Katalóg Predajne
Porovnanie
Prihlásiť
Košík

Žehličky

Doprajte vášmu oblečeniu správnu starostlivosť a nájdite žehličku, ktorá splní vaše očakávania. Na našom e-shope nájdete žehličky v rôznych prevedeniach, líšia sa nielen značkou, ale aj dizajnom, funkciami a technickými parametrami. Poradíme vám, ako sa v ich bohatej ponuke orientovať a podľa čoho sa rozhodnúť pri výbere.

Žehličky vás prekvapia svojou bohatou ponukou

V súčasnosti existuje viacero druhov žehličiek, ktoré umožňujú rôzne spôsoby žehlenia. V našom e-shope zakúpite tieto druhy žehličiek:

 • Klasické “suché” žehličky - stačí ak počkáte, kým sa nahreje žehliaca plocha a žehlička je pripravená na použitie. Vďaka absencii pary nie je nutné žehličku odvápňovať. Nie každému však žehlenie bez pary vyhovuje, pretože je málo výkonné. Všeobecne sa tento typ žehličky odporúča len ľuďom, ktorí žehlia veľmi málo.
 • Naparovacie žehličky - sú ideálne na bežné žehlenie a vhodné sú na všetky typy bielizne. K svojmu fungovaniu potrebujú vodu, ktorá sa nalieva do zabudovaného zásobníka a po zahriatí sa premieňa na horúcu paru.
 • Naparovačky odevov - využiť ich môžete na žehlenie tenkých textílií a jemných odevov, ktorým sa neodporúča, aby prišli do kontaktu so žehliacou plochou. Naparovačky odevov využívajú paru z externého zásobníka, ktorá následne prechádza hlavicou bez nutnosti použitia žehliacej dosky. Ručné naparovače žehlia vertikálne, vďaka čomu sa bielizeň rýchlo osvieži a taktiež sa ľahšie odstráni zápach, baktérie, či nechcené záhyby.
 • Parné generátory - vhodné sú na žehlenie hrubších i jemnejších typov tkanín, para je vytváraná v externom zásobníku a udržiavaná je pod konštantným tlakom, vďaka čomu má žehlička vyšší parný výkon.
 • Prenosné žehličky - majú podobné využitie ako klasické žehličky s tým rozdielom, že sú menšie, ľahšie a skladnejšie. Sú vhodným riešením pre ľudí, ktorí často cestujú a svoje oblečenie si musia udržiavať v perfektnom stave.

Ručn naparovač odevov značky Philips.

Tieto parametre by ste mali sledovať pri kúpe novej žehličky

Pri výbere žehličky by ste mali prihliadať najmä na technické parametre, aby ste našli žehličku, ktorá bude najviac vyhovovať vašim potrebám. Sledovať by ste mali najmä materiál povrchu žehličky, príkon a v prípade naparovacej žehličky aj jej parný výkon.

Žehliaca plocha môže mať viacero prevedení

Najdôležitejším parametrom pri kúpe žehličky je jej žehliaca plocha. Umožňovať by mala ľahký sklz po bielizni, jej plocha by mala byť vyrobená z kvalitného materiálu a v prípade parnej žehličky nesmú chýbať otvory na paru. Materiál žehliacej plochy taktiež súvisí s tým, ako rýchlo sa dokáže žehlička na prádlo nahriať. Žehliaca plocha môže byť v prevedení:

 • Hliník - ide o najlacnejší materiál, ktorý sa v súčasnosti využíva len zriedka. Aj napriek tomu, že veľmi dobre vodí teplo je veľmi náchylný na poškriabanie, čo spôsobuje zlú kĺzavosť.
 • Vrstvená - v tomto prípade má žehlička povrch z hliníku, ktorý je pokrytý ďalšou vrstvou, ktorá má za úlohu eliminovať jeho nevýhody. Zvyčajne je druhá vrstva tvorená teflónom alebo eloxalom, ktoré dávajú žehličke lepšiu odolnosť.
 • Antikor – známy tiež ako nerez je považovaný za pomerne odolný materiál, ľahko však dochádza k jeho poškriabaniu, ktoré následne bielizeň zadrháva alebo lepí. Nevýhodou je aj fakt, že žehlička pomalšie reaguje na zmeny teploty a horšie sa čistí.
 • Keramika a smalt - považované sú za najkvalitnejšie materiály, pretože sú odolné voči poškriabaniu a rovnomerne rozvádzajú teplo po celej žehliacej ploche.
 • Zafír - je veľmi odolný a štyrikrát tvrdší ako antikor. Dokonale kĺže po bielizni a jeho využitie prvýkrát predstavila značka Braun.

Žehlička Braun s dokonale kĺzavm povrchom.

Aj príkon žehličky je dôležitý

Aby ste boli s výsledkom žehlenia spokojný, musí mať vaša žehlička na prádlo dostatočne silný príkon. Udávaný je vo wattoch, všeobecne odporúčaným minimom je 1 300 W, žehlička s nižším príkonom nemusí vašu bielizeň vyžehliť dokonale. Príkon zároveň ovplyvňuje aj spotrebu energie, preto na tento fakt myslite najmä pri žehličkách s vysokým príkonom. Zlatou strednou cestou je žehlička na oblečenie s príkonom okolo 2 000 W.

Čo určuje parný výkon?

Každá parná žehlička má vo svojom popise aj informáciu o tom, koľko gramov pary dokáže vyprodukovať za jednu minútu počas svojej prevádzky. Tieto hodnoty udáva parný výkon pre ktorý platí, že čím je vyšší, tým jednoduchšie a efektívnejšie je žehlenie. Jeho hodnoty sa líšia podľa typu žehličiek:

 • Naparovacia žehlička môže mať parný výkon od 10 do 65 g/min, pre bežné žehlenie vám odporúčame modely s výkonom nad 40 g/min.
 • Parné generátory majú v porovnaní s naparovacími žehličkami vyšší parný výkon, ktorý by nemal byť nižší ako 100 g/min.
 • Cestovná žehlička je dostupná s parným výkonom 10 až 50 g/min, v prípade, že ju budete často používať vyberajte z modelov nad 25 g/min.

Parn genertory maj najvy parn vkon.

Aké funkcie môže mať vaša nová žehlička?

Nech už sa rozhodnete pre akýkoľvek druh žehličky, okrem parametrov pri výbere sledujte aj jej funkcie. Každá žehlička na oblečenie môže má niekoľko užitočných funkcií, ktoré pri pravidelnom používaní určite oceníte:

 • LED displej - ponúka lepší prehľad o zvolenej teplote a ďalších funkciách.
 • Regulácia teploty, pary a ich kombinácia - umožňuje žehlenie rôznych typov tkanín bez poškodenia.
 • Automatické vypnutie - po niekoľkých minútach nečinnosti sa žehlička sama automaticky vypne.
 • Filter mikročastíc - zabraňuje prepúšťaniu vody, takže na oblečení nevznikajú škvrny od vodného kameňa.
 • Automatic Steam - žehlička si sama automaticky zvolí potrebné množstvo pary k žehleniu.
 • Anti-Drip systém - v prípade nižšej teploty zastaví žehlička tvorbu pary, aby na oblečenie neodkvapávala voda.
 • Odvápňovací systém AntiCalc - na žehlenie už nemusíte používať len destilovanú vodu, ale využiť môžete aj pitnú vodu z kohútika.
 • Filter Anti-Scale - zachytáva nečistoty a eliminuje vytváranie vodného kameňa.
 • Self Clean - niektoré parné žehličky majú funkciu samočistenia.
 • Vertikálne naparovanie - žehličku je možné využiť ako ručný naparovač, túto funkciu oceníte najmä pri žehlení závesov, obrusov alebo záclon.
 • Naparovacia špička - umožňuje lepšie žehlenie záhybov vďaka väčším naparovacím otvorom.

Naparovacia žehlička Sencor s funkciou vertiklneho naparovania.

Nezabudnite na príslušenstvo

V prípade klasickej žehličky, či už s naparovaním alebo bez, budete k žehleniu potrebovať aj žehliacu dosku. Dostupné sú v niekoľkých prevedeniach, pri výbere sledujte najmä jej veľkosť, stabilitu a tiež umiestnenie plochy na odloženie žehličky.
Ak sa rozhodnete pre parnú žehličku, spolu s ňou si môžete zakúpiť aj odstraňovač vodného kameňa. Počas žehlenia si môžete všimnúť aj drobné žmolky, ktoré vznikajú pri praní. Jednoducho ich odstránite odžmolkovačom, ktorý taktiež nájdete na našom e-shope.

12 €
289 €
Všetky filtre

66 produktov

Zobraziť ďalších 24
last-visited

Použité obrázky sú iba ilustratívne a technické špecifikácie sa môžu v priebehu času zmeniť bez predchádzajúceho upozornenia.