Katalóg Predajne
Porovnanie
Prihlásiť
Košík

Záhrada

Uľahčite si prácu na záhrade a v okolí domu pomocou záhradnej techniky. Oddýchnuť si môžete v záhradnom nábytku a radosť vám urobia kvety z vlastnej záhrady. Ako sa orientovať v našej širokej ponuke a aké parametre sledovať pri výbere? 
 

Kosačky 

V ponuke môžete nájsť krovinorezy, benzínové rotačné kosačky, elektrické rotačné kosačky a strunové kosačky. Voľba tej správnej kosačky záleží od veľkosti trávnatej plochy, ktorú budete kosiť, terénu a možnosť pripojenia k elektrine. Záleží tiež na type pohonu a technológií kosenia

kosacky

Záhradné stroje 

K starostlivosti o záhradu okrem kosenia patria neodmysliteľne aj ďalšie činnosti. So starostlivosťou o trávnik vám pomôže vertikutátor, ktorý ho do hĺbky prevzdušní. Najčastejšie je poháňaný elektromotorom. Pri výbere berte v úvahu veľkosť trávnatej plochy, príkon, šírku pracovného záberu vertikutátora spolu s počtom valcov a ich nožov. 
 
Kultivátor je skvelým pomocníkom pri obrábaní pôdy, odstraňovaní burín a jej príprave k sadeniu. Kultivátory sa od seba odlišujú pohonom a rôznymi druhmi pluhov, nožov a radlíc. Dôležitý je najmä výkon motora, počet a veľkosť nožov.
 
Na jeseň oceníte záhradný vysávač ktorý vám pomôže zbaviť sa neželaných listov. Väčšinou spĺňa záhradný vysávač tri funkcie - fúkanie, drvenie a vysávanie. Dôležitým je preto nielen príkon motora, ale aj váha a veľkosť vaku na zber nechceného odpadu. 
 
zahradny_vysavac_listia

Záhradný drvič vám pomôže s likvidáciou dreveného odpadu. Rozdrvené konáre potom môžete využiť na mulčovanie alebo kompost. Pri výbere záhradného drviča si dajte pozor na maximálny priemer odpadu, možnosť manipulácie vďaka kolieskam, príkon a materiál nádoby, do ktorej je drvený odpad. Lacnejšie verzie záhradných drvičov využívajú vrecia, kým drahšie plastové boxy. 
 

Píly 

Orezávanie konárov a výrub stromov vám umožní reťazová píla. Vyberať si môžete medzi benzínovými a elektrickými, a rozhodovať by ste sa mali aj podľa ďalších parametrov. Pri práci určite oceníte, ak vám nebude zavadzať trčiaci motor do strany a madlo na držanie píly vám padne priamo do ruky. Dôležitý je tiež výkon, hmotnosť, dĺžka pílovej lišty a jej jednoduchá demontáž.  
 
Na orezávanie konárov stromov sa často využívajú aj prerezávače, ktoré umožňujú pílenie vo výške. Väčšinou sú vyrábané na elektrický alebo akumulátorový pohon. Manipulácia s nimi je veľmi jednoduchá a vybrané modely disponujú nastaviteľným uhlom reznej hlavy a teleskopickou rukoväťou. 
 
benzinova_pila

Záhradný nábytok 

Vyhraďte na svojej záhrade miesto pre oddych a relax. Doplňte ho záhradným nábytkom a užívajte si nerušené chvíle pohody. Vyberajte zo širokej ponuky záhradných kresiel, lavíc, stolov a ležadiel. Dostupné sú aj rôzne podsedáky a poťahy, tak aby sa vám príjemne sedelo alebo ležalo. Skvelým doplnkom do záhrady je aj hojdačku alebo slnečník.
 
Pri výbere dbajte na kvalitu, prevedenie a pocit pohodlia, ktorý by sa mal dostaviť po vyskúšaní. Vo vašom záhradnom sedení by ste sa mali cítiť príjemne a uvoľnene. Väčšina ponúkaného nábytku v tejto kategórií je vhodná aj na terasy alebo balkóny. 
 
zahradny_nabytok

Nožnice 

Vďaka šikovným nožniciam môžete váš plot zobrať útokom. Na výber sú nožnice na elektrický alebo akumulátorový pohon. Dôležitým je najmä ich výkon, dĺžka lišty, ale aj hmotnosť, ktorá by mala byť čo najnižšia, aby vás po práci neboleli ruky. Skvelým bonusom, ktorým disponujú niektoré nožnice je možnosť nastavenia rukoväte.
 

Ručné náradie 

V tejto kategórií produktov môžete nájsť užitočné náradie do záhrady pre každý deň. Záhradné nožničky, lopaty, postrekovače a ďalšie príslušenstvo potrebujú na svojej záhrade všetci. Vyberajte rozumne a dbajte najmä na dobré uchopenie, aby vám časom nespôsobovalo nechcené otlaky.  
 
rucne_naradie

Ostatná záhrada 

Na záhrade využijete okrem náradia aj pracovné rukavice, ktoré chránia vaše ruky pred otlakmi a drobnými poraneniami. Vhodné rukavice na prácu v záhrade vyberajte podľa materiálu a veľkosti vašej ruky, tak aby vám perfektne sadli. 

Skvelým pomocníkom je aj rebrík, vďaka ktorému sa dostanete na nedostupné miesta. Využiť ho môžete nielen pri oberaní ovocia zo stromov, ale aj na ďalšie práce okolo domu. Pred kúpou skúste zvážiť, do akej výšky sa potrebujete dostať a podľa toho vyberať dĺžku rebríka. Dôležitým aspektom je aj jeho skladovanie a tak ak nemáte príliš veľa miesta, môžete vyberať zo špeciálnych skladacích rebríkov s teleskopickým systémom. 
 
zahradny_rebrik
 
Najmä vo večerných hodinách oceníte lapače hmyzu, ktoré sa postarajú o zbavenie sa nechcených návštevníkov. Vyberať môžete z viacerých variant na základe vašich preferencií. 
 

Príslušenstvo 

V kategórií príslušenstva nájdete všetko potrebné k ďalšiemu fungovaniu vášho náradia spolu s náhradnými dielmi. Pri kúpe si nezabudnite poriadne prečítať popis výrobku, aby ste nakúpili správne.

Dielňa a záhrada

1 €
640 €
Všetky filtre

388 produktov

Zobraziť ďalších 24
last-visited

Použité obrázky sú iba ilustratívne a technické špecifikácie sa môžu v priebehu času zmeniť bez predchádzajúceho upozornenia.