Katalóg Predajne
Porovnanie
Prihlásiť
Košík

Ventilátory

Ventilátory oceníte všade tam, kde sa nenachádza klimatizácia. Výkonný ventilátor sa postará o tú správnu cirkuláciu vzduchu a o jeho osvieženie počas celého roka. Zistite, akými doplnkovými funkciami vás vedia ventilátory prekvapiť a aké parametre je potrebné sledovať pri ich kúpe.

Ventilátor - aký typ si vybrať

Rozhodujúcim faktorom pri kúpe ventilátora je jednoznačne jeho výkon a dizajn. Premyslite si však aj to aké funkcie si želáte, aby ventilátor mal a na aký účel bude slúžiť.

Ventilátory môžeme rozdeliť na niekoľko druhov:

Stolné ventilátory

Stolné ventilátory slúžia na ochladzovanie vzduchu menších priestorov. Práve pre ich praktické rozmery a jednoduchú manipuláciu patria medzi najpoužívanejšie typy ventilátorov v kancelárii a v domácnosti. Stolný ventilátor stačí umiestniť na pracovný stôl či na podlahu. Praktickým môže byť aj stolný ventilátor napájaný cez USB, ktorý stačí pripojiť len do počítača.

Stoln ventiltor Sencor.

Stojanové ventilátory

Stojanové ventilátory sú skvelé do otvorených a väčších miestností pre ich vyššiu konštrukciu a prekvapia silným výkonom. Vďaka možnosti otáčania hlavy ventilátora sa vzduch rovnomerne rozprúdiť po celej miestnosti. Stojanové ventilátory však môžu prekážať v priestoroch, kde sa nachádza väčší počet osôb.

Stojanov ventiltor značky Sencor v obvačke.

Stĺpový ventilátor

Riešením do rušnejších priestorov môže byť stĺpový ventilátor, ktorý zaberá minimum miesta a nemá žiadne rotujúce lopatky. Tento typ ventilátora zároveň oživí miestnosť svojím zaujímavým dizajnom.

Stropn ventiltor s drevenmi lopatkami a osvetlenm.

Stropný ventilátor

Ak však potrebujete skutočne výkonný ventilátor, ktorý nezaberie v miestnosti takmer žiadne miesto, ideálny bude stropný ventilátor. Okrem toho, že ušetríte miesto, ušetríte aj na energiách, pretože stropné ventilátory vzduch nielen ochladia, ale ho aj zohrejú pomocou funkcie zimný režim. Stropné ventilátory vás očaria svojím výrazným dizajnom a tiež osvetlením, ktoré je častokrát ich súčasťou.

Stĺpov ventiltor Sencor.

Ventilátory - kľúčové parametre pri výbere

Preto, aby ste si vybrali skutočne kvalitný a výkonný ventilátor odporúčame vám sa pri výbere zamerať na niekoľko kľúčových parametrov.

Pri kúpe ventilátora sledujte najmä tieto parametre:

 • prietok vzduchu
 • výkon
 • hlučnosť
 • funkcie

Prietok vzduchu ventilátora

Prietok vzduchu sa uvádza v metroch kubických za hodinu (m³/h) a tento parameter hovorí o tom, aká je účinnosť daného ventilátora. To či ste si vybrali vhodný ventilátor zistíte jednoducho. Stačí vynásobiť dĺžku, šírku a výšku miestnosti a získate tak objem miestnosti v metroch kubických. Túto hodnotu už len vynásobte počtom výmen:

 • pre obytné miestnosti sú potrebné 1 - 2 výmeny vzduchu za hodinu
 • kancelárie vyžadujú 5 - 8 výmen vzduchu za hodinu
 • kúpeľne a kuchyne (miestnosti s vyššou vlhkosťou) potrebujú 8 - 12 výmen vzduchu za hodinu

Príklad: Pokiaľ vyberáte ventilátor do obývačky, ktorá má objem 60 m³, budete potrebovať ventilátor s prietokom vzduchu medzi 60 – 120 m³/h.

Vyberte si výkonný a zároveň úsporný ventilátor

Príkon sa meria vo wattoch (W) a určuje koľko elektrickej energie sa spotrebuje za jednu hodinu. Vo všeobecnosti platí, že čím vyšší príkon ventilátor má, tým vyššia je jeho spotreba.

 • Všetky ventilátory majú príkon približne 23 – 55 W.
 • Najúspornejšie ventilátory majú príkon okolo 30 W.

Stoln ventiltor značky Sencor dokže prjemne osviežiť vzduch aj v menej miestnosti.

Hlučnosť ventilátora

Ventilátory sa neradia medzi príliš hlučné zariadenia, ale pri svojej dlhšej prevádzke vám môže zvuk ventilátora začať prekážať. Preto sa poobzerajte po ventilátore s čo najnižšou hlučnosťou. Hlučnosť ventilátorov sa pohybuje od 40 - 50 dB a viac.

Ventiltor s tromi nastaviteľnmi rchlosťami vkonu.

Ventilátory a ich skvelé funkcie

Ventilátory vás prekvapia niekoľkými praktickými funkciami.

 • Regulácia výkonu – zabezpečí pohodlné upravovanie výkonu ventilátora v niekoľkých úrovniach, spravidla v 2 – 6 úrovniach nastavenia výkonu. Samozrejme, drahšie modely majú aj viac ako 8 úrovní regulácie výkonu.
 • Funkcia otáčania – hlavu ventilátora môžete nastaviť tak, aby rotovala po celej miestnosti a rovnomerne rozháňala vzduch. Otáčanie možno nastaviť do niekoľkých úrovní.
 • Osvetlenie – spríjemniť atmosféru vášho domova či kancelárie dokáže aj ventilátor. Možnosť nastavenia osvetlenia nájdete len pri stropných ventilátoroch.
 • Ovládanie ventilátora – niektoré ventilátory možno ovládať pomocou diaľkového ovládača, čo značne spríjemňuje užívanie zariadenia. Ventilátor môže byť aj smart a možno ho ovládať tiež pomocou mobilného telefónu.
 • Protišmykové nôžky – sú nevyhnutné pre lepšiu stabilitu ventilátorov.
 • Ochranná mriežka - chráni lopatky ventilátora pred nežiadúcimi predmetmi. Ochranná mriežka má byť pevná a dostatočne hrubá, aby cez ňu nebolo možne prestrčiť prst.
 • Automatické zastavenie - vďaka tejto funkcii sa ventilátor automaticky zastaví akonáhle sa k lopatkám dostane nežiaduci predmet.
 • Zimný režim – môžete mať doma ventilátor, ktorý nielen vzduch ochladí, ale ho aj v miestnosti zohreje.
 • ECO režim – ventilátor sa prispôsobí aktuálnej teplote v miestnosti a nastaví vhodnú rýchlosť.
18 €
159 €
Všetky filtre

26 produktov

Ihneď k odoslaniu
Skladom viac ako 5 ks.
U Vás už 23.7.

31,99 €
Ihneď k odoslaniu
Skladom 1 ks.
U Vás už 23.7.

65,99 €
Zobraziť ďalších 2
last-visited

Použité obrázky sú iba ilustratívne a technické špecifikácie sa môžu v priebehu času zmeniť bez predchádzajúceho upozornenia.