Katalóg Predajne
Porovnanie
Prihlásiť
Košík

Cestovné žehličky

Kto často cestuje veľmi dobre vie, akým je cestovná žehlička nenahraditeľným spoločníkom. Cestovné žehličky fungujú úplne rovnako ako klasické žehličky, rozdiel je len vo veľkosti a počte funkcií. Poradíme vám, aké sú najväčšie výhody cestovnej žehličky a aké parametre sledovať pri jej kúpe.

 

Cestovné žehličky majú množstvo výhod

Výhody

 • kompaktné rozmery nezaberajú v batožine veľa miesta
 • väčšinou má cestovná žehlička kábel s možnosťou pripojenia vo všetkých krajinách
 • nízka hmotnosť
 • nízka obstarávacia cena

Nevýhody

 • kvôli malým rozmerom nie sú cestovné žehličky vhodné k žehleniu veľkého množstva bielizne
 • malý výkon

Mal žehlička je praktickm pomocnkom pri cestovan.

Existuje niekoľko typov cestovných žehličiek

Predtým ako sa začnete rozhodovať o konkrétnom modeli žehličky je nutné, aby ste zistili, aký druh cestovnej žehličky vám bude vyhovovať. Cestovné žehličky sú dostupné v niekoľkých prevedeniach.

Klasické "suché" cestovné žehličky

Kým v 90. rokoch sa tešili veľkej obľube, dnes sú považované za retro kúsky. Tento druh žehličky nevyužíva vodu, kvôli čomu je žehliaca plocha bez otvorov a zároveň nevyžaduje takmer žiadnu údržbu. Jej výkon je zvyčajne veľmi nízky, žehlička sa však rýchlo nahrieva, kvôli čomu sa horšie reguluje jej teplota.

Naparovacie cestovné žehličky

Vo všeobecnosti patria naparovacie žehličky medzi najpredávanejšie, a to isté platí aj pre kategóriu cestovných žehličiek. Pre naparovacie žehličky je typická nádobka na vodu, z ktorej sa následne voda mení na paru. Kvôli vzniku vodného kameňa je však náročnejšia na údržbu. V porovnaní s klasickou žehličkou, je naparovacia zvyčajne ťažšia a drahšia, žehlenie je však pohodlnejšie a teplota sa jednoducho nastavuje.

Cestovný naparovač bielizne

V prípade, že potrebujete vašu bielizeň vyžehliť rýchlo a nemáte po ruke žehliacu dosku, cestovný naparovač si zamilujete. Horúca para oblečenie osvieži a narovná, nedokáže si však poradiť s extrémne pokrčenou bielizňou. V porovnaní s klasickou “suchou” žehličkou alebo naparovacou žehličkou je nevýhodou jeho vyššia cena.

Cestovn naparovač bielizne vyžehl vae prdlo bez nutnosti použitia žehliacej dosky.

Mini žehličky pripomínajúce žehličku na vlasy

Malá žehlička je dostupná aj v mini verzii, svojim tvarovaním na prvý pohľad pripomína žehličku na vlasy. Mini cestovná žehlička má integrovanú nádobu na vodu, výhodou sú najmä jej malé rozmery a jednoduchý spôsob žehlenia. Bielizeň jednoducho “zacvaknete” a žehlíte podobne ako s naparovačom.

Cestovné žehličky vyberajte podľa týchto kritérií

Aj napriek tomu, že pri kúpe cestovnej žehličky je najväčším lákadlom jej dizajn, sledovať by ste mali aj viaceré technické parametre. Aby sa vám cestovná žehlička dobre používala a boli ste s jej výkonom spokojný, svoju pozornosť zamerajte najmä na materiál žehliacej plochy, veľkosť nádoby na vodu, parný výkon, parný ráz, príkon a spôsob napájania.

Materiál žehliacej plochy cestovnej žehličky

Malá žehlička môže mať žehliacu plochu z keramiky alebo nehrdzavejúcej ocele. Keramika je všeobecne považovaná za veľmi kvalitný a odolný materiál, rýchlo sa nahrieva a teplo sa dobre rozkladá po celej žehliacej ploche. Zároveň veľmi dobre kĺže po bielizni. Antikor, inak známy aj ako nehrdzavejúca oceľ je vhodný najmä na žehlenie jemných látok, pri ktorých je nutná vyššia opatrnosť. Nevýhodou antikoru je však náchylnosť na poškriabanie, kvôli ktorej sa následne mini žehlička lepí na bielizeň a nie je možné ju ďalej používať.

Cestovné žehličky majú rozdielne veľkosti nádoby na vodu

Žehličky využívajúce paru potrebujú zásobník na vodu, ktorý môže mať rôzny objem. Čím väčší má cestovná žehlička objem, tým viac kusov bielizne ožehlíte, avšak s väčším objemom rastie aj hmotnosť cestovnej žehličky. Na našom e-shope sú dostupné žehličky s objemom od 30 do 100 ml.

Parný výkon a parný ráz

Aj napriek tomu, že si niektorí ľudia tieto parametre mýlia, ich hodnoty majú rozdielny význam. Parný výkon ukazuje, koľko gramov pary vypustí žehlička za každú minútu prevádzky. Čím vyššia je táto hodnota, tým lepšie sa so žehličkou žehlí. Parný ráz, inak prezývaný aj parný šok, je funkcia, ktorá umožňuje chvíľkovo niekoľkonásobne zvýšiť parný výkon po stlačení tlačidla. Na jeho výkon by ste sa mali zamerať najmä v prípade, že budete cestovnú žehličku používať na žehlenie veľmi pokrčenej bielizne alebo na žehlenie záhybov.

Aj príkon cestovnej žehličky je dôležitý

Cestovné žehličky majú zvyčajne nižší príkon ako bežné žehličky, pretože sú určené k žehleniu menšieho objemu bielizne. Najčastejšie majú cestovné žehličky od 800 do 1 150 W, čím vyšší je príkon tým rýchlejšie sa žehlička nahreje a má tiež výkonnejšiu tvorbu pary.

Bezdrtov cestovn žehlička

Cestovná žehlička podľa spôsobu napájania

Mini žehlička môže mať dva spôsoby napájania. Najčastejšie predávanými sú verzie s káblom, ktorý zaručuje nepretržitú prevádzku. Pri výbere si treba všímať najmä dĺžku kábla a možnosť jeho ohýbania, tak aby sa vám so žehličkou pri žehlení dobre manipulovalo. Existujú aj bezdrôtové cestovné žehličky, ktorých súčasťou je akumulátor s nabíjacou stanicou. Zvyčajne ide o drahšie riešenie, ktoré má výhodu v šikovnom stojane, ktorým je nabíjacia stanica.

Aké funkcie môže mať cestovná žehlička

Cestovné žehličky majú zvyčajne menší počet funkcií ako klasické, ale aj napriek tomu si máte z čoho vyberať. Vaša nová cestovná žehlička môže mať tieto funkcie:

 • Automatické vypnutie - v prípade, že sa cestovná žehlička dlhšiu dobu nepoužíva, sama sa automaticky vypne.
 • Samočistenie - v tomto prípade nie je nutné žehličku odvápňovať.
 • Anti-Drip - táto funkcia zabraňuje tomu, aby zo žehličky kvapkala voda počas žehlenia na najnižších stupňoch.
 • Regulácia teploty - možnosť nastavenia rôznych stupňov teploty.
 • Automatická regulácia pary - cestovná žehlička si sama reguluje intenzitu generovanej pary.
 • Možnosť voľby režimov - niektoré cestovné žehličky umožňujú voľbu medzi suchým a parným žehlením.
10 €
100 €
Všetky filtre

18 produktov

last-visited

Použité obrázky sú iba ilustratívne a technické špecifikácie sa môžu v priebehu času zmeniť bez predchádzajúceho upozornenia.