Katalóg Predajne
Porovnanie
Prihlásiť
Košík

Vysávače lístia a fukáre

Krásna a uprataná záhrada si vyžaduje pomocníkov, ktorí vám uľahčia starostlivosť o ňu a zároveň vám ušetria množstvo času. Záhradné vysávače a fukáre na lístie sú užitočnými nástrojmi, ako sa zbaviť opadaného lístia. Vysvetlíme vám, ako záhradný vysávač na lístie a fukár na listy fungujú a zároveň sa dozviete, ako si vybrať tie najlepšie v pomere ceny a kvality.
 

Záhradné vysávače na lístie

Opadané lístie na záhrade nemusíte hrabať ani zbierať ručne, záhradný vysávač na lístie urobí všetku prácu za vás. Úplne stačí, ak trubicu nasmerujete smerom na listy, zapnete záhradný vysávač na lístie a to sa vysaje do zásobníku. Záhradné vysávače na lístie nájdete na našom e-shope vo viacerých prevedeniach, preto sme si pre vás pripravili niekoľko tipov na parametre, ktoré je dobré sledovať pri výbere.

Ako vybrať záhradný vysávač na lístie?

  • Výkon - udáva sa vo wattoch (W), dostupné sú modely od 1 000 do 3 000 W. Aby ste boli s výkonom vášho záhradného vysávača lístia spokojný odporúčame vám vyberať z modelov s výkonom od 2 000 W.
  • Hmotnosť - najľahšie záhradné vysávače na lístie majú okolo 1,5 kg, čím vyššia je ich hmotnosť tým ťažšie sa s nimi pracuje. Pri výbere rátajte s tým, že aj plná zberná nádoba pridáva záhradnému vysávaču na hmotnosti a preto vyberajte z čo najľahších modelov.
  • Rýchlosť vzduchu - súvisí s tým, ako rýchlo budú listy vysávané a určuje sa v m3/h. Aby ste boli s výkonom vášho vysávača na lístie spokojný, odporúčame vám zvoliť modely s rýchlosťou aspoň 400 m3/h.
  • Kapacita vaku - čím väčší je vak, tým menej často ho budete musieť vyprázdňovať. V prípade, že máte malú záhradu, stačiť vám bude aj vak s objemom do 30 l, na väčšie záhrady budete naopak potrebovať väčší objem.

Zhradn vysvač na lstie je dostupn ako elektrick, benznov alebo s akumultorom.

Fukáre na lístie

Sú dokonalou náhradou hrablí, pretože za vás upracú všetko lístie na jednu kopu alebo miesto. Stačí, ak trubicu nasmerujete k zemi a listy fúkate z vášho pozemku tam, kam vám to bude najviac vyhovovať. Kopu listov, ktorú vďaka fukáru lístia nahromadíte už však musíte upratať sami. Fukáre na lístie sú skvelým riešením najmä pre ľudí s veľkými záhradami, pre ktorých by bolo vysávanie listov neefektívne a príliš zdĺhavé.

Ako vybrať fukár na lístie?

  • Prietok vzduchu - súvisí s výkonom, odporúčané hodnoty pre spoľahlivý výkon by mali začínať od 200 m3/h.
  • Rýchlosť fúkania - vyjadruje silu, akou sú listy fúkané. Odporúčame vám vyberať z modelov, ktoré majú rýchlosť fúkania aspoň 150 km/h.
  • Šírka trubice - ovplyvňuje veľkosť plochy, ktorú dokáže fukár a vysávač na lístie rozfúkať. Trubica by nemala byť príliš široká, pretože môže znižovať výkonnosť.
  • Hmotnosť - zvyčajne majú fukáre na lístie okolo 2,5 kg, z modelov s vyššou hmotnosťou nad 5 kilogramov vás môžu bolieť ruky a horšie sa s nimi pracuje.

Fukr na lstie vm pomže urobiť na zhrade poriadok.

Aký pohon má vysávač a fukár na lístie?

Vysávač a fukár na lístie sa síce líšia spôsobom upratovania opadaného lístia, jednotlivé modely však využívajú podobný pohon. Nech už sa rozhodnete pre fukár na lístie alebo záhradný vysávač na lístie, pohon môžu mať:

  • Akumulátorový - vďaka batérii nepotrebujete žiadne káble a fúkať, či vysávať listy môžete po celej záhrade. Nevýhodou však zostáva nižší výkon a menší počet funkcií.
  • Benzínový - zvyčajne majú najvyšší výkon, avšak aj vyššiu hlučnosť a hmotnosť. Pri fúkaní či vysávaní lístia však ponúkajú voľnú slobodu pohybu po celej záhrade.
  • Elektrický - výkon je vyšší ako pri aku batérii, avšak veľkým obmedzením je kábel, ktorý kvôli prevádzke musí byť pripojený k elektrickej zásuvke. Väčšinou ide o ľahšie modely, ktoré využijete najmä v menších záhradách, kde budete mať zásuvku v dostatočnej blízkosti.

Benznov fukr na lstie.

Záhradný vysávač a fukár 2v1

Niektoré záhradné vysávače na lístie môžu mať aj funkciu fúkania listov, vďaka čomu kúpou jedného prístroja poriadne ušetríte. V prípade, že bude listov menej môžete ich povysávať do vaku, keď ich bude príliš veľa jednoducho ich funkciou fúkania nahrniete na kopu. Pri výbere vysávača a fukára na lístie 2v1 nezabudnite sledovať vyššie zmienené parametre, aby ste boli spokojný so všetkými funkciami.

Doplnkové vlastnosti, ktoré určite oceníte:

  • Kolieska - vysávač a fukár na lístie nemusíte držať celou váhou v rukách, ale pri upratovaní listov vám pomôžu pomocné kolieska, s ktorými môžete jazdiť po tráve.
  • Drvič - záhradný vysávač na lístie môže mať aj drvič, ktorý listy rozdrví na menšie časti, vďaka čomu sa do vaku zmestí väčšie množstvo listov.
  • Soft Start - zabezpečuje plynulý štart.

Zhradn vysvač a fukr 2v1.

37 €
220 €
Všetky filtre

7 produktov

last-visited

Použité obrázky sú iba ilustratívne a technické špecifikácie sa môžu v priebehu času zmeniť bez predchádzajúceho upozornenia.