Katalóg Predajne
Porovnanie
Prihlásiť
Košík

Mini rúry

Ak hľadáte flexibilného, efektívneho a skladného pomocníka do kuchyne, tak ste na správnom mieste. Mini rúra na pečenie je totiž týmto všetkým, a dokáže toho ešte oveľa viac. Ak už bývate v malom byte, ste študentom na internáte alebo hľadáte spotrebič do karavanu alebo na chaty, tak mini rúry vám vyhovejú vo všetkých ohľadoch.

 

Čo sú vlastne mini rúry?

Presne ako nám už naznačuje názov je to v podstate malá rúra na pečenie, ktoré slúži ako miniatúrna náhrada za vstavané rúry. Výhodou je práve jej malá veľkosť, vďaka čomu sa zmestí na každú kuchynskú linku a v malých priestoroch šetrí miesto. Veľkosťou sa podobá mikrovlnke, ale nenechajte sa týmto malým vzhľadom odradiť. Mini rúry nemajú problém ani s upečením kuraťa alebo prípravou chleba. Zároveň sú prenosné, takže ak radi cestujete, tak mini rúra bude slúžiť ako vaša malá mobilná kuchyňa. Azda najväčšou výhodou je však to, že malá elektrická rúra je mimoriadne energeticky úsporná.

Žena uklad jedlo na pečenie do svojej mini rry.

Akými prednosťami disponujú mini rúry?

Flexibilita

Mini rúry majú rozmery iba 40x40 cm a výšku do 25 cm, vďaka čomu sa naozaj zmestia aj do tých najmenších izieb. Elektrická rúra malá disponuje aj ďalšou výhodou, ktorá sa spája s ich rozmermi. Pomerne malé rozmery robia z mini rúry skvelého pomocníka na cestovanie alebo do letnej chaty, kde by kúpa vstavanej rúry nebola finančne výhodná. Malá rúra je praktická aj v tom, že na svoj chod potrebuje iba elektrinu a nič viac. Mini rúra na pečenie váži v priemere do 12 kg preto ich väčšina ľudí nebude mať problém prenášať. Táto malá rúra na pečenie, ale má v priemere objem od 20 L do 60 L, vďaka čomu si hravo poradia aj s celým kuraťom, koláčom alebo pizzou.

Mini rúry sú energeticky efektívne spotrebiče

Veľkým lákadlom prečo si zaobstarať mini rúru na pečenie je okrem jej šetrenia miesta aj šetrenie elektriny. Vďaka svojmu malému efektívnemu dizajnu totiž potrebujú menej tepla na svoje vyhriatie, čo vo výsledku znamená menšiu spotrebu elektriny. Okrem toho sa tento malý priestor aj oveľa rýchlejšie vyhrieva. Niektoré modely spotrebujú až o 50 % menej elektriny.

Mini rúry dokážu viac než len piecť

Grilovanie

Malá rúra s funkciou grilovania využíva na prípravu jedál priame sálavé teplo iba z horných prvkov. S funkciou gril môžete pripraviť do hneda upečené mäsko, ugrilovať zeleninu alebo roztaviť syr. Ak si radi vychutnávate chrumkavé jedlá, hľadajte mini rúry na pečenie s tretím horným prvkom slúžiacim špeciálne na grilovanie.

Zohrievanie

Mini rúry vám nemusia slúžiť vždy iba na pečenie čerstvých jedál. Ak nemáte mikrovlnku, tak si svoje zvyšky pokojne môžete ohriať v malej elektrickej rúre. Niektoré modely majú svoj program, ktorý iba zapnete a mini rúry sa samé nastavia. Ak ale takýto program nemáte jednoducho nastavte rúru na približne 90 oC a zohrievajte. Pre čo najväčší efekt odporúčame použiť aj alobal, aby vaše zvyšky nestratili svoju šťavnatosť.

Mini rúry s rozmrazovaním

Ak ste náhodou zabudli vybrať mäso na nedeľný obed, tak elektrická rúra malá vám so svojim rozmrazovaním pomôže ušetriť čas. S týmto nastavením totiž bude mini rúra na pečenie zapnutá iba na 50 % svojej celkovej energie. Jedlo sa teda začne rozmrazovať, ale samotný proces pečenia nezačne.

Opekanie alebo tzv. browning

Pri opekaní je výkon rovnomerne rozdelený na horný aj dolný prvok. Je to skvelé ak chcete vykúzliť zlatistý toast, dokonalé wafle alebo opätovne ohriať pizzu. Mini rúra na pečenie vám takto môže poslúžiť aj ako hriankovač, vďaka čomu bude ešte viac šetriť miesto na vašej kuchynskej linke.

Mini rra, ktor dokže od muffinov pripraviť aj cel kura, toasty a hranolky.

Klasické alebo teplovzdušné pečenie

Samozrejme najdôležitejším programom v mini rúre je pečenie. Mini rúry podobne ako elektrické zvládnu podľa svojej konštrukcie klasické a rovnako aj teplovzdušné pečenie, niekedy označované aj ako konvekčné pečenie.

  • Klasické pečenie - Mini rúry na pečenie využívajú dva vyhrievacie elementy, ktoré sú umiestnené na hornej a spodnej strane rúry. Tento typ pečenie využijete hlavne ak radi pečiete sladké dobroty pre seba alebo pre svoje okolie. Mini rúry s klasickým pečením sú najlepšie na prípravu sladkých košíčkov, muffinov a krehkých koláčov.
  • Teplovzdušné pečenie - Takéto mini rúry zase disponujú špeciálnym ventilátorom tzv. kruhovým výhrevným telesom, ktoré rozháňa teplo do celého priestoru rúry a udržuje v nej rovnakú teplotu. Takéto rovnomerne rozložené teplo je vynikajúce na pečenie mäsa, zemiakov, zeleniny alebo na prípravu sušienok.

Mini rúra s platničkami

Okrem tradičnej konštrukcie, môžete vidieť mini rúry aj s dvomi alebo dokonca tromi platničkami na vrchnej časti. Takto bude môcť byť vaša mini rúra na pečenie použitá aj ako sporák. Ak nedáte dopustiť na špagety, tak určite odporúčame takúto mini rúru s platničkami. Poznáme tri základne typy mini rúr s platničkami. Prvým je mini rúra s liatinovými doskami, druhým je malá elektrická rúra so sklokeramickou platňou a tretím typom je mini rúra s indukčnou platňou.

Mini rúry s liatinovými platničkami

Takéto platničky majú zvyčajne manuálne ovládanie a najnižšiu obstarávaciu cenu. Ich veľkou výhodou je však ich dlhá životnosť a robustnosť, takéto platničky boli totiž stavané, aby vydržali aj ťažké zaobchádzanie a časté prenášanie.

Mini rúra so sklokeramickou varnou doskou

Vďaka ich uhladenému dizajnu sa hodia do všetkých moderných kuchýň. Okrem toho mini rúry s takouto doskou majú zväčša digitálne ovládanie a veľmi jednoducho sa čistia. Zohrievajú sa pomerne rýchlo, aj keď nie až tak rýchlo ako mini rúry s indukčnou platňou. Výhodou však je, že na rozdiel od indukčnej platne, môžete na sklokeramickú použiť akýkoľvek typ riadu.

Malé rúry s indukčnými platňami

Takisto aj tento typ platní disponuje moderným štýlom a veľmi jednoducho sa čistí. Takéto mini rúry vytvárajú magnetické pole medzi doskou a panvicou. Vďaka tomuto sa zohrieva iba panvica čím je samotný varný povrch dosky bezpečný na dotyk. Použitie sústredeného tepla robí mini rúry s indukčnou platnou ešte viac energeticky úspornejšie. Do pozornosti však treba dať to, že vaše panvice musia byť vyrobené z magnetizovateľného kovu, inak sa indukčnú platne ani nezapnú.

Mini rra s dvoma liatinovmi platničkami na vrchu.

V malých rozmeroch je stále veľa funkcií

Časovač

Časovač ohlási koniec doby varenia a v niektorých prípadoch mini rúra na pečenie s časovačom oznámi aj koniec cyklu predohrevu. Niektoré časovače majú aj funkciu automatického vypnutia a iné vám umožňujú ovládať aj úroveň zvuku pípnutia. Niektoré mini rúry na pečenie dovoľujú dokonca aj nastaviť oneskorené zapnutie.

Mini rúry a ich vnútorné osvetlenie

Otvorenie dvierok na kontrolu jedla môže dramaticky znížiť vnútornú teplotu rúry. Mini rúra na pečenie so svetlom vám umožňuje prehľadne a jednoducho sledovať stav jedla bez otvorenia dverí.

Parné čistenie mini rúry

Vďaka tejto funkcii rúra po spustení programu využije paru na svoje čistenie. Tá poslúži ako zmäkčovadlo tukov. Elektrická rúra malá sa teda takmer sama vyčistí a vy tak budete mať o starosť menej.

Príslušenstvo navyše

Mini rúra na pečenie obsahuje aj praktické príslušenstvo akými sú plechy a rošty špeciálnej veľkosti. Niektoré majú aj špeciálnu grilovaciu ihlu tzv. rotisserie, ktorá sa bude otáčať a pripraví pre vás chutné mäso alebo hydinu.

LCD displej a prednastavené programy varenia

Mini rúra na pečenie s LCD displejom bude pôsobiť veľmi štýlovo a zároveň si vďaka displeju môžete veľmi jednoducho vybrať z množstva prednastavených programov na varenie, akými sú napríklad: pomalé varenie, pečenie mäsa, toast, lievance, pizza a ďalšie.

Mini rúra má dvojité presklenie dverí

Tieto mechanizmy vám zabezpečia, že z mini rúry na pečenie nebude unikať teplo. Jedlo sa bude pripravovať rýchlejšie, a zároveň predok rúry nebude taký horúci na dotyk, čím eliminuje riziko vzniku popálenín.

Mini rry, ktor dokzali pripraviť niekoľko chutnch pzz a ďalch dobrt.

100 €
799 €
Všetky filtre

6 produktov

last-visited

Použité obrázky sú iba ilustratívne a technické špecifikácie sa môžu v priebehu času zmeniť bez predchádzajúceho upozornenia.