Katalóg Predajne Prihlásiť
Košík

Prihlásenie


Nový účet?

 • Jednoduchá reklamácia
 • Prehľad o stave objednávok
 • Doklady na jednom mieste
Registrovať sa

Mini chladničky | Malé chladničky

Máte v kuchyni málo miesta? Mini chladničky sú skvelým riešením, vďaka ktorému budete mať chladiaci priestor ihneď po ruke. Malé chladničky sú dostupné v rôznych vyhotoveniach a pri ich kúpe by ste mali zohľadniť viacero kritérií. Ako sa v ich ponuke orientovať a podľa čoho vybrať?

Výhody

+ úspora energie

+ skvelé riešenie pre jednočlenné domácnosti, hotely, či kancelárie

+ malé rozmery, nízka hmotnosť a jednoduchá manipulácia

+ možnosť využitia ako minibar na chladenie obľúbených nápojov

+ nízka obstarávacia cena

Nevýhody

- kapacita obmedzená malou veľkosťou mini chladničky

Mini chladnička mže slžiť aj ako minibar.

Mini chladničky sú dostupné v rôznych prevedeniach

Malé chladničky môžeme rozdeliť do niekoľkých kategórií, najväčšie rozdiely sú najmä v ich objeme, veľkosti, parametroch, spôsobe umiestnenia a využití. Malé chladničky sú na Planeo.sk dostupné ako:

 • Voľne stojace mini chladničky - zvyčajne sa používajú ako mini chladnička do izby. Mimoriadne obľúbenými sú u študentov, či v rôznych ubytovacích zariadeniach. Ponúkajú dostatok úložného priestoru a dajú sa kedykoľvek premiestniť podľa potreby.
 • Mini chladničky s mrazničkou - sú skvelým riešením pre ľudí, ktorí okrem chladiacej časti potrebujú priestor aj pre mrazenie potravín. Veľkosť mraziacej časti sa líši a preto je potrebné sledovať jej objem udávaný v litroch.
 • Mini chladničky bez mrazničky - v porovnaní s modelmi s mrazničkou majú nižšiu spotrebu energie a väčší úžitkový objem. Pred kúpou si preto premyslite, či máte v pláne využívať aj mraziacu časť, alebo vám bude stačiť mini chladnička bez mrazničky.
 • Malé chladničky vstavané - stanú sa nenápadnou súčasťou kuchynskej linky, či nábytku. Dostupné sú ako kombinované alebo monoklimatické.
 • Malé chladničky podstavené - väčšinou sú šikovne zakomponované do vybavenia hotelových izieb, či ako súčasť kancelárskych priestorov. Zvyčajne slúžia ako mini chladnička na nápoje alebo mini chladnička na pivo.
 • Mini chladničky v retro štýle - sú skvelým oživením kuchyne a prvkom, ktorý na seba okamžite pritiahne pozornosť. Malé chladničky v štýle retro sú dostupné vo viacerých farebných prevedeniach a veľkostiach, takže si z bohatej ponuky vyberie naozaj každý.
 • Malé chladničky na plyn - inak nazývané aj absorpčné, nemusia byť počas prevádzky pripojené k elektrickej energii. Najčastejšie sa používajú v autách pri ceste na dovolenku, či rôzne výlety.
 • Prenosné mini chladničky - nedokážu úplne nahradiť fungovanie klasických chladničiek na elektrinu, ale potraviny rýchlo podliehajúce skaze dokážu schladiť na niekoľko hodín.

Mal chladnička s mrazničkou.

 

Malá chladnička môže mať niekoľko užitočných funkcií

Niektoré malé chladničky disponujú vlastnosťami, ktoré pri pravidelnom používaní určite oceníte. Mini chladnička môže mať:

 • Displej - zobrazuje viacero dôležitých informácií, napríklad aktuálnu teplotu mini chladničky.
 • Technológia No Frost - zabraňuje vzniku námrazy na stenách, takže malá chladnička nemusí byť odmrazovaná.
 • Multi-Airflow - umožňuje prúdenie chladného vzduchu po celom objeme chladničky.
 • Voliteľné upevnenie pántov - malá chladnička sa dá otvoriť do oboch strán, záleží len na vás, aký smer otvárania dverí si zvolíte. Túto funkciu oceníte najmä v prípade, že sa rozhodnete chladničku umiestniť na iné miesto.
 • Super chladenie - malá chladnička automaticky znižuje teplotu pod 2 °C akonáhle sú do nej vložené nové potraviny.
 • LED osvetlenie - vďaka svetlu sa v chladničke lepšie orientuje.

Dôležité parametre pri kúpe mini chladničky

Malá chladnička je dostupná v rôznych prevedeniach, ktoré sa líšia nielen farbou a dizajnom, ale aj technickými parametrami. Práve tie by mali byť dôležité pri rozhodovaní o kúpe mini chladničky.

Aký objem má malá chladnička?

Mini chladničky sú síce malé, ale ich objem sa môže výrazne líšiť podľa zvoleného typu chladničky. Dostupné sú modely s veľkosťou od 15 litrov, ktorým disponujú prenosné mini chladničky, klasická chladnička mini má objem približne 50 litrov, väčšie modely však môžu mať objem až 150 litrov.

Ako hlučná je mini chladnička?

Pri kúpe mini chladničky sledujte aj jej hlučnosť, ktorá sa udáva v decibeloch (dB). Chladnička funguje nepretržite a preto by nemala byť jej prevádzka príliš hlučná. Odporúčame vám vyberať mini chladničky s hlučnosťou do 40 dB, v opačnom prípade by vás mohol jej chod rušiť.

Chladnička malá s ideálnym vnútorným usporiadaním

Nakoľko má mini chladnička malé rozmery je potrebné, aby bol jej obsah dobre usporiadaný. Niektoré môžu disponovať policami s možnosťou nastavenia výšky, malé chladničky na nápoje naopak väčšinou žiadne police nemajú. Malá chladnička môže mať aj vstavaný mraziaci box, ktorý taktiež zaberie veľa úložného miesta. Pred kúpou vám preto odporúčame premyslieť si, na aký účel bude mini chladnička slúžiť a aký druh potravín v nej plánujete chladiť.

Malá chladnička s mrazničkou - aká má byť mraznička?

Pri kúpe malej chladničky s mrazničkou sú dôležité aj ďalšie dva parametre:

 • Výkon mrazenia - určený je počtom hviezdičiek, ktoré informujú o tom, ako silno dokáže potraviny zamraziť.
 • Mraziaci výkon - udáva, koľko kilogramov potravín sa dokáže v mrazničke zmraziť v priebehu 24 hodín od ich vloženia do mini chladničky.

Najpredávanejšie produkty

1
Chladnička s výparníkom,výška 84,2cm, energetická trieda F, celkový objem 94l, výparník 12l, hlučnost 39 dB,biela
Skladom viac ako 5 ks a v 35 predajniach
149,00 €
2
Monoklimatická chladnička, energetická  trieda E, objem 130 l, spotreba 90 kWh, hlučnosť 39 dB,  rozmery (V × Š × H): 84,5 x 55,3 x 57,4 cm, farba biela
Dostupné v 40 predajniach
219,00 €
3
Energetická trieda F, Objem chladničky/mrazničky 68l/12 l, N/ST, Hlučnosť 41 dB, Rozmery: 84,5 x 47,5 x 44,5 cm
Skladom viac ako 5 ks a v 41 predajniach
179,00 €

[€]

Všetky filtre

GUZZANTI GZ 90B1 GUZZANTI GZ 90B1
val
GUZZANTI GZ 90B1
Voľne stojaca chladnička Guzzanti, Energetická trieda E, Objem 90 l, Hlučnosť 39 dB, 2x sklenené police 
Ihneď k odoslaniu
Skladom 1 ks.
U Vás už 4.10.
Predajne 0 ks
202,90 €
Akcia: Kúp teraz za 172,90 €
BEKO TS190330N BEKO TS190330N
val
BEKO TS190330N
Výška 81,8 cm, energetická trieda F, celkový objem 86 l, hlučnosť 36 dB, LED osvetlenie, farba biela
Ihneď k odoslaniu
Skladom viac ako 5 ks.
U Vás už 4.10.
Predajne 0 ks
169,00 €
Akcia: Kúp teraz za 159,00 €
GUZZANTI GZ 44 GUZZANTI GZ 44
val
GUZZANTI GZ 44
Chladnička minibar, trieda G, objem 40l, hlučnosť 0dB, teplotné rozmedzie 5-10°C pri okolitej teplote 25°C, termostat, čierna
Ihneď k odoslaniu
Skladom 3 ks.
U Vás už 4.10.
Predajne 0 ks
179,00 €
Akcia: Kúp teraz za 169,00 €
Zobraziť ďalších 8
last-visited