Katalóg Predajne
Porovnanie
Prihlásiť
Košík

Ryžovary

Nie každý vie trafiť presný moment, kedy je ryža dokonale hotová. S ryžovarom takýto problém mať nebudete. Ryžovar je nutnosťou každej modernej kuchyne a vďaka inteligentným funkciám pripraví vašu ryžu na požadovanú hodinu, tak ako ju máte radi. Objavte všetky ryžovary na našom webe a zistite, na aké parametre by ste sa mali zamerať pri ich kúpe.

 

Výhody

+ nie je možné, aby vám ryža prihorela

+ ryžu alebo iné pokrmy pripravíte rýchlo a efektívne

+ po uvarení si ryža zachová všetky vitamíny a minerály

+ ryžovar dokáže udržiavať teplotu po dobu niekoľkých hodín

+ ľahké čistenie a jednoduchá údržba

Pripravte si chutn ryžu jednoducho a bez starost vo variči na ryžu.

Ryžovary fungujú jednoducho

Návod na prípravu ryže v ryžovare je jednoduchý a preto vám ho vysvetlíme v niekoľkých krokoch. Pred začatím však nezabudnite ryžu prepláchnuť, aby ste ju zbavili všetkých nečistôt. Následne pokračujte podľa postupu:

 1. Očistenú ryžu nasypte do hrnca a zalejte požadovaným množstvom vody.
 2. Nezabudnite pridať korenie alebo soľ, aby ryža získala požadovanú chuť.
 3. Následne zapnite ryžovar a zvoľte požadovaný program.
 4. Po uvarení nechajte ryžu uležať, aby sa viac nadýchala a zároveň lepšie rozvinula jej chuť.
 5. V prípade, že ryžu nechcete konzumovať hneď, môžete ju nechať ohrievať až po dobu 6 hodín.

Niektoré ryžovary umožňujú okrem prípravy ryže aj prípravu rôznych ďalších pokrmov. V ryžovare si môžete uvariť napríklad vajíčka na tvrdo, ovsenú kašu, mliečnu ryžu či zeleninovú omeletu. Možností je naozaj veľa, treba si však vopred zistiť, či prípravu iných pokrmov ryžovar umožňuje.

Niektor ryžovary využijete aj na prpravu rznych ďalch pokrmov.

Parametre, podľa ktorých si vybrať ryžovar

Ryžovary sa neodlišujú len značkou a cenou, ale aj technickými parametrami a funkciami. Práve parametre a funkcie by mali hrať dôležitú úlohu pri kúpe vášho nového ryžovaru.

Pri kúpe ryžovaru sa zamerajte najmä na:

 • objem
 • príkon
 • spôsob údržby
 • funkcie

Hrniec na ryžu podľa objemu

Dôležitým parametrom pri výbere je najmä veľkosť ryžovaru. Pri kúpe zvážte pre koľkých ľudí budete ryžu v ryžovare variť a počtu prispôsobte váš výber. Varič ryže je dostupný s objemom:

 • do 0,5 litra
 • od 1 - 1,8 litra
 • 1,8 litra a viac

Varič na ryžu s objemom do 0,5 litra využijú najmä malé domácnosti, v ktorých sa ryža pripravuje pre 1 až 2 ľudí. Väčšie ryžovary s objemom približne jeden liter sú štandardom, ktorý bohato postačí štvorčlennej rodine. Hrniec na varenie ryže s objemom okolo dvoch litrov je vhodný pre početnejšie rodiny alebo do domácností, kde sa ryže konzumuje naozaj veľa.

Aj príkon ryžovaru je podstatný

Príkon sa udáva vo wattoch (W) a informuje o výkone ryžovaru. Varič ryže má zvyčajne príkon od 400 do 900 W a čím vyšší je príkon, tým rýchlejšie je ryža pripravená. Príkon však vplýva aj na spotrebu elektrickej energie, takže čím je vyšší, tým väčšia je aj spotreba.

Na kuchynskej linke zaberie ryžovar minimum miesta.

Ako sa starať o ryžovar

Po každom varení musíte varič ryže umyť. Aby bola údržba o hrniec na ryžu čo najjednoduchšia, vyberajte si ryžovary s nerezovým alebo teflónovým povrchom, v ktorých sa ryža nemôže pripáliť. Výhodou je, ak sa dá nádoba na varenie ryže z ryžovaru vybrať, aby sa vám jednoduchšie umývala. Pri čistení si dajte pozor, aby ste povrch variča ryže nepoškodili.

Varič na ryžu má množstvo praktických funkcií

V porovnaní s klasickým hrncom na ryžu má ryžovar viacero užitočných funkcií, ktoré pri varení ryže určite oceníte. Každý výrobca sa počtom funkcií odlišuje, preto pri kúpe nového ryžovaru zvážte aj to, ktoré zo spomínaných funkcií reálne využijete:

 • Časovač umožňuje nastavenie presného času zapnutia alebo vypnutia ryžovaru, vďaka čomu dokážete pripraviť vždy čerstvú ryžu pred začiatkom obeda alebo večere.
 • Automatické vypnutie po skončení varenia zabraňuje prehriatiu ryžovaru.
 • Ochrana proti prehriatiu je taktiež užitočnou bezpečnostnou funkciou, ktorá hrniec na ryžu vypne akonáhle je v ňom nedostatok vody.
 • Automatický režim pripraví ryžu bez vašej asistencie. Vďaka tejto funkcii dokáže ryžovar rozpoznať, kedy je ryža hotová alebo udržiavať jej teplotu bez toho, aby sa rozvarila.
19 €
141 €
Všetky filtre

15 produktov

Ihneď k odoslaniu
Skladom viac ako 5 ks.
U Vás už 16.7.

49,99 €
last-visited

Použité obrázky sú iba ilustratívne a technické špecifikácie sa môžu v priebehu času zmeniť bez predchádzajúceho upozornenia.