Katalóg Predajne
Porovnanie
Prihlásiť
Košík

Ochladzovače vzduchu

S príchodom teplých mesiacov človek hľadá akýkoľvek spôsob ako sa schladiť. S narastajúcimi teplotami však už bežný ventilátor nemusí byť dostačujúci. Chcelo by to niečo, čo má väčšie grády. Na výber máte z dvoch možností. Poobzerať sa po klíme alebo po ochladzovači vzduchu. Ochladzovače vzduchu začínajú raketovo stúpať na popularite. Sú totiž skvelým prienikom medzi cenou a chladiacou silou

 

Výhody

+Cenovo omnoho dostupnejšie

+Energeticky efektívne

+Prenosné

+Cirkulujúci vzduch je svieži a stále čerstvý
 

Ako ochladzovače vzduchu fungujú?

Ochladzovač vzduchu používa pomerne jednoduchý, ale o to viac elegantný spôsob na chladenie. Tento spôsob sa nazýva Evaporative cooling - Chladenie vyparovaním. Ochladzovanie odparovaním funguje na princípe, kde sa voda vyparuje, a v tejto podobe dokáže zo vzduchu odsať časť jeho tepla. Preto je napríklad vzduch idúci od mora taký svieži. Ochladzovanie odparovaním môžete pozorovať napríklad aj keď vystúpite z vody. Vietor vtedy naráža na vaše mokré telo a vy následkom toho pociťujete veľkú zimu. Toto ochladenie cítite práve vďaka odparovanej vode. Ochladzovače vzduchu preto niekedy nesú aj názov - odparovače vzduchu. Ochladzovač vzduchu má pomerne jednoduchú konštrukciu. Skladá sa z nádržky na vodu, absorpčnej fólie a ventilátoru. Po naplnení nádržky, je voda absorbovaná fóliou. Potom, ako sa voda začne vyparovať rozfúka ventilátor tento studený vzduch do celej miestnosti. 

Ochladzovač vzduchu aj s diaľkovm ovldanm, ktor vypťa studen vzduch

Prečo zainvestovať do ochladzovača vzduchu?

Cena a energetická účinnosť

Ochladzovače vzduchu sú oproti klíme lacnejšie vo všetkých bodoch. Jeho elektrická spotreba je približne 10 násobne menšia ako tá u tradičnej klimatizácie, ale aj jeho údržba a kúpna cena sú ďaleko lacnejšie. Navyše pri ochladzovači vzduchu nemusíte riešiť žiadne práce a montáž, ktoré sa s kúpou klímy spájajú. Vďaka menej náročnejšiemu chodu je navyše ochladzovač vzduchu omnoho tichší oproti typickej klíme. Vy sa teda nemusíte obávať, že by vás pri vašej práci rušil hluk hlasného motora.

Vysoká flexibilita

Veľká výhoda ochladzovača vzduchu je jeho flexibilita. Vďaka 4 kolieskam a integrovanému držiaku ho môžete vždy ľahko presunúť do miestnosti, v ktorej sa práve nachádzate. Pre čo najväčší efekt ho odporúčame umiestniť pod okno alebo ku dverám, aby prievan ešte lepšie rozprúdil svieži vzduch. 

Ochladzovače vzduchu ponúkajú studenší ale aj kvalitnejší vzduch

Okrem toho, že ochladzovač vzduchu do seba vťahuje teplý vzduch, ktorý následne ochladzuje. Zlepšuje aj kvalitu vzduchu. Vzniknutý cirkulujúci vzduch je totiž vlhký a ľahšie sa dýcha. Zároveň vytvára v izbe pocit príjemného vánku. Výhodou je, že ochladzovače vzduchu môžu pracovať aj pri pootvorenom okne. Vďaka tomu je zabezpečené, že máte v miestnosti vždy čerstvý vzduch. Okrem toho vzniknutý vlhký vzduch navyše zabezpečí, že vaša pleť bude hydratovaná. Oproti klíme, ktorá dookola chladí ten istý vzduch, majú ochladzovače vzduchu navrch. Pre rýchlejšie a intenzívnejšie dostavenie pocitu chladu, môžete použiť aj chladiace náplne. Tie pred použitím dáte zamraziť, a následne ich potom priamo vložíte do nádržky na vodu. Podobný efekt dosiahnete, aj keď do nádržky vložíte ľad. Ten sa však ohreje pomerne rýchlo, a bolo by nutné jeho časté dopĺňanie.  

Dve chladiace nplne, ktor sa použvaj do ochladzovača vzduchu pre ete lep efekt chladenia.

Vzduch nemusia iba chladiť

Ochladzovač vzduchu môžete okrem tradičného chladenia použiť aj na iné úlohy. Režim zvlhčovač vzduchu vám prostredníctvom samovoľného odparovania zlepší vlhkosť v miestnosti. Vlhkého vzduchu sa nemusíte vôbec obávať. Okrem už jeho spomínaných hydratačných vlastností vám v noci môže pomôcť lepšie zaspať, keďže bude sčasti zvlhčovať vaše sliznice. Funkcia letný ventilátor je skvelá ak chcete ochladzovače vzduchu využiť ako klasický ventilátor. Máte radi vôňu vzduchu po daždi? Ak ste odpovedali áno, tak ochladzovač vzduchu s funkciou ionizácie je pre vás ako stvorený. Dokáže totiž vo vašej izbe vyčarovať ten skvelý svieži vzduch a arómu, ktoré vždy nasledujú po daždi.

Na čo sa pri výbere pozerať?

Objem nádržky

Kvôli neustálej potrebe nasávania a následného vyparovania vody v ochladzovači je potrebné nádržku na vodu pravidelne dopĺňať. Objem nádržky by mal byť preto jedným z rozhodujúcich parametrov pri výbere. Ak plánujete ochladzovač vzduchu využívať počas celého dňa, odporúčame sa poobzerať po modeloch s väčším objemom. Ak však chcete zariadenie používať iba v tých najhorúcejších hodinách dňa, tak vám menší objem bohato postačí.

Prevádzkové režimy

Režim Normal

Tento mód patrí medzi typické fungovanie, ktoré si predstavíte, keď sa spomenie ochladzovač vzduchu. V takomto režime beží zariadenie konštantnou rýchlosťou počas, ktorej chladí vzduch v danej miestnosti na vami vybranú intenzitu.

Režim Natural

Toto nastavenie je vynikajúce najmä v suché letné dni. Ochladzovače vzduchu s takýmto nastavením totiž dokážu perfektne imitovať jemný vánok. Vy tak budete mať pocit, že vaša izba ja priamo pri mori.

Ochladzovač vzduchu v obvačke, kde si osoba vychutnva studen npoj a na stole červen meln.

Režim Sleep

Tento režim je, ako už aj z názvu vyplýva, vhodný počas spánku. Zabezpečuje totiž prijemný chladný vzduch vo vašej spálni. Studený vzduch vám totiž pomôže rýchlejšie zaspať a aj kvalita vášho spánku sa o nepoznanie zlepší.

Extra funkcie

Časovač

Funkcia časovač patrí medzi tie funkcie, ktoré jednoducho musíte mať. Ak sa niekam chystáte, a chcete mať po príchode domov izbu príjemne vychladenú, jednoducho nastavte časovač, ktorý sa potom ako izbu schladí vypne. Takisto ak nechcete mať ochladzovač vzduchu zapnutý celú noc, tak nastavte časovač na požadovaný čas, a vy si doprajete pokojný ničím nerušený spánok.

Diaľkové ovládanie

Je vám príliš zima? Chcete vypnúť zvlhčovanie vzduchu alebo naopak si v izbe vyčarovať jemný vánok? Vďaka diaľkovému ovládaču si toto všetko môžete nastaviť a to bez toho, aby ste sa museli postaviť.  

Ochladzovač vzduchu s režimom sleep umiesten vedľa postele.

Automatické vypnutie

Táto funkcia vám zabezpečí, že sa váš ochladzovač vzduchu po minutí všetkej vody, vypne. Ochladzovače vzduchu síce dokážu fungovať aj bez vody, ale v takomto prípade sa na ne kladie väčšia záťaž, a môžu sa rýchlejšie opotrebovať.

 

Všetky filtre

0 produktov

last-visited

Použité obrázky sú iba ilustratívne a technické špecifikácie sa môžu v priebehu času zmeniť bez predchádzajúceho upozornenia.