Katalóg Predajne Prihlásiť
Košík

Prihlásenie


Nový účet?

 • Jednoduchá reklamácia
 • Prehľad o stave objednávok
 • Doklady na jednom mieste
Registrovať sa

Mrazničky | Mrazáky

Mraznička je skvelým domácim pomocníkom, ktorý vám pomôže predĺžiť životnosť potravín. Poradíme vám, ako sa rozhodnúť pri výbere, a ktoré parametre sledovať. V našej ponuke nájdete:

Ako vybrať mrazničku?

mraznicka_zasuvna

Zásuvkové mrazničky

Známe sú aj pod názvom skriňové, či policové. Disponujú dverami, ktoré sa otvárajú do strán. Svojim vzhľadom pripomína mraznička chladničku a vnútorný priestor je rozdelený na priehradky. Vďaka nim je obsah mrazničky priehľadnejší a jednoduchšie sa s mrazenými potravinami manipuluje.
 

truhlicova mraznicka


Truhlicové mrazničky

Otvárajú sa zhora a potraviny sa ukladajú voľne do celého vnútra mrazničky. Objem mrazničky je tak dokonale využitý a pojme väčšie množstvo potravín, ako zásuvkové mrazničky. Ukladanie potravín môže byť nevýhodu pre seniorov alebo nižších ľudí, ktorí môžu mať problémy s dosiahnutím na dno mrazničky.

Vstavané mrazničky

Fungujú na podobnom princípe ako zásuvkové mrazničky. Ich dvere sa taktiež otvárajú do strán a vnútorný priestor tvoria police. Výhodou vstavaných mrazničiek je, že skvelo zapadnú do kuchynskej linky a stanú sa jej nenápadnou, ale užitočnou súčasťou.

mraznicka_zasuvna

Dôležité parametre pri výbere mrazničky

Typ mrazničky si pravdepodobne zvolíte podľa toho, koľko miesta na ňu máte v domácnosti. Pri výbere konkrétneho modelu je však dôležité sledovať viaceré parametre. Ktoré to sú?

 • Objem - uvádzaný je v litroch a odporúča sa vyberať podľa počtu ľudí v domácnosti. Na jedného človeka sa odhaduje 40 až 50 litrov, v prípade, že ste chovatelia alebo vášniví záhradkári, je potrebné rátať s ešte väčším objemom.
 • Spotreba - nakoľko je mraznička zapnutá neustále, je nutné myslieť najmä na jej spotrebu. Sledujte označenie písmen a vyberajte najbližšie k A.
 • Klimatická trieda - určuje, aké vonkajšie teploty sú vhodné pre mrazničku. Subnormálna trieda (SN) 10-32°C, normálna trieda (N) 16-32°C, subtropická trieda (ST) 18-38°C a tropická trieda (T) 18-43°C.
 • Mraziaci výkon - udáva, koľko kg potravín zvládne mraznička zamraziť počas jedného dňa na teplotu -16°C. Čím vyššia je hodnota mraziaceho výkonu, tým rýchlejšie sú potraviny zmrazené.

mraznicka_so_suplikmi

Mrazničky disponujú aj ďalšími funkciami, ktorými sa od seba jednotlivé modely výrazne odlišujú. Aké to sú?

 • Doba mrazenia bez prívodu elektriny - môže sa stať, že vám vypadne elektrina a bez prúdu zostane aj vaša mraznička. Výrobcovia preto uvádzajú čas, počas ktorého sú mrazničky schopné držať svoju teplotu, aby sa zmrazené potraviny ihneď nezačali roztápať.
 • Rýchle mrazenie - je špeciálna funkcia, vďaka ktorej sú potraviny zmrazené za kratší čas, ako pri klasických mrazničkách.
 • No frost - niektoré modely mrazničiek disponujú aj funkciou, ktorá zabraňuje námraze. Mrazničku tak nie je nutné často odmrazovať a šetrí vám nielen čas, ale aj energiu.
 • Hlučnosť - v prípade, že budete mať mrazničku v blízkosti spálne alebo miest, kde trávite veľa času, bude pre vás dôležitým parametrom jej hlučnosť. Najlepšie je, ak mrazničku takmer vôbec nie je počuť. Hluk by mal byť v tomto prípade okolo 36 až 43 dB.
 • Ovládanie - teplotu mrazničky si môžete nastaviť jednoducho ručne. Drahšie modely disponujú dotykovým displejom.
 • Zamknutie dverí - túto možnosť ocenia hlavne rodičia malých detí, ktoré sú často zvedavé a mohli by mrazničku otvoriť. Skvelou funkciou je aj alarm, ktorý sa ozve v prípade, že sú otvorené dvere mrazničky, alebo ak sa v nej znižuje teplota.

V našej ponuke nájdete mrazničky rôznych typov od významných výrobcov ako sú:

Potrebujete poradiť ako vybrať mrazničku?

V našom článku sa dozviete aké typy mrazničiek poznáme, aké parametre hrajú kľúčovú úlohu, podľa čoho si vyberať a čo v praxi znamenajú. 
Prezradíme Vám aj tipy, ako efektívne uskladňovať potraviny a množstvo ďalšieho.

Najpredávanejšie produkty

1
Zásuvková mraznička Gorenje s veľkým objemom 280 l s funkciou FastFreeze pre rýchle mrazenie potravín. No Frost vás zbaví starostí s jej rozmrazovaním.
Dostupné v 11 predajniach
679,00 €
2
Skriňová mraznička, energ. triedaE, 6.ZMYSEL, objem 262 l, NO FROST, elektronická, MAXI hlboká zásuvka, ľahké otváranie dverí, vhodná pre kombináciu s chladničkou SW8 AM2C XR 2 , v 187,5 x š 59,5 x h 63 cm, technosteel
Dostupné v 32 predajniach
549,00 €
3
Mraznička skriňová, trieda D, objem 328l, spotreba energie 212 kWh/365 dní, NoFrost, digitálny displej, výdajník ľadu, auto Super Mrazenie, farba biela, LED osvetlenie, VarioZone, mraziaca priehradka BigBox
Skladom viac ako 5 ks a v 29 predajniach
759,00 €

[€]

Všetky filtre

PHILCO PCF 198 F JOKER PHILCO PCF 198 F JOKER
PHILCO PCF 198 F JOKER
Mraznička a chladnička Joker , 198 l, Mraziaci výkon 9 kg/24 hod., všh 85x81,6x55cm
Ihneď k odoslaniu
Skladom viac ako 5 ks.
U Vás už 27.9.
Predajne 0 ks
319,00 €
Akcia: Kúp teraz za 269,00 €
WHIRLPOOL WHM22113 3 WHIRLPOOL WHM22113 3
val
WHIRLPOOL WHM22113 3
Truhlicová mraznička, D, SN-T, objem 215 l, mraziaci výkon 20 kg/24 h
E-shop 0 ks
Predajne 0 ks
419,00 €
Akcia: Kúp teraz za 369,00 €
Zobraziť ďalších 24
last-visited