL epilátor určený?

IPL epilácia je najviac odporúčaná pre ľudí s bledou pokožkou a tmavým až čiernym ochlpením. Tmavé chĺpky obsahujú väčšie množstvo melanínu, ktorý absorbuje svetlo a prenáša ho do koreňa chĺpkov. Tento proces vedie k zničeniu chĺpkových folikulov a dlhodobému zastaveniu ich rastu.

IPL odstraňovač chĺpkov nepoužívajte v prípade, že:

 • Máte problémy s citlivou pokožkou - pred prvým použitím sa odporúča urobiť si test na malom kúsku kože a 24 hodín počkať, či sa dostaví nejaká reakcia.
 • Počas tehotenstva - aby ste sa zbytočne nevystavovali riziku.
 • Ak máte príliš bledé chĺpky alebo tmavú pokožku – v tomto prípade bude používanie epilátora neúčinné.

Sčasťou balenia laserovho odstraňovača chĺpkov je aj niekoľko nadstavcov.

Na ktoré časti tela môžete použiť laserový epilátor IPL?

Odstraňovač chĺpkov laserový môžete v podstate použiť na akúkoľvek časť tela, ak má v balení všetky nadstavce. Pri výbere vhodného IPL epilátora preto zvážte, na akú časť tela ho budete používať, aby bol v balení pribalený aj konkrétny nadstavec. Odporúčame vám vybrať si epilátor IPL s rôznymi nadstavcami, vďaka ktorým ho skutočne využijete na celé telo. V našom článku sa dozviete ako správne používať IPL epilátor.

Epilátor IPL môžete používať na:

 • Intímne partie - v tomto prípade má IPL epilátor v balení nadstavec na bikiny so špeciálnym filtrom, ktorý sa dokáže efektívne a šetrne postarať o silnejšie chĺpky v tejto oblasti.
 • Tvár - k dispozícii je špeciálny nadstavec s prídavným svetelným filtrom. Môžete ho použiť na ošetrenie oblastí nad hornou perou, brady alebo podpazušia.
 • Brucho, chrbát, nohy alebo ruky - epilátor laserový je vybavený väčším okienkom, ktoré dokáže naraz pokryť väčšiu plochu.

IPL epiltor mžete so sprvnym nadstavcom použiť aj na tvr.

Epilátory IPL sa líšia svojou životnosťou

Laserové epilátory IPL majú obmedzenú životnosť, ktorú určuje počet zábleskov, ktoré môžu vysielať. Každý laserový epilátor má prednastavený počet zábleskov, ktorý je priamo spojený so životnosťou jeho žiarovky. Priepustný počet zábleskov sa líši v závislosti od konkrétneho modelu epilátora.

 • na epiláciu celého tela sa v priemere spotrebuje od 300 do 500 zábleskov.
 • pri 12-tich epiláciách za obdobie 3 rokov by ste mohli spotrebovať približne 3 600 až 6 000 zábleskov

Je dôležité mať na pamäti, že po vyčerpaní počtu zábleskov je potrebné vymeniť žiarovku, aby ste mohli pokračovať v epilácii. Výrobcovia vždy poskytujú informácie o životnosti žiarovky a možnosti jej výmeny. Pred nákupom IPL epilátora vám odporúčame overiť si, aký počet zábleskov daný model ponúka a či ich počet bude dostatočný pre vaše potreby.

Laserov epiltory IPL sa lia svojou životnosťou.

Ako vybrať laserový epilátor IPL?

Pri výbere laserového epilátora je dobré venovať pozornosť okrem jeho životnosti aj niektorým ďalším faktorom a funkcionalitám.

Epilátory laserové vyberajte podľa:

 • Veľkosti aplikačného okienka - väčšie okienko umožňuje rýchlejšiu epiláciu, pretože pokrýva väčšiu plochu. Pre oblasť tváre je však vhodnejšie zvoliť menšie okienko, aby sa dosiahlo presnejšie a jemnejšie ošetrenie. Výhodou je, ak má laserový odstraňovač chĺpkov v balení viacero nadstavcov.
 • Senzor odtieňa pokožky - pomáha vybrať správnu intenzitu svetla pre váš konkrétny typ pleti. Nebudete sa tak musieť obávať, že zvolíte nesprávnu intenzitu, čo môže viesť k nežiaducim účinkom.
 • Nabíjanie s káblom alebo bez kábla - pri kúpe zvážte, či preferujete epilátor s káblom alebo bez neho. Dnes existujú epilátory IPL, ktoré je možné používať bez pripojenia do siete vďaka zabudovanému akumulátoru. Ak často cestujete alebo preferujete bezdrôtové riešenia, vyberte si epilátor s možnosťou bezkáblového použitia.
 • Integrovaný UV filter - chráni vašu pokožku pred škodlivým UV žiarením a zabezpečuje bezpečnosť aj vašim očiam. Pri epilácii tváre je vždy lepšie použiť nadstavec s UV filtrom, aby sa minimalizovalo riziko nežiaducich účinkov.
 • Dizajn a prevedenie - IPL epilátory sú dostupné v rôznych dizajnoch a farbách, aby vyhovovali rôznym preferenciám a štýlu používateľov. Väčšinou majú ergonomický dizajn, ktorý umožňuje pohodlné uchopenie a jednoduché používanie.
99 €
550 €
Všetky filtre

9 produktov

50 eur okamzita
Braun Silk-expert PRO PL3132 IPL
IPL epilátor, 100 zábleskov za minútu, jemný k pokožke vďaka režimu citlivosti
Ihneď k odoslaniu
Skladom 1 ks.
U Vás už 14.6.
364,90 €
Akcia: Kúp teraz za 314,90 €
Na objednávku
Beurer 7800
Epilátor, sieťová prevádzka, UV filter, funkcia chladenia
Tovar na objednávku
Termín bude upresnený neskôr
159,00 €
last-visited

Použité obrázky sú iba ilustratívne a technické špecifikácie sa môžu v priebehu času zmeniť bez predchádzajúceho upozornenia.