Katalóg Predajne
Porovnanie
Prihlásiť
Košík

Mlynčeky na kávu

Vychutnajte si dokonalú kávu vďaka čerstvo pomletým kávovým zrnám. Zabudnite na ručné mlynčeky na kávu a objavte ponuku elektrických kávových mlynčekov, ktoré umožňujú nastavenie hrubosti mletia kávových zŕn a disponujú ďalšími užitočnými funkciami. Poradíme vám ako sa v bohatej ponuke orientovať a aké parametre sledovať pri kúpe.

 

Mlynčeky na kávu podľa mlecieho mechanizmu

Mlynček na kávu vyberajte najmä podľa mlecieho mechanizmu, ktorý je najdôležitejším prvkom celého mlynčeku. Podľa mlecieho mechanizmu môžeme mlynčeky na kávu rozdeliť na mlynčeky s mlecími kameňmi alebo trieštivými nožmi. Aký je medzi nimi rozdiel?

Mletie kvy bez nmahy stlačenm jednho tlačidla.

Mlynčeky na kávu s mlecími kameňmi

Dostupné sú v oceľovom alebo keramickom vyhotovení, ktoré sa nachádza vo väčšine kávových mlynčekov. Kávový mlynček s oceľovými mlecími kameňmi viac zachováva teplo, ktoré výrazne ovplyvňuje aj výslednú chuť kávy. Mlynček na kávu s keramickými kameňmi neskresľuje chuť kávy, pretože teplo lepšie odvádza.

Väčšinou mlynčeky na kávu s mlecími kameňmi dlhšie melú kávové zrná a ich obstarávacia cena je vyššia. Pomalé drvenie však umožňuje uvoľnenie oleja z kávových zŕn a taktiež disponujú nastavením hrubosti mletia.

Kávový mlynček s trieštivými nožmi

Mlynček na kávu s trieštivými nožmi má viacero možností využitia. Okrem kávových zŕn dokáže nasekať aj čerstvé bylinky, orechy, či korenie. Pri mletí kávových zŕn sú výsledkom malé nesymetrické kúsky, ktoré vás očaria najmä svojou výraznou arómou. Veľkou nevýhodou je však zahriatie mlynčeka, ktoré môže kávu pripáliť a chýba aj možnosť výberu hrubosti mletia kávových zŕn.

Ako vybrať mlynček na kávu?

Mlynček na kávu vyberajte aj podľa ďalších parametrov, ktoré vám pomôžu s rozhodovaním o kúpe. Či už sa rozhodnete pre mlynček na kávu s keramickými kameňmi, oceľovými kameňmi alebo trieštivými nožmi, zaujímať by ste sa mali aj o veľkosť zásobníka, rýchlosť mletia, príkon a ďalšie funkcie.

Veľkosť zásobníka

Je jedným z najdôležitejších parametrov pri kúpe, pretože určuje koľko kávových zŕn je možné namlieť. V prípade, že bude kávový mlynček slúžiť viacerým ľuďom v domácnosti alebo nájde využitie v kancelárii, či kaviarni, odporúčame čo najväčší zásobník, aby ste kávové zrná nemuseli často dokladať.

Ak plánujete mlynček na kávu nosiť so sebou na cestách alebo často využívať, aby ste mali kávu čo najčerstvejšiu, určite odporúčame mlynček na kávu s menším zásobníkom. Jeho výhodou je aj menšia veľkosť s ktorou väčšinou súvisí aj nižšia cena.

Čm men zsobnk, tm častejie budete kvov zrn dopĺňať.

Rýchlosť mletia

Mlynčeky na kávu môžeme rozdeliť na vysokorýchlostné a nízkorýchlostné Rozdiel je v počte otáčok za minútu. Tie majú vplyv nielen na rýchlosť mletia, ale aj výslednú kvalitu kávy.

Nízkootáčkové mlynčeky na kávu využívajú malý alebo dokonca žiadny statický náboj, teplo je pri mletí veľmi nízke a celý chod je tichý. K mletiu väčšinou používajú kužeľové alebo ploché nože, ktoré pri jemnom mletí neupchávajú motor.

Vysokorýchlostné mlynčeky na kávu využívajú priamy pohon, ktorý umožňuje rovnomerné mletie a otáčanie nožov rovnakou rýchlosťou. Ich výhodou je možnosť väčšej kontroly veľkosti mletia, ktorú oceníte najmä v prípade, že pripravujete viacero druhov kávových nápojov.

Príkon

Úzko súvisí so spotrebou energie a zvyčajne ovplyvňuje aj rýchlosť mletia kávových zŕn. Čím vyšší má kávový mlynček príkon, tým vyššia je jeho spotreba a rýchlosť mletia. V prípade, že plánujete používať mlynček na kávu každý deň, odporúčame vám modely s vyšším príkonom nad 200 W. Pre občasné použitie vám budú stačiť mlynček na kávu s nižším príkonom.

Mlynčeky na kávu s množstvom funkcií

Elektrické mlynčeky na kávu takmer nahradili ručné kávové mlynčeky, vďaka čomu sa príprava kávy zrýchlila a zjednodušila. Novodobé kávové mlynčeky majú množstvo skvelých funkcií, ktoré oceníte najmä pri pravidelnom používaní.

  • Režim úspory energie - po 5 minútach sa mlynček na kávu automaticky vypne.
  • Tlačidlo SHOT/CUPS - nastavenie množstva kávy podľa počtu šálok.
  • LED displej - zobrazuje kapacitu zásobníka, nastavenie mletia, počet šálok, či arómu.
  • Tepelná poistka - proti prehriatiu motora.
4 €
259 €
Všetky filtre

78 produktov

Zobraziť ďalších 24
last-visited

Použité obrázky sú iba ilustratívne a technické špecifikácie sa môžu v priebehu času zmeniť bez predchádzajúceho upozornenia.