Katalóg Predajne
Porovnanie
Prihlásiť
Košík

Naparovacie žehličky

Zabudnite na klasické žehličky a objavte silu žehlenia s parou. Naparovacie žehličky majú nízku hmotnosť, sú odolné a praktické, vďaka čomu ich budete s radosťou používať. Zjednodušte si domáce práce a začnite žehliť s ľahkosťou. Poradíme vám na aké parametre sa zamerať pri výbere, a ktoré funkcie pri kúpe uprednostniť

 

Naparovacie žehličky sú jednotkou na trhu

Parné žehličky sa tešia veľkej obľube, pretože v porovnaní s klasickými žehličkami bez pary majú vyšší výkon, rýchlejšie sa zahrievajú a sú odolnejšie voči poškriabaniu. Naparovacia žehlička je špeciálna v tom, že k svojmu fungovaniu využíva vodu, ktorá sa nalieva do zásobníka, v ktorom sa premieňa na paru. Parná žehlička na oblečenie má žehliacu plochu vybavenú otvormi, z ktorých následne vychádza para. Tá vašu bielizeň najskôr zvlhčí, vďaka čomu naparovacia žehlička ľahšie kĺže po bielizni.

Parn žehlička Sencor vm pomže vyžehliť vetky zhyby.

 

Dostupné sú aj cestovné naparovacie žehličky

Oblečenie o človeku veľa prezradí a preto je dôležité, aby ste sa oň dobre starali. Cestovná naparovacia žehlička na oblečenie je skvelým riešením pre ľudí, ktorí so sebou nosia oblečenie často zabalené, kvôli čomu hrozí, že sa pokrčí alebo inak zmačká. Praktická cestovná naparovacia žehlička na prádlo zabezpečí, že si vaše oblečenie ožehlíte kdekoľvek. Jej výhodou je malá veľkosť a dobrá skladnosť, má však menšiu nádobu na vodu a môžu jej chýbať niektoré doplnkové funkcie.

Otvory na žehliacej ploche umožňuj prechod pary na oblečenie.

 

Parametre, ktoré by ste pri kúpe parnej žehličky nemali prehliadnuť

Naparovacie žehličky sa líšia nielen značkou, dizajnom a prevedením, ale aj svojimi technickými parametrami. Práve parametre by mali hrať najdôležitejšiu úlohu pri výbere konkrétneho modelu parnej žehličky, pretože úzko súvisia s tým, či budete spokojný s jej výkonom. Pri kúpe sa odporúčajú sledovať najmä tieto parametre:

Parný výkon určuje, koľko gramov pary za minútu dokáže vyprodukovať naparovacia žehlička. Optimálny výkon parnej žehličky je 30 až 40 g/min.

Parný ráz/parný šok je údaj, ktorý informuje o tom, koľko pary uvoľní naparovacia žehlička po stlačení daného tlačidla. Aby ste boli s výkonom vašej žehličky spokojný, minimálna hodnota parného rázu by mala byť aspoň 180 gramov za minútu. Bežné naparovacie žehličky majú okolo 200 až 220 g/min.

Príkon sa udáva vo wattoch a súvisí s výkonom žehličky. Žehlička naparovacia by mala mať minimálny príkon aspoň 1 300 W, optimálne však okolo 2 000 W. Tieto hodnoty môžu byť aj vyššie, avšak myslite na to, že vyšší príkon súvisí aj s vyššou spotrebou energie.

Najčastejšie používaný materiál žehliacej plochy je keramika, ktorá je mimoriadne kvalitná a odolná voči škrabancom. Jednoducho sa prispôsobuje rôznym teplotám a dobre kĺže po bielizni. V ponuke môžete nájsť naparovacie žehličky s antikorovým alebo hliníkovým povrchom, ktoré sú zvyčajne lacnejším variantom, avšak sú viac náchylné na poškriabanie.

Naparovacia žehlička mže mať viacero užitočnch funkci.

 

Funkcie, ktorými vás parná žehlička prekvapí

Naparovacie žehličky sa okrem technických parametrov líšia aj mnohými funkciami. Aby bolo vaše oblečenie dokonale vyžehlené, skvalitniť žehlenie vám pomôžu aj tieto funkcie:

  • Naparovacia špička - parná žehlička na prádlo má v špičke väčšie naparovacie otvory, vďaka čomu umožňuje lepšie žehlenie záhybov.
  • Vertikálne naparovanie - ručná naparovacia žehlička sa dá využiť aj na zvislé žehlenie, ktoré oceníte najmä pri žehlení závesov, obrusov alebo záclon.
  • Samočistenie - naparovacia žehlička na oblečenie sa po použití automaticky začne čistiť, väčšinou je táto funkcia dostupná len u drahších modelov.
  • Automatické vypnutie - oceníte najmä v prípade, že parnú žehličku zabudnete vypnúť, po pár minútach nečinnosti sa totiž automaticky vypne sama.
  • LED displej - umožňuje prehľadné nastavenie žehličky a zobrazenie všetkých dôležitých funkcií a upozornení.
  • Anti-Drip Systém - naparovacia žehlička zastaví tvorbu pary akonáhle sa zníži jej teplota, vďaka čomu chráni oblečenie pred kvapkajúcou vodou.
  • Automatic Steam - podľa typu oblečenia si parná žehlička zvolí potrebné množstvo pary k žehleniu.
  • AntiCalc - žehlička parná má odvápňovací systém, vďaka ktorému môže naparovacia žehlička okrem destilovanej vody využívať aj klasickú vodu z kohútika.
  • Anti-Scale filter - žehlička naparovacia eliminuje tvorbu vodného kameňa.
12 €
289 €
Všetky filtre

48 produktov

Zobraziť ďalších 24
last-visited

Použité obrázky sú iba ilustratívne a technické špecifikácie sa môžu v priebehu času zmeniť bez predchádzajúceho upozornenia.