Katalóg Predajne
Porovnanie
Prihlásiť
Košík

Elektrické vertikutátory

Ak je váš trávnik mdlý a plný machu neváhajte si zaobstarať záhradný vertikutátor elektrický. Ten účinne prevzdušní pôdu, a pomôže ju udržať zdravšiu. Objavte všetky elektrické vertikutátory v našej ponuke a zistite čo všetko dokážu.

 

Prečo si vybrať elektrický vertikutátor na trávu

Elektrické vertikutátory slúžia na prevetrávanie a dosiahnutie zdravého vzhľadu vášho trávnika. Sú precízne, praktické a výkonné, pretože sú poháňané pomocou integrovaného kábla, ktorý je pripojený do elektrickej siete. Navyše, negenerujú žiadne emisie. Nevýhodou elektrických modelov však ostáva menšia mobilita a potreba predlžovačky.
Medzi kľúčové vlastnosti elektrických vertikutátorov patrí:

 • Nepretržitý chod - elektrický vertikutátor je pripojený v sieti, a tak dokáže pracovať nepretržite a zvládne hravo pokryť aj väčšie plochy naraz.
 • Vysoký výkon - elektrický vertikutátor trávnika môže vďaka konštantnému pripojeniu dosahovať vyšší výkon. Nečistôt a machu sa tak zbavíte rýchlejšie a jednoduchšie.
 • Jednoduchá manipulácia - oproti akumulátorovým variantom je prevzdušňovač trávnika elektrický omnoho ľahší a manipulácia s ním je jednoduchšia.
 • Menšie náklady na prevádzku - vďaka sieťovému pripojeniu nemusíte investovať do náhradných batérií alebo nabíjačky.

Zhradn vertikuttor elektrick prevzduňuje trvnik.

Aké parametre sledovať pri výbere elektrického vertikutátora?

Pri kúpe elektrického vertikutátora je potrebné venovať pozornosť niekoľkým dôležitým parametrom.
Medzi 3 najdôležitejšie parametre patria:

 1. Výkon
 2. Šírka záberu
 3. Typ valca

Pre elektrické vertikutátory je kľúčový príkon

Príkon je veličina, ktorá určuje koľko elektrickej energie záhradné vertikutátory elektrické spotrebujú za určitý čas. Príkon udávajú výrobcovia vo wattoch (W). Väčší príkon znamená vyššiu spotrebu, ale rovnako aj vyšší výkon a účinnejšiu vertikutáciu. Príkon voľte na základe rozlohy vášho pozemku. Na rozsiahle plochy budete potrebovať vyšší príkon.
Elektrické vertikutátory môžu mať príkon nasledovný:

 • do 1 000 W - vhodný na menšie pozemky s rozlohou od 200 - 500 m2
 • od 1 000 – 1 400 W - sa hodí na stredne veľké pozemky s rozlohou od 500 - 800 m2
 • nad 1 400 W pre rozsiahle pozemky s rozlohou aj nad 1000 m2

Zhradn vertikuttor elektrick prevzduňuje trvnik.

Elektrický vertikutátor a šírka záberu

Šírka záberu je parameter, ktorý určuje akú plochu dokáže záhradný vertikutátor elektrický pokryť na jeden prechod. Myslite na to, že väčšia šírka záberu znamená rýchlejšie vykonanú prácu. Pri výbere je však nemenej dôležité aj rozloženie vašej záhrady. V prípade, že máte obmedzený priestor, môžu byť záhradné vertikutátory s užším záberom vhodnejšie.

 • menšie elektrické vertikutátory majú šírku záberu od 30 – 35 cm
 • najbežnejšia šírka pracovného záberu je v rozmedzí 35 – 45 cm
 • najmohutnejšie vertikutátory ponúkajú šírku záberu väčšiu ako 45 cm

Elektrické vertikutátory a počet valcov

Poslednou dôležitou špecifikáciou, ktorá môže zavážiť pri výbere je počet valcov. Valce sa dokážu zaryť hlbšie do pôdy čím poskytujú lepšie a efektívnejšie prevzdušnenie a odstránenie machu. Vďaka ich výmene môžete podľa potreby striedať vertikutáciu s prevzdušňovaním.
Na výber sú 2 varianty valcov:

 1. Jednovalec sa hodí na menšie a menej znečistené trávniky. Takýto elektrický vertikutátor je ľahší a jednoduchšie sa s ním pracuje.
 2. Dvojvalec disponuje dvoma valcami rotujúcimi v opačnom smere. Tento variant si lepšie poradí s hustejším machom a väčšími nečistotami. Disponuje zvyčajne väčšou pracovnou šírkou.

Zhradn vertikuttor elektrick s vymeniteľnm valcom.

[€]
Všetky filtre

4 produkty

last-visited