Katalóg Predajne Prihlásiť
Košík

Prihlásenie


Nový účet?

  • Jednoduchá reklamácia
  • Prehľad o stave objednávok
  • Doklady na jednom mieste
Registrovať sa

Napeňovače mlieka | Speňovače mlieka

Každé chutné cappuccino, caffe latte alebo macchiato musí mať najmä dobrú mliečnu penu. Napeňovače mlieka vám umožnia pripraviť vaše obľúbené kávové nápoje s dokonalou mliečnou penou v pohodlí domova presne tak, ako ich poznáte z kaviarní. Objavte všetky ich výhody a funkcie, a my vám poradíme podľa akých parametrov sa riadiť pri výbere.

 

Aké poznáme napeňovače mlieka?

Napeňovače mlieka môžeme rozdeliť do dvoch kategórií - ručné a elektrické. Výsledkom oboch je mliečna pena, ktorú je možné pridať do kávového nápoja. Najväčší rozdiel medzi ručným a elektrickým napeňovačom mlieka je však v spôsobe a náročnosti prípravy mliečnej peny.

Ručné napeňovače mlieka

Ručný napeňovač mlieka má nižšiu obstarávaciu cenu a nie je nutné, aby bol pripojený k elektrickej energii. Klasický ručný napeňovač funguje na princípe pohybujúceho sa piestu zabudovaného šľahača, ktorý svojim pohybom vytvára mliečnu penu. V prípade ručného šľahača je však nutná asistencia človeka, príprava mliečnej peny je zdĺhavá a často sa pri nej človek narobí.

Existujú aj tzv. frapovače, ktoré sa zvyčajne využívajú na prípravu frappé, či ľadovej kávy. Fungujú na princípe tužkových bateriek alebo sa napájajú do siete. Príprava nápoja prebieha tak, že sa celý frapovač ponorí do pohára s nápojom a neustálym šľahaním vytvára penu. Celý proces je však veľmi zdĺhavý, pretože frapovače majú nízky výkon. Nevýhodou je aj možnosť vyprsknutia mlieka z pohára alebo fakt, že sa vám penu nepodarí vytvoriť kvôli zlej kvalite mlieka.

Ručn frapovač na prpravu mliečnej peny.

Elektrické napeňovače mlieka

Najjednoduchším spôsobom prípravy dokonalej mliečnej peny sú elektrické napeňovače mlieka. Ich výhodou je spenenie väčšieho množstvo mlieka naraz, vhodné sú aj na prípravu horúcej čokolády, mliečnych kokteilov alebo ohrev mlieka.

Elektrický napeňovač mlieka funguje jednoducho, stačí ak do nádoby nalejete mlieko a šľahač na mliečnu penu urobí všetku prácu za vás. O výrobu mliečnej peny sa stará zabudované vykurovacie teleso alebo indukcia, rozdiel medzi jednotlivými modelmi je aj v spôsobe napájania.

Väčšinou má speňovač mlieka kábel zapojený priamo v nádobe, čo však obmedzuje jeho manipuláciu. Existujú aj bezkáblové napeňovače mlieka, pri ktorých sa dá oddeliť nádobka s mliekom od základne, vďaka čomu je manipulácia jednoduchšia.

Pripravte si vaše obľúbené kávové nápoje s mliečnou penou v pohodlí domova jednoducho a rýchlo stlačením jedného tlačidla. Objavte celú ponuku elektrických napeňovačov mlieka na Planeo.sk.

Ako vybrať elektrický šľahač mlieka?

Pri kúpe elektrického speňovača mlieka je dôležitým parametrom najmä materiál, z ktorého je napeňovač mlieka vyrobený, spôsob ohrevu mlieka, príkon a kapacita jeho nádoby. Dôležité je aj ovládanie, tak aby bola príprava mliečnej peny čo najjednoduchšia.

Materiál

Šľahač na mlieko je dostupný v rôznych prevedeniach. Najlacnejšie modely sú vyrobené z plastu, ich výhodou je nízka hmotnosť, avšak plast nemusí byť príliš odolný. Dostupné sú aj sklenené peniče mlieka, ktoré na prvý pohľad zaujmú svojim dizajnom, avšak pri nesprávnej manipulácií hrozí ich rozbitie.

Najkvalitnejším materiálom je nerezová oceľ, ktorá má najdlhšiu životnosť, avšak aj najvyššiu obstarávaciu cenu. Kompromisom je kombinácia materiálov, najčastejšie sú dostupné peniče mlieka v kombinácii nerezu a plastu.

Ohrievanie šľahaču na mlieko

Spôsob akým šľahač na mlieko vytvára mliečnu penu je buď prostredníctvom indukcie alebo vykurovacím telesom. Indukcia ohrieva mlieko rovnomerne a rýchlejšie, pretože teplo je prenášané priamo indukčnou cievkou. Penič mlieka s indukciou má zvyčajne väčšiu nádobu na mlieko a kvôli technológií je väčší aj jeho vzhľad. Napeňovač mlieka s indukciou je preto vhodný najmä do domácností, v ktorých nájdete pravidelné využitie.

Vaa dokonal lka kvy s bohatou mliečnou penou.

Príkon a napeňovač mlieka

Aby speňovač mlieka dokázal vyšľahať dokonalú mliečnu penu musí mať vzhľadom k svojmu objemu aj dostatočný príkon. Čím vyšší má napeňovač mlieka príkon, tým rýchlejšia je aj príprava mliečnej peny. Pre bežné používanie sa odporúčajú peniče mlieka s príkonom aspoň 400 W.

Kapacita nádoby

Pred kúpou si skúste premyslieť, koľko nápojov s penou budete pravidelne naraz robiť a počtu prispôsobte aj výber konkrétneho modelu. Šľahač na mlieko s objemom cca. 100 ml je vhodný pre 1-2 ľudí. V prípade, že penič mlieka plánujete využívať aj kvôli ohrievaniu mlieka pre deti alebo rátate s väčším počtom ľudí, siahnite po modeli s väčšou kapacitou.

Ako ovládať napeňovač mlieka

Šľahač mlieka sa ovláda jedným alebo viacerými tlačidlami. Napeňovač mlieka s viacerými tlačidlami je jednoduchší na ovládanie, pretože stlačením konkrétneho tlačidla sa penič mlieka prepne do požadovaného režimu. Ak má speňovač mlieka len jedno tlačidlo, ovláda sa ním všetko, čo môže zapríčiniť, že sa pri nastavovaní veľmi rýchlo pomýlite. Ak nie ste zvyknutí na nastavovanie spotrebičov jedným tlačidlom, odporúčame vám radšej zvoliť napeňovač mlieka s viacerými tlačidlami, ktoré sú prehľadnejšie a jednoduchšie sa ovládajú.

Šľahač na mlieko s množstvom funkcií

  • Predvoľba peny - možnosť prípravy rôznych druhov mliečnej peny v závislosti od požadovaného nápoja.
  • Voľba teploty – napeňovač mlieka umožňuje nastavenie preferovanej teploty mlieka.
  • LED displej - prehľadnejšie ovládanie a voľba programov.
  • Termostat - nádoba s mliekom udržuje jeho teplotu.
  • COLD STIR - možnosť prípravy studenej mliečnej peny a nápojov.

Nezabudnite na príslušenstvo

Dokonalá mliečna pena najlepšie vynikne v úžasných termo pohároch zo skla, ktoré sú dostupné v niekoľkých veľkostiach. Okrem termo hrnčekov a pohárov nakúpite na Planeo.sk aj kvalitnú zrnkovú kávu, ktorú si môžete pripraviť vždy čerstvú vďaka mlynčeku na kávu. Dostupné sú aj čistiace prostriedky a ďalšie príslušenstvo, vďaka ktorému udržíte váš napeňovač mlieka i kávovar vždy čistý.

 

Najpredávanejšie produkty

1
Kompaktný napeňovač mlieka, profesionálna finálna úprava vášho latte, cappuccina, macchiata, horúcej čokolády alebo matcha latte, metla z nehrdzavejúcej ocele, optimálny výkon max. 6000 otáčok za minútu.
Dostupné v 34 predajniach
11,99 €
2
SAGE BMF600BSS
TIP
Napeňovač mlieka, ohrev a napenenie mlieka a mliečnych náhrad, nerezová základňa peniča s technológiou indukčného ohrevu, nastavenie teploty 40 °C - 80 °C, LED indikátor, hnací nadstavec Cappuccino
E-shop 0 ks
159,00 €
3
Napeňovač a ohrievač mlieka, vhodný pre prípravu Latté, Cappuccina, Frappé a iných nápojov na báze napeneného alebo horúceho mlieka  
Skladom viac ako 5 ks a v 53 predajniach
33,99 €

[€]

Všetky filtre

last-visited