Katalóg Predajne
Porovnanie
Prihlásiť
Košík

Teplovzdušné rúry

Teplovzdušné rúry patria medzi nenahraditeľný kuchynský spotrebič, ktorý nesmie chýbať v žiadnej poriadnej kuchyni. Sú to zariadenia, ktoré vám uľahčia varenie vo všetkých smeroch. Od jednoduchšieho čistenia až po rýchlejšiu prípravu jedla. Vstavané teplovzdušné rúry navyše dodajú kuchyni moderný nádych, a zároveň zachovávajú aj jednotný design vašej kuchynskej linky. Zistite, aké rôzne funkcie teplovzdušné rúry majú a na čo si dávať pri výbere pozor.

Najdôležitejší parameter pri výbere teplovzdušnej rúry je jej rozmer

Rozmer je naozaj dôležitý parameter, ktorý musíte vždy zohľadniť. Obzvlášť veľký pozor si treba dávať pri výbere vstavanej rúry. Štandardne sú rúry vyrábané s rozmermi 60 × 60 × 60 cm s objemom v priemere 70 L. Väčší alebo menší objem, ale aj extra funkcie môžu rozmery ovplyvniť. Pri výbere teplovzdušnej rúry sa teda riaďte porekadlom: “dvakrát meraj a raz strihaj!”

Teplovzdusna-rura-v-bielej-kuchyni

Teplovzdušná rúra a jej rôzne funkcie

Vstavané teplovzdušné rúry sú vyrábané so širokou ponukou rozmanitých funkcií. Avšak každá domácnosť potrebuje niečo iné. Nižšie sme sa vám rozhodli priblížiť tie najčastejšie funkcie, s ktorými sa pri výbere novej vstavanej teplovzdušnej rúry môžete stretnúť.

Čistenie

Čistiť teplovzdušné rúry nepatrí asi medzi nikoho obľúbené domáce práce. Netreba mať však už obavy, pretože vstavaná teplovzdušná rúra prichádza s rôznymi formami samočistenia, vďaka čomu bude vaša rúra stále žiarivo lesklá a vy budete mať o jednu starosť menej. Samočistiace rúry majú rôzne spôsoby, pomocou ktorých pracujú. Poznáme tri základné formy samočistenia.  

Vstavané teplovzdušné rúry s čistením SteamClean

Táto forma čistenia predstavuje energeticky najvýhodnejšiu formu. Jediné čo potrebujete, je pohár vody, ktorý nalejete do rúry. Po spustení funkcie steam clean sa už teplovzdušná rúra spolu s parou postarajú o zvyšok. Pre čo najlepší efekt odporúčame steam clean funkciu použiť po varení, hneď ako rúra vychladne. 

Katalýza

Katalytická forma čistenia patrí medzi najpoužívanejšie spôsoby samočistenia. Jednoducho stačí nastaviť teplotu nad 220 °C, aby ste zapli katalytické panely, ktoré absorbujú a rozkladajú tuk. Vy už iba utriete rozložené mastnoty a teplovzdušná rúra je znovu ako nová. Takéto čistenie stačí používať približne raz za mesiac, pretože je o niečo energeticky náročnejšie. Samozrejme vždy záleží na vašom úsudku či rúra potrebuje, alebo nepotrebuje čistenie.

Pyrolýza

Toto čistenie funguje obdobne ako katalytické čistenie. Rozdielom je však to, že pri pyrolitickom čistení horúcovzdušná rúra dosahuje teplotu až 400 °C. Pri tejto teplote zmení všetky nečistoty až na popol. Potom ako rúra vychladne stačí už iba vymiesť vzniknutý popol. Ak vlastníte vysávač, ktorému popol nerobí žiadne problémy, tak máte o jeden dôvod navyše, prečo si kúpiť vstavané teplovzdušné rúry s pyrolitckým čistením. Vďaka tejto kombinácii bude totiž čistenie rúry hračkou.

Teplovzdušná rúra s funkciou gril

Ak máte radi chuť a vôňu grilovaného mäsa tak sa určite poobzerajte po rúre s funkciou gril. S týmto nastavením sa jedným kliknutím dokáže vaša vstavaná teplovzdušná rúra premeniť na gril. Vďaka čomu budete môcť vyčarovať dokonalé chrumkavé kura, alebo chutné kúsky grilovanej cukety. Takáto teplovzdušná rúra dodá vášmu jedlu tú skvelú grilovú chuť aj v chladnom zimnom období.

Grilovan kura je vyberan z teplovzdunej rry s funkciou Gril.

Funkcia Steambake a teplovzdušná rúra

Táto funkcia dokáže zmeniť od základu vaše typické pečenie. Steambake na začiatku pečenia pridá k jedlu aj paru. Vďaka tomuto procesu získala aj svoj názov (Steam-para a Bake-piecť). Teplovzdušná rúra na pečenie týmto mechanizmom v sebe zvyšuje vlhkosť, ale aj suché teplo, čo podporuje kysnutie cesta a zároveň mu dodá pri pečení aj zlatistú kôru. Výsledkom budú nie iba nadýchanejšie koláčiky, ale aj šťavnatejšie mäso. Táto funkcia je okrem iného aj skvelá pri zohrievaní zvyškov jedla z nedeľného obeda. Teplovzdušné rúry s funkciou Steambake jedlu čiastočne navrátia jeho šťavnatosť a zvýšia jeho lahodnosť.

Statické pečenie

Takéto pečenie je vhodné ak potrebuje jedlo zohrievať rovnomerne zo všetkých strán. Pri statickom pečení má totiž vstavaná teplovzdušná rúra prúdenie vzduchu vypnuté. Teplovzdušné rúry so statickým pečením sú výbornou voľbou ak si radi robíte domácu pizzu, pečiete chlieb alebo často kuchtíte niečo z kysnutého cesta.

Teplovzdušná rúra so zabudovaným teleskopickým výsuvom

Teplovzdušná rúra na pečenie s teleskopickým výsuvom dovoľuje vysunúť rošt do bezpečného bodu a ďalší pohyb zablokuje. Nemusíte sa teda báť ,že pri vymieňaní plechov, alebo kontrole jedla omylom dôjde k pádu alebo popáleniu. 

Žena kontroluje kolč v teplovzdunej rre s funkciou Steambake.

Trojnásobné presklenie dverí

Vstavaná teplovzdušná rúra s trojnásobným presklením zaručuje, že vonkajšie sklo na rúre ostane studené. Toto je na nezaplatenie najmä ak máte v domácnosti deti. Niektoré modely majú dokonca aj funkciu EasyClean, kedy sklo môžete jednoducho vybrať a vyčistiť.

Vstavaná teplovzdušná rúra so zatváraním Soft-Close

Takéto horúcovzdušné rúry disponujú moderným mechanizmom automatického zatvárania Soft-Close. Vďaka tomuto nehrozí ,že svoje rúry náhodou zavriete veľmi rýchlo a náhlym treskom niečo poškodíte.

Teplovzdušné rúry s panelom pre dotykové ovládanie

Dotykový panel svojím vzhľadom dodá rúre ešte modernejší vzhľad a jednoduchým intuitívnym ovládaním spríjemní vaše varenie. Ďalším bonusom je aj jeho nenáročné čistenie.

199 €
1 519 €
Všetky filtre

108 produktov

Zobraziť ďalších 24
last-visited

Použité obrázky sú iba ilustratívne a technické špecifikácie sa môžu v priebehu času zmeniť bez predchádzajúceho upozornenia.