Katalóg Predajne
Porovnanie
Prihlásiť
Košík

Vstavané mrazničky

Elegancia, dizajn, nenápadnosť aj takto môžeme pomenovať vstavané mrazničky. Ponúkajú dokonalú kombináciu s dizajnom kuchyne. Navonok pôsobia ako súčasť kuchynskej linky a zároveň dokonale šetria miestom. Navyše majú pomerne porovnateľný mraziaci priestor ako voľne stojace spotrebiče. Sú vhodné do novo zariaďovaných alebo rekonštruovaných kuchýň, pretože musia byť uložené do skrinky vyrobenej na mieru. Vstavané mrazničky patria medzi základné vybavenie kuchyne. Ovplyvňujú kvalitu a čerstvosť potravín.

Vstavaná mraznička nájde určite využitie v každej domácnosti, v ktorej sa pravidelne varí. Je praktické mať v zásobe potraviny, ak nestíhate chodiť každý deň na nákup, no pomôžu aj v prípade núdze, keď vás neočakávane prekvapí návšteva.

Výhody

+ Prehľadnosť vďaka transparentným zásuvkám.

+ Estetika - dokonalý dizajn s kuchyňou.

+ Jednoduché čistenie.

Nevýhody

- Ovládanie odlišné od Windows-u.

- Vyššia obstarávacia cena.

- Pozor na rozmrazovanie, môže zničiť dekoratívny panel.

- Prísnejšia požiadavka na inštaláciu.

Vstavan mraznička polootvoren ženskou rukou zabudovan do kuchynskej linky.

Vstavaná mraznička a kapacita

Hlavným kritériom pre výber je kapacita, teda objem, aký má vstavaná mraznička a samozrejme aj priestor v kuchyni. Objem je uvádzaný v litroch. Počíta sa v priemere od 40 do 60 l na osobu. Je to minimálny objem udávaný v litroch na jednu osobu v domácnosti. Treba mať však na zreteli, že každá vstavaná mraznička má uvádzaný brutto (hrubý) a netto (čistý) objem. Hrubý objem je o niekoľko litrov väčší, pretože sa tam počíta celkový vnútorný priestor spolu s policami, izoláciou, čo je nevyužiteľný priestor na mrazenie potravín. Čistý teda úžitkový objem ponúka vstavaná mraznička iba na mrazenie potravín.

Energetická trieda

Je jeden z najdôležitejších parametrov. Vstavaná mraznička je veľký spotrebič, ktorý pracuje 24 hodín denne, 365 dní v roku. Výrazne sa podieľa na energetickej spotrebe domácnosti, preto je veľmi dôležité brať do úvahy hodnotu spotrebovanej energie. Energetická trieda vstavanej mrazničky je označená na energetickom štítku. Trieda energetickej účinnosti je zobrazená na stupnici od A do G, kde A je energeticky najefektívnejšia a G najmenej efektívna. Rozdiel medzi spotrebami jednotlivých tried je približne 30 %. Energetická trieda sa uvádza v kWh/24 h (denná spotreba) alebo v kWh/rok (ročná spotreba). Na štítku nájdete aj údaj o zvýšenej spotrebe pri uvedení mrazničky do činnosti, kým sa spotrebič dostatočne schladí. Spotrebu energie tiež ovplyvňuje dôležitý, faktor akým je okolitá teplota.

Vstavané mrazničky majú ročnú spotrebu energie v priemere 110-384 kWh/rok. Najlepšie hodnoty dosahujú vstavané mrazničky označené písmenom A a B, pričom vstavaná mraznička v skupine A má spotrebu o vyše 45 percent nižšiu, ako je priemer. Kategória G prekračuje priemer spotreby až o 25 percent. Väčšinu moderných vstavaných mrazničiek nájdete hlavne v triedach D-F, najvyššie triedy zatiaľ zostávajú prázdne, aby bol priestor na budúce zlepšenie. Nezľaknite sa preto, ak narazíte napríklad na vstavanú mrazničku so známkou E. V porovnaní s ostatnými modelmi ide stále o slušnú úroveň.

Otvoren vstavan mraznička zabudovan v kuchynskej linke.

Akumulačná doba

Akumulačná doba je po energetickej triede druhým najdôležitejším parametrom, na ktorý sa treba zamerať pri výbere. Ak chcete byť bez stresov pri náhlom, aj niekoľkohodinovom, výpadku prúdu, tak táto obzvlášť významná hodnota udáva, ako dlho dokážu vstavané mrazničky udržať potraviny zmrazené. Udávaná je v hodinách. Pohybuje sa v priemere od 12 do 35 hodín. Minimálna doba by však mala byť aspoň 12 hodín. Častejšie otváranie dvierok počas výpadku akumulačnú dobu skracuje. No aj pri normálnom fungovaní treba dvierka vstavanej mrazničky otvárať len na nevyhnutný čas. Pri otvorení dvierok totiž dochádza k výmene chladného vzduchu za ohriaty vzduch z miestnosti. Čím má vstavaná mraznička lepšiu tepelnú izoláciu, tým je akumulačná doba dlhšia.

Pohľad na otvoren vstavan mrazničku

Vstavané mrazničky a klimatická trieda

Pri výbere vstavanej mrazničky rozhodujú okrem základných parametrov akými sú spotreba, mraziaci výkon a akumulačná doba, v nemalej miere aj menej známe údaje, medzi ktoré patrí aj klimatická trieda. Zohľadňuje teplotu v miestnosti, kde bude vstavaná mraznička stáť a v akej ideálnej teplote prostredia bude fungovať najefektívnejšie. Je označená písmenami. V prípade, že sa uvádza viac tried znamená to, že spotrebiču vyhovuje celý ich rozsah (napríklad: SN-N-ST = 10 – 38 °C).

Ak bude vstavaná mraznička v správnej prevádzkovej teplote okolia, dosiahne optimálnu spotrebu elektrickej energie, výkon, aj kvalitu mrazenia. V prípade ak je vstavaná mraznička určená pre chladné miestnosti umiestnená do teplej kuchyne, výkonnostne nebude stačiť s mrazením, potraviny sa v nej budú rozpúšťať a bude mať omnoho väčšiu spotrebu ako je uvedené. Umiestnenie spotrebiča a teplota miestnosti majú vplyv na spotrebu energie a výkon zariadenia.

Klimatické triedy sa delia na:

 • SN- subnormálna trieda od 10 do 32 °C
 • N- normálna trieda od 16 do 32 °C
 • ST- subtropická trieda od 18 do 38 °C
 • T- tropická trieda od 18 do 43 °C

Náš TIP: Rozhodne sa vyvarujte vstavané mrazničky umiestňovať do blízkosti akéhokoľvek zdroja tepla. Zároveň dodržujte pravidlo, že za mrazničkou musí zostať voľný priestor aspoň 30 centimetrov, aby dochádzalo k prúdeniu vzduchu.

Mraziaci výkon

Predstavuje hmotnosť potravín v kilách, ktorú je vstavaná mraznička schopná zmraziť počas 24 hodín na teplotu približne -16 °C. Ako počiatočná teplota sa berie teplota mierne nad bodom mrazu, výslednou je teplota -16 °C alebo -18 °C. Mraziaci výkon má vstavaná mraznička udávaný v kilogramoch. Priemerný mraziaci výkon je od 3 do 40 kg potravín za 24 hodín. Tento parameter obvykle narastá s veľkosťou mrazničky.

Vstavaná mraznička a triedy mrazenia

Počet hviezdičiek v technickej špecifikácii udáva, pri akej teplote sa potraviny skladujú. S každou hviezdičkou klesne teplota o 6 °C. Na dlhodobé uskladnenie potravín sú potrebné aspoň ***, spotrebiče so **** bezpečne zmrazia aj úplne čerstvé potraviny. Čím viac hviezdičiek mraznička má, tým nižších teplôt môže dosiahnuť a tým dlhšie sa dajú potraviny uchovávať. Drvivá väčšina dnešných mrazničiek má 4 hviezdičky, a zvládne tak potraviny zmraziť až na teplotu -24 °C, pri ktorej je proces starnutia potravín najpomalší. Musíte mať však na pamäti, že potraviny ani v mrazničke nevydržia večne. Treba počítať s lehotou maximálne rok.

Náš TIP: V prípade, ak ukladáte potraviny do mrazničky, musia byť dobre zabalené, dnu sa nesmie dostať vzduch (ak nemáte vákuovačku, vzduch z vrecka viete odsať aj pomocou slamky). Označte si štítkom dátum mrazenia. Pri varení viete použiť potraviny, ktoré boli zamrazené skôr a vyhnete sa tak situácii, že vstavaná mraznička bude obsahovať znehodnotené potraviny, pretože časom strácajú na chuti a výživovej hodnote.

Pohľad na mal uplk pln ľadu, vo vstavanej mrazničke z ktorho žensk ruka drž pr kociek.

Vstavané mrazničky - Hlučnosť

Aj keď sa to na prvý pohľad nemusí tak zdať, aj údaj o hlučnosti je dôležitý parameter. Komfort, ktorý vám zabezpečí tichý chod spotrebiča si v priebehu dňa nevšimnete, ale oceníte ho najmä v noci. Jednotkou hluku je decibel - dB.
Decibely sú logaritmickou jednotkou a počítanie s nimi je zložitejšie, postačí však, ak si zapamätáte, že nárast hlasitosti o 10 dB znamená, že budete počuť subjektívne dvojnásobnú hlasitosť.

Čo sa týka hlučnosti, majú jednoznačne navrch vstavané mrazničky, pretože sú umiestnené v skrinkách kuchynskej linky. Ich prevádzka je vždy tichšia, než tých voľne stojacich. Hlučnosť môžete ovplyvniť aj vy, podľa toho, ako j

e vstavaná mraznička umiestnená. Pri nevhodnom a nevyváženom umiestnení, alebo pokiaľ nebude stabilne stáť na všetkých nohách, môže mať vyššiu hlučnosť. Hlučnosť je uvedená na energetickom štítku. Hluk mrazničky umiestnenej v obytných priestoroch by nemal prekročiť 45 dB. Špičkové vstavané mrazničky produkujú hluk aj pod 35 dB.

Označenie hlučnosti je písmenami od A po C, alebo číslom.

 • A: 38 dB alebo menej
 • B: 39 – 44 dB
 • C: 45 až 51 dB a viac

Vstavané mrazničky rozmery a funkcie

Vstavané mrazničky sa dodávajú bez čelného panelu, ten si zvolíte sami podľa typu a farby dvierok vo vašej kuchyni. Vstavané mrazničky majú rozmery v rozpätí : výška od 81,5 cm do 185,5 cm, šírka od 54 cm do 59,7 cm, hĺbka od 50,5 cm do 69,5 cm. Vstavané mrazničky môžu mať celkový čistý objem od 85 l do 271 l. S počtom zásuviek od 2 do 8 vyrobených z tvrdeného priehľadného plastu. Okrem zásuviek môžu mať aj 2 priehradky s príklopom.

Funkcie, ktoré ponúka vstavaná mraznička

 • NoFrost – beznámrazový systém. Odvádza vlhkosť a tak vstavaná mraznička ostáva bez námrazy a netreba ju odmrazovať. Ak chcete predísť poškodeniu predného čela, tak táto funkcia je pre vstavané mrazničky obzvlášť dôležitá. Keďže vstavané mrazničky majú čelo buď drevené, alebo laminátové podľa typu kuchynskej linky a to sa pri manuálnom rozmrazovaní môže zničiť.
 • Ovládanie Dual Touch – tzv. viacdotykové ovládanie, je súbor technológií, ktoré umožňujú interakciu so vstavanou mrazničkou na presné ovládanie, niekoľkými prstami súčasne. Ovládací panel a LED displej ponúkajú jednoduchý prístup k nastaveniu teploty a ostatným funkciám.
 • All-around Cooling – systém chladenia, znamená rovnomerné mrazenie v každej časti spotrebiča.
 • FrostSafe – vďaka nej má vstavaná mraznička konštantnú teplotu a ak na krátky čas otvoríte dvierka, prísun teplého vzduchu zvonka mrazené potraviny nijako neovplyvní.
 • FastFreeze, SuperFrost – funkcia nazývaná Super mrazenie. Slúži na extrémne zníženie teploty v mrazničke. Používa sa v prípade, že do vstavanej mrazničky vkladáte väčšie množstvo nových potravín. Tie sa zamrazia rýchlejšie a nedôjde k otepleniu už zmrazených potravín.
 • SuperFrost – funkcia, ktorá prudko zníži teplotu potravín a významne tak obmedzí kryštalizačný efekt vody. Potraviny si zachovajú maximum nutričných látok. Funkcia sa automaticky vypne po 65 hodinách, prípadne po dokončení procesu mrazenia.
 • Alarm – majú vstavané mrazničky v bežnej výbave. Je to zvukový alebo svetelný signál, ktorý informuje, že dvierka sú zle zatvorené, ale môže signalizovať aj zvýšenie vnútornej teploty, či poruchy.
 • Vzduchový ventil – je v niektorých typoch vstavaných mrazničiek a slúži na ľahké otváranie dvierok.
 • Freeze Control – funkcia, ktorá efektívne chráni chuť a textúru vášho jedla a znižuje popáleniny mrazom.
 • LED osvetlenie – majú všetky vstavané mrazničky. Svetlo sa rozsvieti po otvorení dvierok.

Niektoré vstavané mrazničky majú nočný program Eco Night, ktorý optimalizuje výkon a znižuje náklady na energie tým, že využíva energiu v nočných hodinách.

Náš TIP: Aj napriek tomu, že je vstavaná mraznička vybavená beznámrazovým systémom NoFrost, odporúčame ju minimálne raz ročne poutierať handričkou namočenou v octovej vode. Ocot má antibakteriálne účinky a pohlcuje pachy. Malý trik na záver. Ak chcete predísť možným nepríjemným zápachom, nasypte do misky jeden kypriaci prášok do pečiva a vložte ho do mrazničky, môžete ho vložiť aj do chladničky (vymieňajte raz mesačne). Dokonale neutralizuje zápach a tak vás pri otvorení dvierok neprekvapí žiadna nepríjemná vôňa.

449 €
719 €
Všetky filtre

5 produktov

last-visited

Použité obrázky sú iba ilustratívne a technické špecifikácie sa môžu v priebehu času zmeniť bez predchádzajúceho upozornenia.