Katalóg Predajne
Porovnanie
Prihlásiť
Košík

Mrazničky No Frost

Mraznička No Frost dosahuje maximálny výkon vďaka tomu, že ostáva bez ľadu. Námraza sa netvorí ani v priestoroch No Frost mrazničky, ani na potravinách a tak okrem prehľadu uložených potravín máte ušetrenú aj energiu.


Ako mrazničky No Frost fungujú

Mrazničky s funkciou No Frost majú rovnomernú cirkuláciu chladného vzduchu vďaka ventilátoru, ktorý rozptyľuje suchý vzduch po priestore. Suchý vzduch zabraňuje tvorbe ľadu, pretože bez vlhkosti sa ľad nevytvorí. To umožňuje udržať konštantnú teplotu, ktorú systém No Frost zaručuje. Táto funkcia umožňuje, že na potravinách sa netvorí námraza, neprimrznú k sebe a tým si zachovajú svoju čerstvosť.

Prečo zainvestovať do mrazničky No Frost?

Beznámrazová mraznička sa nemusí odmrazovať. Potraviny sú zmrazené rýchlejšie, teda vám okrem šetrenia času s odmrazovaním, šetrí aj energiu. Mrazničky bez tejto technológie majú spotrebu energie v priemere o 20 % vyššiu.

Mrazen ovocie v uplku otvorenej mrazničky no frost.

Aké parametre majú mrazničky No Frost

Mraziaci výkon a akumulačná doba

Tieto dva parametre spolu súvisia. Akumulačná doba je údaj, ktorý hovorí ako dlho dokáže mraznička No Frost udržať potraviny v zmrazenom stave pri výpadku elektrickej energie. Táto doba je udávaná v hodinách. Pohybuje sa v priemere od 12 do 35 hodín. Beznámrazová mraznička by mala mať minimálnu dobu aspoň 12 hodín. Samozrejme čím vyššia bude tým lepšie. Mraziaci výkon je jednou zo základných charakteristík mrazničky No Frost. Znamená koľko kg potravín dokážu mrazničky šuflíkové No Frost zamraziť za 24 hodín. Je to dôležitý údaj, pretože ak plánujete zmrazovať väčšie množstvo potravín denne, musí mať beznámrazová mraznička vyššiu mraziacu kapacitu. Na trhu sú zásuvkové mrazničky No Frost s kapacitou od 2 do 35 kg/24 hod. Pre domácnosť by mala mať mraznička šuflíková optimálne výkon zhruba 8 až 10 kg/24 hod.

Energetická trieda

Parameter, ktorý udáva koľko energie spotrebuje beznámrazová mraznička v nepretržitej prevádzke. Beznámrazová mraznička má uvedenú energetickú triedu na energetickom štítku. Trieda energetickej účinnosti je zobrazená na stupnici od A do G, kde A je energeticky najefektívnejšia a G najmenej efektívna. Rozdiel medzi spotrebami jednotlivých tried je približne 30 %. Spotreba energie je uvedená v kWh ako ročná spotreba. Spotrebu energie ovplyvňuje aj okolitá teplota. Mrazničky No Frost majú ročnú spotrebu energie v priemere okolo 110-384 kWh/rok.

Vkladanie msa do uplkovej mrazničky no frost.

Objem a rozmery mrazničky No Frost

Rozmery sú v rozpätí : výška od 51 cm do 195 cm, šírka od 44 cm do 75 cm, hĺbka od 54 cm do 55 cm. Mrazničky No Frost môžu mať čistý objem od 33 l do 472 l. Pre menšie domácnosti alebo hotely stačí objem od 33 l do 103 l. Pre bežné domácnosti je častou voľbou mraznička šuflíková No Frost s objemom od 103 l do 187 l. Na trhu sú dostupné mrazničky šuflíkové No Frost s objemom až 472 l s počtom zásuviek od 2 do 9.

Hlučnosť

Jednotkou intenzity zvuku je decibel - dB. Beznámrazová mraznička má hlučnosť v priemere medzi 35 až 40 dB. Na trhu sú aj modely s vyššou hlučnosťou 41 až 45 dB, čo je už výrazný rozdiel. Označenie hlučnosti je písmenami od A po C, alebo číslom.

 • A: 38 dB alebo menej
 • B: 39 – 44 dB
 • C: 45 až 51 dB a viac.

V prípade, ak je beznámrazová mraznička umiestnená v kuchyni, tak intenzita hlučnosti by mala byť do 40 dB.

Klimatická trieda

Udáva podmienky, v ktorých dokáže mraznička No Frost správne fungovať. Ak bude mraznička No Frost v správnej prevádzkovej teplote okolia, dosiahne optimálnu spotrebu elektrickej energie, výkon aj kvalitu mrazenia. Teplota miestnosti kde bude beznámrazová mraznička umiestnená by nemala klesnúť pod 15 °C.

Klimatické triedy sa delia na:

 • SN- subnormálna trieda od 10 do 32 °C
 • N- normálna trieda od 16 do 32 °C
 • ST- subtropická trieda od 18 do 38 °C
 • T- tropická trieda od 18 do 43 °C

Mrazen torta a mrazen jahody v uplku mrazničky no frost.

Mrazničky No Frost a extra funkcie

 • All-around Cooling – systém chladenia, znamená rovnomerné mrazenie vo všetkých častiach mrazničky No Frost.
 • SuperFrost – vďaka tejto funkcii dôjde k prudkému zníženiu teploty, čím sa zrýchľuje zmrazenie novo vložených potravín. Potraviny si zachovajú maximum nutričných látok. Mraznička No Frost túto funkciu automaticky vypne po 65 hodinách, prípadne po dokončení procesu zmrazenia.
 • Alarm – má mraznička No Frost v bežnej výbave. Je to zvukový alebo svetelný signál, ktorý vás upozorní, že má mraznička No Frost dvierka zle zatvorené, ale môže signalizovať aj zvýšenie vnútornej teploty či poruchy.
 • ProFreeze – mrazničky šuflíkové No Frost, môžu mať aj túto funkciu, ktorá eliminuje riziko popálenia potravín mrazom.
 • Niektoré mrazničky No Frost majú nočný program ECO, ktorý pomáha šetriť energiu.
 • MinFrost – chladenie obmedzuje tvorbu námrazy v mrazničke, čo má za výsledok nižšiu spotrebu a hlavne koniec častého odmrazovania.
 • LED osvetlenie – má každá mraznička No Frost. Svetlo sa rozsvieti po otvorení dvierok. LED technológia má oproti klasickým žiarovkám výrazne nižšiu spotrebu energie.
 • Regulátor teploty – má zvyčajne mraznička šuplíková No Frost vo vnútri a nastavuje sa ním regulácia teploty. Môže byť mechanický alebo digitálny. Záleží aký daná mraznička šuflíková No Frost ponúka.
287 €
679 €
Všetky filtre

14 produktov

last-visited

Použité obrázky sú iba ilustratívne a technické špecifikácie sa môžu v priebehu času zmeniť bez predchádzajúceho upozornenia.