Katalóg Predajne
Porovnanie
Prihlásiť
Košík

iPhone mobilné telefóny

Spoločnosť Apple je popredným výrobcom elektroniky vrátane smartfónov. Apple iPhone využíva operačný systém iOS a obľúbený je najmä kvôli svojmu jednoduchému a prehľadnému ovládaniu, a tiež jedinečnému a modernému dizajnu. Svojimi funkciami uspokojí aj tých najnáročnejších zákazníkov a všeobecne patrí iPhone medzi najpredávanejšie značky smartfónov

 

Výhody

+ zaujmú svojím jemným a zároveň inovatívnym dizajnom, ktorý niekoľko rokov udáva trendy medzi smartfónmi

+ vysoko kvalitné duálne, či dokonca trojité zadné fotoaparáty, ktoré zachytávajú obsah v tej najvyššej kvalite

+ sú vybavené spoľahlivým operačným systémom iOS a majú najvýkonnejšie procesory na trhu

+ disponujú Retina alebo Super Retina displejom, ktoré zobrazujú reálne farby a vyznačujú sa vysokou jemnosťou

Nevýhody

- najnovšie Apple telefóny nemajú samostatný konektor pre slúchadlá

iPhone 13 Pro m množstvo dokonalch detailov.

Aké telefóny iPhone nájdete v našej ponuke?

V predajniach a na e-shope Planeo.sk nájdete širokú ponuku Apple iPhone. Zákazníci si môžu vybrať zo starších aj novších modelov iPhone telefónov a dostupná je aj úplná novinka v podobe iPhone SE a iPhone 13. Aké sú najväčšie rozdiely medzi jednotlivými Apple telefónmi?

Smartfón iPhone 13 a jeho verzie

Čím je Apple iPhone 13 výnimočný? Telefóny iPhone 13 sú vybavené najvýkonnejším procesorom Apple Bionic 15, lepším displejom, jedinečnými dizajnom a fotoaparátom. Apple telefóny sú dostupné v čiernom, modrom, ružovom, bielom, červenom a zelenom prevedení.

Apple iPhone 13 je novinkou z dielne Apple, ktorá je dostupná vo viacerých verziách, ktoré sa odlišujú veľkosťou, počtom fotoaparátov, rozlíšením, farbou a ďalšími parametrami. Najnovší Apple iPhone 13 je dostupný ako:  

 • iPhone 13 - Apple telefóny majú vždy základný model, ktorý je následne vylepšený o rôzne funkcie. Základný model iPhone 13 má 6,1-palcový displej a duálny zadný fotoaparát.
 • iPhone 13 mini - je zmenšenou verziou základného modelu, ktorá má 5,4-palcový displej, vhodný pre ľudí, ktorí neobľubujú veľké smartfóny.
 • iPhone 13 Pro - sa líši trojitým fotoaparátom, ktorý dokáže zachytiť profesionálne fotky a 120 Hz Super Retina displejom.
 • iPhone 13 Pro Max - vyhovuje požiadavkám aj tých najnáročnejších zákazníkov, v porovnaní s klasickým Apple iPhone 13 Pro ponúka väčší 6,7-palcový displej s väčšou kapacitou batérie.
Apple iPhone 13 mini v červenej farbe.

iPhone SE je stávka na istotu

Apple iPhone SE (Special Edition) so svojím 4,7-palcovým Retina HD displejom sprostredkúva reálne farby. Známym sa stal vďaka jedinečnému dizajnu s plochým chrbtom a zaokrúhlenými bokmi. Telefón Apple iPhone SE je dostupný v dvoch verziách, ktoré sa od seba odlišujú dátumom vydania a množstvom funkcií: 

 • iPhone SE 2020 - dostupný je vo viacerých farebných prevedeniach, využíva procesor s čipom Apple A13 Bionic, ktorý má stále veľmi dobrý výkon. 
 • iPhone SE 2022 - pýši sa najnovším čipom Apple A15 Bionic, podporou 5G pripojenia a ďalšími vymoženosťami. 
Apple iPhone SE 3 2022

Telefón Apple iPhone 12 sa stále teší veľkej obľube

Prvý Apple iPhone 12 bol predstavený ešte v roku 2020 a okamžite zaujal niekoľkými novinkami. Najväčším prekvapením bola možnosť bezdrôtového nabíjania pomocou špeciálneho puzdra MagSafe a náročných užívateľov potešil aj nový čip A14 Bionic s podporou 5G siete. V spoločnosti Apple mysleli aj na zlepšenie ochranných prvkov, vylepšením prešlo napríklad predné sklo s Ceramic Shield, ktoré má zvýšenú odolnosť v porovnaní s predchádzajúcimi modelmi. Nový iPhone 12 je dostupný aj vo verzii mini, pro a max.

iPhone Apple 12 v modrej farbe.

 

Apple iPhone 11 užívateľov nesklame

V roku 2019 spoločnosť Apple predstavila iPhone 11, iPhone 11 Pro a iPhone 11 Pro Max, ktoré sú dostupné v šiestich farbách (červenej, bielej, čiernej, fialovej, žltej a zelenej). Jednotlivé modely majú v porovnaní s predchodcami vylepšený nielen fotoaparát, ale aj procesor s čipom A13 Bionic a lepšiu výdrž batérie. Dizajn a veľkosť displeja je rovnaká ako u jeho predchodcu iPhone XR. 

Apple iPhone 11 v čiernom preveden

Aj staršie iPhone telefóny majú čo ponúknuť

Staršie mobily Apple lákajú zákazníkov najmä nižšou cenou, elegantným dizajnom, silnou značkou a dostatočným výkonom. Aké telefóny iPhone starších generácií nájdete v našej ponuke a čím sa jednotlivé modely odlišujú?  

Model iPhone 7 bol predstavený ešte v roku 2016 a išlo o prvý smartfón spoločnosti Apple, ktorý k pripojeniu slúchadiel nevyužíval konektor pre slúchadlá. Telo telefónu dostalo krytie IP67, ktoré zabraňuje poškodeniu od prachu, či dažďa, postriekaniu vodou alebo krátkemu ponoreniu do vody. 

Telefón iPhone 8 je vyrobený aj vo verzii iPhone 8 Plus a na trh bol uvedený už v roku 2017. Novinkou bol šesťjadrový čip Apple A11 Bionic, duálny zadný fotoaparát, nový Retina HD displej a pestrá ponuka farieb. Nový iPhone 8 bol a stále je dostupný v striebornej, zlatej, sivej a červenej farbe. 

Apple iPhone X si po uvedení získal obrovskú pozornosť, avšak v roku 2018 bol stiahnutý z predaja, pretože ho nahradili nové modely iPhone XR, iPhone XS a iPhone XS Max. Novinkou bol procesor s čipom Apple A12 Bionic, možnosť bezdrôtového nabíjania i čítačka tváre Face ID. 

Apple iPhone XR

Nový iPhone má najlepší fotoaparát na trhu

Telefóny iPhone sú mimoriadne obľúbenými najmä kvôli výkonným kamerám, ktoré dokážu zachytiť jedinečné realistické zábery. Najlepšie fotoaparáty nájdete v najnovších modeloch iPhone, avšak bohatými funkciami nezaostávajú ani staršie modely. Fotoaparát v iPhone umožňuje: 

 • nastavenie fotografického štýlu a jeho prípadné zmeny
 • zachytenie sérii fotografií
 • zrkadlová selfie
 • Live Photos
 • nočný režim
 • QuickTake nahrávanie videí bez prepnutia z režimu fotografovania
 • automatické nastavenie zaostrenia a úroveň expozície, a tiež funkciu rozpoznania tvárí

Nový iPhone 13 a 13 Pro má naviac režim Makro, ktorý využíva ultraširokouhlú kameru vďaka čomu je možné natáčať, či fotografovať objekty už vo vzdialenosti 2 cm. 

Fotoapart iPhone 13 Pro.

Akú veľkú má iPhone pamäť?

Nový iPhone Apple vyberajte najmä podľa veľkosti pamäte, pretože žiadny Apple mobil nepodporuje rozšírenie vnútorného úložiska pomocou pamäťových kariet. V prípade, že ste v predchádzajúcom smartfóne možnosť pamäťovej karty využívali, skúste si premyslieť, aká veľkosť pamäte by vám mohla vyhovovať. 

Apple telefóny sú dostupné vo veľkosti: 

 • Apple iPhone 64 GB - telefón pre nenáročných používateľov, ktorý má vďaka malej pamäti najlepšiu cenu.
 • Apple iPhone 128 GB - sú obľúbeným riešením vyhovujúcim bežným užívateľom, pretože pamäť je dostatočne veľká pre ukladanie nových aplikácií, či iných záznamov.
 • Apple iPhone 256 GB - zlatá stredná cesta pre ľudí, ktorí potrebujú iPhone s väčším úložným priestorom.
 • Apple iPhone 512 GB - ideálna voľba pre náročných používateľov, ktorí veľkú pamäť telefónu skutočne využijú.
 • Apple iPhone 1 TB - najnovší iPhone 13 Pro a iPhone 13 Pro Max sprostredkúvajú revolúciu vo veľkosti úložiska mobilných zariadení, pretože sú dostupné aj vo veľkosti 1 TB.

Telefóny iPhone sa môžu pochváliť výkonnými procesormi

Všetky iPhone telefóny od rady 8 majú výkonné procesory Apple Bionic, vďaka ktorým je ovládanie telefónu plynulejšie, rýchlejšie a jednoduchšie. Telefóny iPhone Apple využívajú tieto procesory: 

 • Apple A11 Bionic - je súčasťou iPhone 8 a iPhone 8 Plus, predstavený bol už v roku 2017
 • Apple A12 Bionic - majú Apple telefóny iPhone XR, XS a XS Max, a tiež viaceré iPady a Apple TV
 • Apple A13 Bionic - disponujú ním iPady z roku 2021, iPhone SE 2020 i celá rada iPhone Apple 11
 • Apple A14 Bionic - je súčasťou celej rady telefónov iPhone 12
 • Apple A15 Bionic – ide o úplnú novinku, ktorá je súčasťou najnovších modelov iPhone SE 2022 a celej rady Apple iPhone 13
Fotoapart iPhone 13 Pro.

Funkcie, ktoré má len iPhone

V porovnaní s konkurenčnými mobilmi má Apple iPhone viacero jedinečných funkcií, ktoré si ich užívatelia nevedia vynachváliť. Operačný systém iOS je vybavenými viacerými vlastnosťami, ktoré sa líšia v závislosti od konkrétneho modelu. Tieto patria medzi najznámejšie a má ich každý iPhone Apple: 

 • iMessage - majitelia Apple iPhone majú možnosť bezplatného odosielania SMS správ navzájom medzi sebou.
 • FaceTime - umožňuje prepojenie majiteľov telefónu Apple iPhone prostredníctvom audio a video hovorov.
 • AirDrop - telefóny iPhone Apple umožňujú rýchle zdieľanie súborov s inými majiteľmi Apple iPhone za pomoci využitia WiFi a Bluetooth.
 • Find My iPhone - jednoduché vyhľadanie a lokalizácia telefónu Apple iPhone v prípade straty či krádeže.
 • Apple iCloud - Apple mobil má cloudové úložisko, ktoré slúži k ukladaniu dát z telefónu. Prihlasovanie je možné pomocou Apple ID účtu a v prípade straty dát je možné ich okamžité vrátenie.
Fotoapart iPhone 13 Pro.

Príslušenstvo pre iPhone 

Nový iPhone rozhodne nie je lacnou záležitosťou a preto vám odporúčame zadovážiť si pri nákupe aj ochranný kryt, fóliu, či tvrdené sklo. Tie ochránia telefón iPhone Apple pred nárazom, či inými poškodeniami. Dostupné sú aj náhradné adaptéry, či nabíjacie káble. Dokúpiť si môžete aj bezdrôtové slúchadlá Apple Airpods, ktoré využijete na počúvanie hudby počas prechádzky, cestovania, pri športe, práci alebo na vybavenie hovorov. 

Jedinečným doplnkom z dielne Apple je aj Apple AirTag, ktorý vám prostredníctvom aplikácie pomôže s hľadaním stratených predmetov. Pripevniť si ho môžete na kľúče, peňaženku, či obojok psa a po prihlásení do aplikácie vám Apple AirTag určí presnú polohu. Pri kúpe Apple AirTag nezabudnite myslieť aj na obal, do ktorého ho umiestnite. 

Nov iPhone a slchadl Apple Airpods.
419 €
1 699 €
Všetky filtre

43 produktov

Zobraziť ďalších 19
last-visited

Použité obrázky sú iba ilustratívne a technické špecifikácie sa môžu v priebehu času zmeniť bez predchádzajúceho upozornenia.