Katalóg Predajne
Porovnanie
Prihlásiť
Košík

Klimatizácie do bytu

Chladenie pomocou klimatizácie sa stáva neodmysliteľnou súčasťou mnohých domácností, najmä v období letných horúčav. Preskúmajte možnosti chladenia prostredníctvom klimatizácie do bytu, vďaka ktorej vám viac vysoké teploty nebudú robiť starosti. Zistite ktorá klimatizácia do bytu bude pre vás najvhodnejšia a my vám poradíme, aké parametre sledovať pri výbere.

Mobilná klimatizácia do bytu je efektívnym riešením

Mobilná klimatizácia predstavuje praktické prenosné riešenie pre chladenie vzduchu, ktoré nevyžaduje komplikovanú inštaláciu a umožňuje okamžité chladenie prakticky kdekoľvek. Vďaka svojim kompaktným rozmerom, jednoduchému ovládaniu a ľahkej manipulácii sú mobilné klimatizácie obľúbeným riešením do bytov.

Mobilná klíma do bytu má niekoľko výhod:

+ jednoduchá prevádzka
+ cenová dostupnosť
+ nízka hmotnosť
+ ľahká manipulácia
+ energetická úspornosť
+ nenáročná inštalácia bez stavebných zásahov

Spomenúť musíme aj drobné nevýhody:

- v porovnaní s nástennými klimatizáciami majú nižší výkon
- nutnosť vyvedenia tepla von z miestnosti
- vyššia hlučnosť

Mobiln klimatizcia do bytu.

Nástenná klimatizácia do bytu osloví tých najnáročnejších

Nástenné klimatizácie sa vyznačujú svojím silným výkonom, ktorý umožňuje ochladzovať niekoľko miestností súčasne. Sú ideálnym riešením pre veľké byty alebo náročných užívateľov, ktorí sú ochotní do výkonnej klimatizácie investovať. Nástenné klimatizácie sa zvyčajne skladajú z dvoch hlavných častí, a to vnútornej jednotky a vonkajšej klimatizačnej jednotky. Avšak na trhu nájdete aj modely, ktoré sú navrhnuté bez vonkajšej jednotky, čo môže byť v niektorých prípadoch praktické riešenie.

Nástenná klimatizácia do bytu a jej výhody: 

+ zvládne chladiť niekoľko miestností
+ jednoduché ovládanie
+ nízka hlučnosť
+ vysoký výkon
+ rýchla regulácia teploty
+ elegantný a nenápadný dizajn

Nevýhody nástennej klimatizácie:

- náročnejšia inštalácia
- vyššia obstarávacia cena

Nstenn klimatizcie do bytu maj v porovnan s mobilnmi zvyčajne nižiu hlučnosť.

Klímy do bytu využijete nielen na chladenie

Klimatizácia do bytu je viac než len zariadenie na chladenie vzduchu. Súčasné modely klimatizácií často disponujú rozmanitými funkciami, ktoré zvyšujú ich praktickosť a prispievajú k celkovému komfortu. Rozhodnutie medzi základným modelom a pokročilejším variantom s mnohými užitočnými funkciami je na vás.

Vaša nová klimatizácia do bytu môže mať tieto užitočné funkcie:

 • Čistička vzduchu pomáha odstraňovať prach, peľ a ďalšie alergény z ovzdušia, čím zlepšuje kvalitu vzduchu v miestnosti a prispieva k lepšiemu dýchaniu.
 • Vetranie umožňuje cirkuláciu vzduchu v miestnosti bez potreby aktívneho chladenia.
 • Odvlhčovač reguluje vlhkosť vzduchu v miestnosti, čo je veľmi užitočné, najmä v oblastiach s vysokou vlhkosťou, a pomáha vytvárať príjemnejšie prostredie.
 • Kúrenie nájde využitie v chladnejších mesiacoch, kedy dokáže zastúpiť klasické kúrenie a zvýšiť teplotu vo vašom interiéri.

Klíma do bytu - ako vybrať?

V našej ponuke nájdete pestrý výber klimatizácií do bytu, z ktorých sa vám bude ťažko vyberať najlepší model. Aby sme vám rozhodovanie zjednodušili, odporúčame vám zamerať sa na niekoľko technických detailov, vďaka ktorým si jednoducho vyberiete.

Klímu do bytu vyberajte podľa týchto parametrov:

 • výkon
 • hlučnosť
 • energetická efektívnosť

Klimatizciu do bytu mžete pohodlne ovldať diaľkovm ovldanm.

Klimatizácie do bytu sa líšia výkonom

Chladiaci výkon klímy sa meria v British Thermal Units (BTU) alebo kilowattoch (kW). Vyšší chladiaci výkon znamená, že klíma dokáže rýchlejšie ochladiť väčšiu miestnosť, avšak tento parameter úzko súvisí aj s vyššou spotrebou energie. Pri výbere klímy je preto dôležité zohľadniť veľkosť miestnosti, ktorú chcete chladiť, a zvoliť vhodný chladiaci výkon.Existuje odporúčaný spôsob výpočtu výkonu klimatizácie, pričom sa často používa pravidlo 1 kW chladiaceho výkonu na 10 m2 plochy miestnosti.

Okrem toho je dôležité zohľadniť aj niekoľko faktorov, ktoré ovplyvňujú potrebný výkon klimatizácie do bytu a preto je nutné rátať s určitou rezervou, aby klimatizácia disponovala dostatočným výkonom pre správne chladenie daného priestoru.

Faktory, ktoré ovplyvňujú výkon klimatizácie:

 • veľkosť miestnosti
 • tvar miestnosti
 • orientácia miestnosti podľa svetových strán
 • počet okien alebo úroveň izolácie

Hlučnosť klímy do bytu

Hlučnosť klimatizácie do bytu sa meria v decibeloch (dB). Ide o úroveň hluku, ktorý generuje klimatizácia počas prevádzky. Pri výbere klímy je dôležité zvážiť, ako veľmi vás môže hluk rušiť, najmä ak klimatizáciu plánujete používať aj v noci. Zvyčajne sú klimatizácie do bytu vybavené nočným režimom, ktorý má nižšiu hlučnosť, čo oceníte najmä počas spánku. Klimatizácie do bytu s nižšou hlučnosťou sú všeobecne žiadanejšie, ale zvyčajne sú spojené s vyššou cenou.

Klíma do bytu musí byť úsporná

Pri výbere klimatizácie do bytu sledujte aj jej spotrebu energie, o ktorej podáva jasné informácie energetický štítok. Na ňom nájdete informácie o energetickej triede, ktorá je označovaná písmenom A+++ až D, pričom A+++ je najúspornejšia a D najmenej úsporná energetická trieda. Čím vyššia je energetická trieda, tým nižšiu má klimatizácia do bytu spotrebu energie.

229 €
1 649 €
Všetky filtre

23 produktov

Na objednávku
Samsung AR12TXFCAWKXEU
Wind-free comfort 3,5 kW vonkajšia, WIFI, časovač
Tovar na objednávku
Termín bude upresnený neskôr
1 649,00 €
Sencor SAC MT9040C
Ihneď k odoslaniu
Skladom viac ako 5 ks.
U Vás už 21.5.
389,00 €
Sencor SAC MT9079CH
Ihneď k odoslaniu
Skladom viac ako 5 ks.
U Vás už 21.5.
549,00 €
last-visited

Použité obrázky sú iba ilustratívne a technické špecifikácie sa môžu v priebehu času zmeniť bez predchádzajúceho upozornenia.