Katalóg Predajne
Porovnanie
Prihlásiť
Košík

Multifunkčné hrnce

Multifunkčný hrniec je šikovný pomocník, vďaka ktorému si pripravíte všetky vaše obľúbené jedlá. Či už potrebujete grilovať, variť, piecť alebo vyprážať, multifunkčné hrnce majú množstvo programov, ktoré urobia väčšinu práce za vás. Prečo by ste si mali multifunkčný hrniec zaobstarať a podľa čoho sa rozhodnúť o kúpe sme pre vás zhrnuli v krátkom článku.

 

Výhody

+ dostupných je viacero programov, ktoré umožňujú varenie, grilovanie, pečenie alebo vyprážanie, vďaka čomu elektrický hrniec nahrádza viacero spotrebičov, čím zároveň šetrí peniaze, ale aj miesto v kuchyni

+ prípravu jedál zvládne sám bez vašej asistencie, úplne stačí ak pripravíte suroviny a vyberiete si jeden z programov

+ ovládanie je jednoduché, dôležité informácie zobrazuje LED displej

+ súčasťou balenia sú aj recepty s podrobným návodom, ako multifunkčný hrniec nastaviť

Pripravte vetky suroviny a multifunkčn hrniec zvldne prpravu jedla za vs.

 

Čo všetko zvládnu pripraviť multifunkčné hrnce?

Multifunkčný hrniec je tiež známy, ako multicooker, inteligentný hrniec alebo instant pot. Vďaka voliteľným programom v ňom môžete smažiť, dusiť, piecť, grilovať alebo napríklad variť v pare. Pripraviť si môžete napríklad rizoto, ryžu, kaše, polievku alebo pečené mäso. Možností je naozaj veľa, vďaka čomu multicooker nahrádza množstvo ďalších spotrebičov, ako napríklad ryžovar, parný hrniec alebo fritézu. Úplne stačí, ak venujete dostatočnú pozornosť výberu konkrétneho modelu a následnému návodu tak, aby boli vaše jedlá dokonale pripravené.

Multifunkčn hrniec vďaka veľkmu množstvu programov nahrad viacero spotrebičov v domcnosti.

 

Multifunkčný hrniec vyberajte podľa viacerých parametrov

Multifunkčné hrnce sú dostupné v rôznych dizajnoch a prevedeniach, ktoré síce zaujmú na prvý pohľad, ale pri výbere by ste sa mali sústrediť najmä na technické parametre. Aj napriek tomu, že cena je často rozhodujúcim parametrom, poradíme vám, ako si kúpiť čo najlepší multifunkčný hrniec za čo najlepšiu cenu.

Pri kúpe inteligentného hrnca sledujete hlavne tieto parametre:

 • materiál
 • veľkosť
 • príkon
 • funkcie

Multifunkčné hrnce podľa materiálu

Zvyčajne sú multifunkčné hrnce vyrobené kombináciou viacerých materiálov. K výrobe tela sa využíva plast alebo nerez. Kým konštrukčne sú si multifunkčné hrnce podobné, nerez pôsobí viac štýlovo a zároveň je viac odolný ako plast, nanešťastie má však aj vyššiu hmotnosť. Súčasťou inteligentného hrnca je aj pokrievka, ktorá býva taktiež vyrobená z nerezu, plastu a v niektorých prípadoch aj zo skla, vďaka čomu môžete cez pokrievku sledovať obsah hrnca.

Multifunkčné hrnce sú dostupné v rôznych farebných prevedeniach, na výber sú biele, čierne, červené, ale aj pastelové.

Multicooker s priehľadnou pokrievkou zo skla.

 

Multifunkčné hrnce majú rozdielnu veľkosť

Na našom e-shope nájdete multifunkčné hrnce v rôznych veľkostiach. Pri kúpe by ste mali sledovať najmä objem nádoby, aby ste si nekúpili hrniec, ktorý pre vás bude svojou veľkosťou nedostačujúci alebo naopak príliš veľký.

Na výber sú inteligentné hrnce s objemom:

 • 1,5 - 3 litra, vhodné pre malé domácnosti s dvoma členmi
 • 5 - 6 litrov, považované za štandard, odporúčané sú pre štvorčlenné rodiny
 • 7 - 9 litrov, ideálne pre väčšie rodiny, v ktorých sa bude multicooker pravidelne využívať
 • 10 a viac litrov, považované sú za profesionálne a vhodným riešením sú napríklad do gastro prevádzok

Aj príkon je pri výbere inteligentného hrnca dôležitý

S výškou príkonu súvisí aj rýchlosť ohrevu a prípravy pokrmov, preto by ste mali jeho hodnoty poriadne sledovať. Príkon sa udáva vo wattoch (W), čím vyššia je jeho hodnota, tým väčšia je aj spotreba elektrickej energie.

V prípade, že si vyberáte menší multifunkčný hrniec s objemom do 3 litrov, postačujúci bude aj príkon 600 až 1 000 W. S rastúcim objemom však multifunkčné hrnce potrebujú aj vyšší príkon. Aby príprava jedla netrvala príliš dlho a ohrev bol čo najrýchlejší, odporúčame vám pri väčších inteligentných hrncoch vyberať z modelov s príkonom nad 1 000 W. Čím vyšší má inteligentný hrniec príkon, tým lepšie.

Niektor časti multifunkčnho hrnca je možn umvať aj v umvačke riadu.

 

Multifunkčné hrnce majú viacero užitočných funkcií

O tom, že je multifunkčný hrniec užitočným pomocníkom v domácnosti vás presvedčí množstvo funkcií:

 • Udržiavanie teploty - táto funkcia je známa aj ako “keep warm” a aktivovať ju môžete po skončení prípravy vášho jedla. Multifunkčný hrniec sa tak prepne do režimu, počas ktorého bude teplota jedla neustále udržiavaná na jednej úrovni.
 • Časovač umožňuje nastavenie požadovanej doby prípravy pokrmu.
 • Odložený štart - naplánujte si varenie na neskôr.
 • Automatické čistenie môžete aktivovať po skončení varenia, stačí ak do inteligentného hrnca napustíte vodu a hrniec uzavriete. Pomocou pary a horúcej vody sa multifunkčný hrniec sám očistí a vy následne môžete zvyšnú vodu vyliať. Bohužiaľ, touto funkciou sú zvyčajne vybavené len tie najdrahšie modely.
 • Vyberateľná nádoba - údržbu inteligentného hrnca zjednodušuje, ak je jeho nádoba vyberateľná, vďaka čomu sa multicooker lepšie čistí.
 • Umývanie v umývačke riadu - niektoré multifunkčné hrnce majú časti, ktoré je možné nechať umývať aj v umývačke riadu.
29 €
479 €
Všetky filtre

43 produktov

Darček
4,5 2x
Ihneď k odoslaniu
Skladom viac ako 5 ks.
U Vás už 24.6.

+ Darček Remoska Papier na pečenie pre 4l misy v hodnote 1,99 €

+ Darček v hodnote 1,99 €

129,00 €
Darček
4,8 3x
Ihneď k odoslaniu
Skladom viac ako 5 ks.
U Vás už 24.6.

+ Darček Remoska Papier na pečenie pre 4l misy v hodnote 1,99 €

+ Darček v hodnote 1,99 €

109,00 €
Zobraziť ďalších 19
last-visited

Použité obrázky sú iba ilustratívne a technické špecifikácie sa môžu v priebehu času zmeniť bez predchádzajúceho upozornenia.