Katalóg Predajne
Porovnanie
Prihlásiť
Košík

Zásuvkové mrazničky

Zásuvkové mrazničky ponúkajú prehľadnosť, organizovanosť a samozrejme extra mraziaci priestor. Ak chcete mať potraviny prehľadne uložené, tak zásuvková mraznička je pre vás tou správnou voľbou. Zásuvkové mrazničky môžu vzhľadom pripomínať chladničku. Majú dvierka, ktoré sa otvárajú horizontálne. Niektoré modely ponúkajú otváranie dvierok na obe strany, teda sami si zvolíte, či vám vyhovuje otváranie pravú alebo ľavú stranu. Na výber sú voľne stojace skriňové mrazničky alebo vstavané policové mrazničky, ktoré sa zabudujú priamo do kuchynskej linky.

Výhody

+ Prehľadnosť usporiadania potravín.

+ Systém otvárania ako skriňa.

+ Moderný dizajn.

+ Jednoduché čistenie.

Nevýhody

- Vyššia obstarávacia cena.

- Vyššia spotreba energie.

- Ťažšie sa ukladajú väčšie kusy.

Policové mrazničky a ich dokonalý prehľad

Zásuvková mraznička ako aj policová mraznička ponúka veľkú úložnú kapacitu, dokonalé usporiadanie a maximálny prehľad o všetkých uložených potravinách. Skriňová mraznička môže mať 2 a viac oddelených zásuviek, police a aj praktické dverové priehradky. V drahších modeloch sa môže vo dverách nachádzať aj výrobník ľadu. Zásuvková mraznička máva zvyčajne zásuvky vyrobené z priehľadného tvrdeného plastu, teda potraviny ľahko identifikujete. Pri manipulácii však treba aj tak dávať pozor, aby zásuvka nebola priveľmi naložená, pretože sa potom ťažšie otvára, môže primrznúť a pri silnom ťahu sa zlomiť.

Otvoren przdna mraznička, zsuvkov mrazničky vstavan do kuchynskej linky.

Kapacita

Patrí medzi dôležité parametre, pre správny výber zásuvkovej mrazničky. Záleží však iba na vás, koľko potravín chcete zmrazovať. Všeobecne sa odporúča kapacita od 40 do 60 l na osobu. Pár litrov navyše, avšak nikdy nie je na škodu.Čistý objem môže mať zásuvková mraznička v rozpätí od33 l až do 472 l. Dôležité je však rozlišovať dva typy objemu, ktorý môže byť uvádzaný na výrobku a to hrubý - brutto a čistý - netto. Každá zásuvková mraznička má hrubý objem o niekoľko litrov väčší, pretože sa tam počíta celkový vnútorný priestor spolu s policami, izoláciou, čo je nevyužiteľný priestor na mrazenie potravín. Čistý, teda úžitkový, objem ponúka zásuvková mraznička iba na mrazenie potravín.

Zásuvková mraznička a energetická trieda

Keďže mraznička je spotrebič, ktorý je zapnutý 24 hodín denne, 7 dní v týždni je dôležité brať do úvahy hodnotu spotreby elektrickej energie. Šuflíková mraznička má energetickú triedu označenú na energetickom štítku. Trieda energetickej účinnosti je zobrazená na stupnici od A do G, kde A je energeticky najefektívnejšia a G najmenej efektívna.Rozdiel medzi spotrebami jednotlivých tried je približne 30%. Spotreba energie je uvedená v kWh ako ročná spotreba. Spotrebu energie ovplyvňuje aj okolitá teplota. Zásuvkové mrazničky majú ročnú spotrebu energie v priemere okolo 110 - 384 kWh/rok.

Náš TIP: Úsporná zásuvková mraznička je síce drahšia, ale vyššia cena sa vám vráti na nákladoch za elektrickú energiu. Zásuvková mraznička v triedach D,E aF patrí medzi najúspornejšie na trhu podľa nového označenia.

Zásuvkové mrazničky a akumulačná doba

Akumulačná doba je ďalší dôležitý parameter, ktorý treba vziať do úvahy pre správny výber. Je to údaj, ktorý hovorí ako dlho dokážu zásuvkové mrazničky udržať potraviny zmrazené pri výpadku elektrickej energie. Táto doba je udávaná v hodinách. Pohybuje sa v priemere od 12 do 35 hodín. Minimálna doba, ktorú by mala mať zásuvková mraznička je 12 hodín. Závisí to aj na kvalite izolácie plášťa, izolácii dverí, schopnosť udržať konštantnú teplotu a podobne. Zásuvkové mrazničky majú dvierka umiestnené vertikálne, pri otvorení dochádza k výmene chladného vzduchu za ohriaty vzduch z miestnosti, preto treba dvierka otvárať len na nevyhnutne potrebný čas.

Zsuvkov mraznička s uloženm msom a rybami.

Klimatická trieda

Udáva v akom teplotnom prostredí by mali byť policové mrazničky, skriňové mrazničky umiestnené. Ak bude policová mraznička v správnej prevádzkovej teplote okolia, dosiahne optimálnu spotrebu elektrickej energie, výkon, aj kvalitu mrazenia. V prípade, ak umiestnite zásuvkovú mrazničku určenú pre chladné miestnosti do teplej kuchyne, výkonnostne nebude stačiť s mrazením, potraviny sa v nej budú rozpúšťať a bude mať omnoho väčšiu spotrebu ako je uvedené. No ak umiestnite zásuvkovú mrazničku určenú pre teplú miestnosť do chladnej miestnosti môže to skončiť poruchou.

Klimatické triedy v policovej mrazničke sa delia na:

 • SN- subnormálna trieda od 10 do 32°C
 • N- normálna trieda od 16 do 32°C
 • ST- subtropická trieda od 18 do 38°C
 • T- tropická trieda od 18 do 43°C

Trieda mrazenia

Udáva sa pomocou hviezdičiek. Policové mrazničky používali označenie s hviezdičkami už v minulosti. Je to jedno z najstarších označení pre rozdelenie spotrebičov do tried tak, aby prehľadne znázorňovali ich vlastnosti. V tomto prípade hviezdičky v zásuvkových mrazničkách označujú minimálnu zaručenú teplotu a účel, pre ktorý je označený mraziaci priestor konštruovaný. Každá hviezdička predstavuje pokles teploty o 6°C. Pokiaľ potraviny vložíte do iného priestoru alebo zmrazíte väčšie množstvo, bude mrazenie prebiehať pomalšie, čo je celkom proti hygienickej zásade zmrazovať potraviny čo najrýchlejšie, aby sa predišlo ich znehodnoteniu. Z rovnakých dôvodov je vhodné využiť funkciu rýchleho zmrazovania, ktorá sa odporúča zapnúť asi štvrť hodiny pred vložením potravín. Na dlhodobé skladovanie zmrazených potravín v domácnosti je optimálna teplota -18°C, teda skladovanie na niekoľko mesiacov. Štvrtá trieda sa používa iba v špeciálnych prípadoch, pretože potraviny zmrazené viac ako rok strácajú ako aj na nutričnej, tak aj chuťovej kvalite.

Počet hviezdičiek

Teplota

Dĺžka skladovania

Jedna hviezdička

-6°C

Krátkodobé - niekoľko dní

Dve hviezdičky

-12°C

Bežné - niekoľko týždňov

Tri hviezdičky

-18°C

Bežné - niekoľko mesiacov

Štyri hviezdičky

pod -18°C

Dlhodobé - niekoľko rokov

Mraziaci výkon

je jednou zo základných charakteristík mrazničiek. Znamená, koľko kg potravín dokážu zásuvkové mrazničky zamraziť za 24 hodín. Je to dôležitý údaj, pretože ak plánujete zmrazovať väčšie množstvo potravín denne, potrebujete zásuvkovú mrazničku s vyššou mraziacou kapacitou. Ak máte udanú kapacitu napríklad 25kg / 24hod., znamená to, že zásuvková mraznička dokáže za 24 hodín zamraziť 25 kg potravín. Na trhu sú zásuvkové mrazničky s kapacitou od 2 do 35 kg / 24 hod. Zásuvková mraznička pre domácnosť by mala mať optimálny výkon zhruba 8 až 10 kg / 24 hod. V prípade, ak skriňová mraznička má mraziaci výkon 25 kg / 24 hod. a vložíte do nej 30 kg potravín, nezvládne ich spracovať. Naopak ak vložíte menšie množstvo potravín do rovnakého výkonu, bude mať zbytočne vysokú spotrebu.

Šuflíkové mrazničky - hlučnosť

Každý prístroj v prevádzke vydáva určitý hluk. Ani šuflíkové mrazničky nie sú výnimkou. Jednotkou intenzity zvuku je decibel - dB. Šuflíková mraznička má hlučnosť v priemere medzi 35 až 40 dB. Na trhu sú aj modely s vyššou hlučnosťou 41 až 45 dB, čo je už výrazný rozdiel. Označenie hlučnosti je udávané písmenami od A po C, alebo číslom.

 • A: 38 dB alebo menej
 • B: 39 – 44 dB
 • C: 45 až 51 dB a viac.

Stupnica pre decibely je logaritmická, čo znamená, že rozdiel šiestich decibelov sa vníma ako zdvojnásobenie objemu.

V prípade, ak je šuflíková mraznička umiestnená v kuchyni, tak intenzita hlučnosti by mala byť do 40 dB.

Osoba uklad do zsuvkovej mrazničky plnej mrazenej zeleniny, dzu s fazuľou

Zásuvkové mrazničky rozmery a funkcie

Zásuvkové mrazničky majú rozmery v rozpätí : výška od 51cm do 195 cm, šírka od 44 cm do 75 cm, hĺbka od 54 cm do 55 cm. Zásuvkové mrazničky môžu mať objem od 33 l do 472 l. Pre menšie domácnosti alebo hotely stačí objem od 33 l do 103 l. Pre bežné domácnosti sú obľúbené zásuvkové mrazničky s objemom od 103 l do 187 l. No na trhu sú dostupné skriňové mrazničky s objemom až 472 l a s počtom zásuviek od 2 do 9.

Zásuvkové mrazničky a ich funkcie

Trh s elektrospotrebičmi sa neustále inovuje. Dostupné sú šuflíkové mrazničky, zásuvkové mrazničky s rôznymi funkciami. Záleží iba na vašej voľbe, akú funkciu chcete vo vašej mrazničke mať.

 • NoFrost – beznámrazový systém. Odvádza vlhkosť a tak šuflíková mraznička ostáva bez námrazy a netreba ju odmrazovať.
 • All-around Cooling – systém chladenia, znamená rovnomerné mrazenie v každej časti spotrebiča.
 • FastFreeze, SuperFrost – funkcia nazývaná Super mrazenie. Slúži na extrémne zníženie teploty v mrazničke. Používa sa v prípade, že do policovej mrazničky vkladáte väčšie množstvo nových potravín. Tie sa zamrazia rýchlejšie a nedôjde k otepleniu už zmrazených potravín.
 • Slim Ice Maker –tenký výrobník ľadu vo dvierkach.
 • SuperFrost – funkcia, ktorá prudko zníži teplotu potravín a významne tak obmedzí kryštalizačný efekt vody. Potraviny si zachovajú maximum nutričných látok. Funkcia sa automaticky vypne po 65 hodinách, prípadne po dokončení procesu zmrazenia.
 • Alarm – majú skriňové mrazničky v bežnej výbave. Je to zvukový alebo svetelný signál, ktorý informuje, že dvierka sú zle zatvorené, ale môže signalizovať aj zvýšenie vnútornej teploty, či poruchy.
 • Ventilátor – je v niektorých typoch skriňových mrazničiek a zabraňuje tvorbe námrazy v mraziacom priestore. Odmrazovanie tam prebieha automaticky.
 • Nastaviteľné nôžky – niektoré šuflíkové mrazničky môžu byť vybavené nastaviteľnými nôžkami a transportnými kolieskami.
 • ProFreeze –  funkcia, ktorá eliminuje riziko popálenia potravín mrazom.
 • Niektoré zásuvkové mrazničky majú nočný program ECO, ktorý pomáha šetriť energiu.
 • FrostSafe –  vďaka nej majú šuflíkové mrazničky konštantnú teplotu a ak na krátky čas otvoríte dvierka, prísun teplého vzduchu zvonku mrazené potraviny nijako neovplyvní.
 • LED osvetlenie – majú všetky zásuvkové mrazničky. Svetlo sa rozsvieti po otvorení dvierok.
 • Regulátor teploty – majú šuflíkové mrazničky zvyčajne vo vnútri a nastavuje sa ním regulácia teploty. Môže byť mechanický alebo digitálny. Záleží aký daná šuflíková mraznička ponúka.
119 €
759 €
Všetky filtre

36 produktov

val
50 eur okamzita
4,5 1x
Hisense FV354N4BIE
Šuplíková mraznička - NoFrost, výška 185,5 cm, objem 274 l, energetická trieda E, mraziaci výkon 13kg/24h, farba nerez
Ihneď k odoslaniu
Skladom viac ako 5 ks.
U Vás už 17.6.
599,00 €
Akcia: Kúp teraz za 549,00 €
Zobraziť ďalších 12
last-visited

Použité obrázky sú iba ilustratívne a technické špecifikácie sa môžu v priebehu času zmeniť bez predchádzajúceho upozornenia.