Katalóg Predajne
Porovnanie
Prihlásiť
Košík

Vstavané rúry

Vstavané spotrebiče sa tešia čoraz väčšej obľube, pretože dokonale splynú so zvyškom vašej kuchynskej linky. V našej pestrej ponuke nájdete vstavané rúry s rôznymi funkciami, ktoré sa líšia spôsobom ohrevu, rozmermi, dizajnom a ďalšími parametrami. Zistite, aké kritériá sledovať pri výbere vstavanej rúry.

Aké vstavané rúry nájdete v našej ponuke?

Vstavaná rúra je skvelým domácim pomocníkom, ktorý ocení každý nadšenec do varenia. Dokážete v nej upiecť sladký koláč, ale zároveň aj jedlo pre celú rodinu. Vstavané rúry ponúkajú veľkú flexibilitu, keďže môžu byť umiestnené v rôznej výške, a vás už tak nemusí bolieť chrbát z toľkého zohýbania. Oproti tradičnej rúre vstavané rúry šetria miesto, ale nešetria svojimi užitočnými funkciami od samočistiacich programov až cez pečenie pomocou pary.

V našej ponuke nájdete tieto vstavané rúry:

 • Klasická - na zohrievanie využíva dva vyhrievacie elementy na vrchnej a spodnej strane, kvôli absencii ventilátoru však nemá rovnomerne zohrievaný vzduch a chýbajú jej aj niektoré moderné funkcie.
 • Teplovzdušná vstavaná rúra disponuje kruhovým výhrevným telesom, ktoré rozháňa teplo do celého priestoru rúry a udržuje v ňom rovnakú teplotu, vďaka čomu dokáže pripraviť jedlo oveľa rýchlejšie.
 • Parná rúra vstavaná je skvelým riešením pre ľudí, ktorí sa chcú stravovať zdravšie. Parná zabudovaná rúra nahrádza parný hrniec, mikrovlnku či klasickú rúru, nevýhodou je jej náročnejšia údržba.
 • Multifunkčná rúra vstavaná umožňuje viacero spôsobov pečenia a vybavená je veľkým množstvom programov a funkcií.
 • Smart rúry kombinujú tradičné teplovzdušné rúry s inteligentnými funkciami a technológiami, aby zlepšili užívateľský zážitok a efektivitu pri príprave jedál.
 • Kompaktná vstavaná rúra - typickým sú pre ňu menšie rozmery, vďaka čomu je skvelým riešením do menších domácností. Výhodou je jej rýchly ohrev a energetická úspornosť.
 • Samočistiace vstavané rúry majú zabudovaný mechanizmus na čistenie vnútra rúry bez potreby ručného čistenia.
 • Úsporné vstavané rúry prispievajú k efektívnemu vareniu a pečeniu, pričom zároveň šetria energiu a znižujú environmentálny odtlačok.
 • Vstavané rúry s mikrovlnným ohrevom umožňujú rýchly ohrev potravín a nápojov mikrovlnným žiarením a súčasne tradičné pečenie, grilovanie a praženie vo vnútri rúry.

Rúra na pečenie vstavaná - elektrická vs plynová

Vstavan rra AEG.

Vstavané rúry na pečenie môžeme rozdeliť aj podľa toho, či fungujú na elektrickú energiu alebo potrebujú plynovú prípojku. Rozdiel medzi týmito modelmi spočíva tiež vo funkciách, rozmeroch a najmä cene.

Na výber sú tieto 2 typy vstavaných rúr podľa spôsobu pripojenia:

 1. Elektrické - na zohrievanie využívajú teplotný alebo tzv. heating element, rezistor, ktorý v rúre vytvára teplo. Nahrievanie rúry je veľmi rýchle, výhodou je tiež nižšia cena.
 2. Plynové - počas pečenia zo seba plyn uvoľňuje vlhkosť, čím sa stáva jedlo šťavnatejším. Pečenie v plynovej vstavanej rúre je zvyčajne rýchlejšie, avšak za kvalitu si priplatíte vyššiu sumu.

Rúry vstavané vyberajte podľa viacerých parametrov

Vybrali ste si typ vstavanej rúry, ktorý by vám najviac vyhovoval, ale neviete si vybrať z pestrej ponuky modelov? Pri kúpe sa zamerajte na viacero technických parametrov, vďaka ktorým si jednoducho vyberiete najlepšiu vstavanú rúru v pomere ceny a kvality.

Vstavané rúry na pečenie vyberajte podľa týchto kritérií:

 • Rozmery - vstavané rúry sa vyrábajú vo viacerých veľkostiach, preto si dôkladne premerajte miesto, kam plánujete rúru umiestniť. V prípade, že máte doma obľúbené plechy na pečenie, sledujte aj vnútornú veľkosť rúry, aby sa vám do nej všetky zmestili.
 • Objem - malým domácnostiam budú stačiť rúry na pečenie s objemom do 45 litrov, veľké rodiny si naopak môžu vybrať z modelov s objemom až 75 litrov.
 • Dizajn - najčastejšie sú rúry na pečenie vstavané vyrobené z plechu a ocele v kombinácií so sklom. Tradičnými farbami sú biela, čierna alebo nerez, dostupné sú však aj špeciálne edície alebo retro prevedenia.

Vstavan rra m viacero užitočnch funkci.

 

Vstavané rúry na pečenie a ich moderné funkcie

Rúry vstavané disponujú obrovským množstvom skvelých funkcií a programov. Zistite, akými vychytávkami môže byť vybavená vaša nová zabudovaná rúra.

 • Push gombíky sú tlačidlá, ktoré sa dajú jednoducho zastrčiť dovnútra panelu, aby nezavadzali pri upratovaní.
 • Tlmené zatváranie dvierok, tiež známe ako Softclose, je funkcia ktorá zabezpečí, že rúra na pečenie vstavaná bude mať neustále tlmené zatváranie svojich dvierok čím šetrí ich životnosť.
 • Detská poistka slúži ako ochrana vďaka ktorej bude mať vstavaná rúra na pečenie zablokované akékoľvek prepínanie programov.
 • Rozmrazovanie - funkcia efektívneho a prirodzeného rozmrazovania dokáže vaše jedlo rozmraziť oveľa rýchlejšie ako iné spôsoby.
 • Rovnomerné pečenie - ventilátor a vykurovacie teleso rozháňa horúci vzduch rovnomerne po celej rúre, pečenie je rýchlejšie, čím šetríte čas a energiu.
 • Teleskopický výsuv zaisťuje spoľahlivé uchytenie roštu, jeho ľahký výsuv bez rizika pádu alebo náhodného popálenia.
 • Teplotná sonda slúži ku kontrole nastavenej teploty počas pečenia jedla. Elektrická vstavaná rúra s termosondou dokonca aj oznámi, keď bude jedlo upečené na požadovanú teplotu a zastaví pečenie.
 • Časovač umožňuje nastavenie začiatku alebo konca pečenia.
 • Booster - po jeho stlačení pomôže vstavané elektrické rúry zohriať rýchlejšie na požadovanú teplotu.
 • Automatické programy na pečenie - tieto programy sú skvelými pomocníkmi pre začínajúcich kuchárov, po stlačení programu sa totiž vstavaná rúra automaticky nastaví na presný čas a teplotu.
 • LED Displej umožňuje jednoduchú manipuláciu a nastavenie rúry bez extra námahy.
 • Trojnásobné presklenie dverí - rúra vstavaná má trojité či štvorité presklenie, ktoré umožňuje, že sklenená časť rúry bude počas pečenia chladná. Nemusíte sa teda báť, že sa vy alebo poprípade vaše deti popália.

Vstavan samočistiaca rra Electrolux.

Samočistiaca vstavaná rúra

Kým klasické lacné modely vstavaných rúr musíte čistiť klasicky hubkou a čistiacimi prostriedkami, dostupné sú aj samočistiace rúry, ktoré majú špeciálne režimy čistenia. V prípade, že sa rozhodnete pre samočistiacu vstavanú rúru, k čisteniu môže využívať jeden z týchto režimov:

 • Pyrolýza - rúra sa zohreje na 500 °C, čím sa spália všetky nečistoty, ktoré môžete na záver jednoducho zotrieť handrou.
 • Katalýza - využíva katalytické vložky, ktoré absorbujú špinu a mastnotu.
 • AquaClean/EcoClean - v priebehu tohto čistenia sa do rúry uvoľňuje vodná para, ktorá pomáha rozpustiť a odstrániť špinu a nečistoty.

Zistite viac informácií o tom, ako fungujú samočistiace rúry v našom článku.

Vstavané rúry - výber podľa značky

Výber vstavanej rúry si môžete uľahčiť aj pomocou konkrétnej značky a to najmä vtedy, ak vo vašej domácnosti už konkrétnu značku spotrebičov preferujete.
Zistite, aké vstavané rúry ponúkajú jednotliví výrobcovia a čím sa od seba líšia. V našej ponuke nájdete tieto značky vstavaných rúr:

Ako vybrať vstavanú rúru do vašej kuchyne?

V našom článku sa dozviete aké sú výhody a nevýhody plynovej vs. elektrickej vstavanej rúry. Na aké parametre si dať pozor pri výbere a veľa ďalšieho.

3 €
1 519 €
42 L
84 L
Všetky filtre

176 produktov

Zobraziť ďalších 24
last-visited

Použité obrázky sú iba ilustratívne a technické špecifikácie sa môžu v priebehu času zmeniť bez predchádzajúceho upozornenia.