Katalóg Predajne
Porovnanie
Prihlásiť
Košík

Suché žehličky

Klasická retro žehlička sa dodnes teší veľkej obľube a stále sa nájdu ľudia, ktorí uprednostňujú suché žehlenie pred naparovaním. Suchá žehlička je skvelým pomocníkom pre ľudí, ktorí žehličku využívajú len občas, poprípade žehlia menšie objemy bielizne. Poradíme vám v čom sa odlišujú jednotlivé suché žehličky a aké parametre sledovať pri ich kúpe.

 

Výhody

+ jednoduché ovládanie

+ kompaktné rozmery

+ nízka obstarávacia cena

+ rýchle nahriatie

+ nenáročná údržba

Nevýhody

- teplota sa horšie reguluje

- žehlenie trvá dlhší čas, preto nie sú vhodné suché žehličky na žehlenie veľkého množstva bielizne

- bielizeň je nutné kropiť vodou, neodporúča sa na jemné tkaniny

Retro žehlička vs. naparovacia žehlička.

 

Suchá žehlička - fungovanie a funkcie

Ovládanie suchej žehličky je veľmi jednoduché, väčšinou je vo forme otočného kolieska prostredníctvom ktorého si ľahko zvolíte požadovanú teplotu. Suchá žehlička sa nahreje do niekoľkých minút a vďaka svetelnej signalizácii presne viete, kedy je pripravená na použitie.

Suché žehličky k svojmu fungovaniu nevyužívajú vodu, vďaka čomu sú nenáročné na údržbu, pretože v nich nevzniká vodný kameň. Väčšinou však žehlenie s nimi trvá oveľa dlhšie, ako s naparovacími žehličkami a preto sa suché žehličky odporúčajú skôr na žehlenie menšieho množstva bielizne.

Retro žehlička vás síce počtom funkcií neohúri, avšak spoľahlivo vyžehlí vaše oblečenie. Vďaka možnosti regulácie teploty sa žehlička prispôsobí rôznym typom tkanín, kvôli čomu bude vaša bielizeň dokonale chránená. Výhodou je aj ochrana proti prehriatiu, ktorá zabezpečí, že sa žehlička v prípade prehriatia sama automaticky vypne.

Tieto parametre sledujte pri výbere suchej žehličky

Ponuka suchých žehličiek je bohužiaľ malá, avšak aby ste si vedeli vybrať tú najlepšiu je nutné sledovať niekoľko parametrov. Pri kúpe sa zamerajte najmä na materiál žehliacej plochy, príkon a dĺžku kábla, tak aby sa vám so žehličkou manipulovalo čo najjednoduchšie.

Klasick žehličku vyberajte podľa žehliacej plochy.

 

Suchá žehlička môže mať odlišnú žehliacu plochu

Jednotlivé modely suchých žehličiek sa líšia najmä materiálom, ktorý tvorí žehliacu plochu. Najčastejšie sa využíva keramika, nehrdzavejúca oceľ a hliník, ktoré majú svoje výhody aj nevýhody. Keramika ľahko kĺže po bielizni, je odolná voči poškriabaniu a dokonale sa prispôsobuje zvolenej teplote. Nerez, inak známy ako antikor je považovaný za menej kvalitný, pretože je náchylný na poškriabanie. Hliník má podobné vlastnosti ako antikor s tým rozdielom, že je menej kvalitný a nie je vhodný na žehlenie jemnejších materiálov.

Nezabúdajte na príkon suchej žehličky

Veľkosť príkonu sa udáva vo wattoch (W) a určuje, za akú rýchlu dobu sa dokáže suchá žehlička nahriať tak, aby bola pripravená na použitie. Čím vyšší je príkon, tým rýchlejšie sa žehlička nahrieva. Zvyčajne sa tieto hodnoty pohybujú od 1000 do 1300 W.

Pre suché žehličky je aj dĺžka kábla dôležitá

Aby sa vám so žehličkou dobre manipulovalo je nutné sledovať aj dĺžku kábla, ktorá môže byť rôzna. Pri výbere si skúste odmerať vzdialenosť zástrčky od žehliacej dosky a svojim zisteniam prispôsobiť vaše rozhodnutie o kúpe. Na výber sú žehličky s dĺžkou kábla od jedného až po tri metre.

40 €
40 €
Všetky filtre

1 produkt

last-visited

Použité obrázky sú iba ilustratívne a technické špecifikácie sa môžu v priebehu času zmeniť bez predchádzajúceho upozornenia.