Katalóg Predajne Prihlásiť
Košík

Prihlásenie


Nový účet?

 • Jednoduchá reklamácia
 • Prehľad o stave objednávok
 • Doklady na jednom mieste
Registrovať sa

Mrazničky | Mrazáky

Mraznička je skvelým domácim pomocníkom, ktorý vám pomôže predĺžiť životnosť potravín. Poradíme vám, ako sa rozhodnúť pri výbere, a ktoré parametre sledovať. V našej ponuke nájdete:

Ako vybrať mrazničku?

mraznicka_zasuvna

Zásuvkové mrazničky

Známe sú aj pod názvom skriňové, či policové. Disponujú dverami, ktoré sa otvárajú do strán. Svojim vzhľadom pripomína mraznička chladničku a vnútorný priestor je rozdelený na priehradky. Vďaka nim je obsah mrazničky priehľadnejší a jednoduchšie sa s mrazenými potravinami manipuluje.
 

truhlicova mraznicka


Truhlicové mrazničky

Otvárajú sa zhora a potraviny sa ukladajú voľne do celého vnútra mrazničky. Objem mrazničky je tak dokonale využitý a pojme väčšie množstvo potravín, ako zásuvkové mrazničky. Ukladanie potravín môže byť nevýhodu pre seniorov alebo nižších ľudí, ktorí môžu mať problémy s dosiahnutím na dno mrazničky.

Vstavané mrazničky

Fungujú na podobnom princípe ako zásuvkové mrazničky. Ich dvere sa taktiež otvárajú do strán a vnútorný priestor tvoria police. Výhodou vstavaných mrazničiek je, že skvelo zapadnú do kuchynskej linky a stanú sa jej nenápadnou, ale užitočnou súčasťou.

mraznicka_zasuvna

Dôležité parametre pri výbere mrazničky

Typ mrazničky si pravdepodobne zvolíte podľa toho, koľko miesta na ňu máte v domácnosti. Pri výbere konkrétneho modelu je však dôležité sledovať viaceré parametre. Ktoré to sú?

 • Objem - uvádzaný je v litroch a odporúča sa vyberať podľa počtu ľudí v domácnosti. Na jedného človeka sa odhaduje 40 až 50 litrov, v prípade, že ste chovatelia alebo vášniví záhradkári, je potrebné rátať s ešte väčším objemom.
 • Spotreba - nakoľko je mraznička zapnutá neustále, je nutné myslieť najmä na jej spotrebu. Sledujte označenie písmen a vyberajte najbližšie k A.
 • Klimatická trieda - určuje, aké vonkajšie teploty sú vhodné pre mrazničku. Subnormálna trieda (SN) 10-32°C, normálna trieda (N) 16-32°C, subtropická trieda (ST) 18-38°C a tropická trieda (T) 18-43°C.
 • Mraziaci výkon - udáva, koľko kg potravín zvládne mraznička zamraziť počas jedného dňa na teplotu -16°C. Čím vyššia je hodnota mraziaceho výkonu, tým rýchlejšie sú potraviny zmrazené.

mraznicka_so_suplikmi

Mrazničky disponujú aj ďalšími funkciami, ktorými sa od seba jednotlivé modely výrazne odlišujú. Aké to sú?

 • Doba mrazenia bez prívodu elektriny - môže sa stať, že vám vypadne elektrina a bez prúdu zostane aj vaša mraznička. Výrobcovia preto uvádzajú čas, počas ktorého sú mrazničky schopné držať svoju teplotu, aby sa zmrazené potraviny ihneď nezačali roztápať.
 • Rýchle mrazenie - je špeciálna funkcia, vďaka ktorej sú potraviny zmrazené za kratší čas, ako pri klasických mrazničkách.
 • No frost - niektoré modely mrazničiek disponujú aj funkciou, ktorá zabraňuje námraze. Mrazničku tak nie je nutné často odmrazovať a šetrí vám nielen čas, ale aj energiu.
 • Hlučnosť - v prípade, že budete mať mrazničku v blízkosti spálne alebo miest, kde trávite veľa času, bude pre vás dôležitým parametrom jej hlučnosť. Najlepšie je, ak mrazničku takmer vôbec nie je počuť. Hluk by mal byť v tomto prípade okolo 36 až 43 dB.
 • Ovládanie - teplotu mrazničky si môžete nastaviť jednoducho ručne. Drahšie modely disponujú dotykovým displejom.
 • Zamknutie dverí - túto možnosť ocenia hlavne rodičia malých detí, ktoré sú často zvedavé a mohli by mrazničku otvoriť. Skvelou funkciou je aj alarm, ktorý sa ozve v prípade, že sú otvorené dvere mrazničky, alebo ak sa v nej znižuje teplota.

V našej ponuke nájdete mrazničky rôznych typov od významných výrobcov ako sú:

Potrebujete poradiť ako vybrať mrazničku?

V našom článku sa dozviete aké typy mrazničiek poznáme, aké parametre hrajú kľúčovú úlohu, podľa čoho si vyberať a čo v praxi znamenajú. 
Prezradíme Vám aj tipy, ako efektívne uskladňovať potraviny a množstvo ďalšieho.

Najpredávanejšie produkty

1
Zásuvková mraznička Gorenje s veľkým objemom 280 l s funkciou FastFreeze pre rýchle mrazenie potravín. No Frost vás zbaví starostí s jej rozmrazovaním.
Dostupné v 11 predajniach
679,00 €
2
Skriňová mraznička, energ. triedaE, 6.ZMYSEL, objem 262 l, NO FROST, elektronická, MAXI hlboká zásuvka, ľahké otváranie dverí, vhodná pre kombináciu s chladničkou SW8 AM2C XR 2 , v 187,5 x š 59,5 x h 63 cm, technosteel
Dostupné v 28 predajniach
549,00 €
3
Mraznička skriňová, trieda D, objem 328l, spotreba energie 212 kWh/365 dní, NoFrost, digitálny displej, výdajník ľadu, auto Super Mrazenie, farba biela, LED osvetlenie, VarioZone, mraziaca priehradka BigBox
Skladom 2 ks a v 32 predajniach
759,00 €

[€]

Všetky filtre

PHILCO PCF 287 EFPI PHILCO PCF 287 EFPI
PHILCO PCF 287 EFPI
Truhlicová mraznička Philco, Objem 287 l, En.trieda E, Rýchle zmrazenie SuperFreeze, FrostProtection, LED osvetlenie, Invertorový motor 
Ihneď k odoslaniu
Skladom viac ako 5 ks.
U Vás už 4.10.
Predajne 0 ks
379,00 €
Akcia: Kúp teraz za 329,00 €
PHILCO PCF 198 F JOKER PHILCO PCF 198 F JOKER
PHILCO PCF 198 F JOKER
Mraznička a chladnička Joker , 198 l, Mraziaci výkon 9 kg/24 hod., všh 85x81,6x55cm
Ihneď k odoslaniu
Skladom viac ako 5 ks.
U Vás už 4.10.
Predajne 0 ks
319,00 €
Akcia: Kúp teraz za 269,00 €
Zobraziť ďalších 24
last-visited