Katalóg Predajne
Porovnanie
Prihlásiť
Košík

Stolné ventilátory

Stolové ventilátory sú kompaktné a cenovo dostupné zariadenia, ktoré vám prinesú osviežujúci vánok v teplých letných dňoch. Vďaka ich kompaktným rozmerom a jednoduchému ovládaniu si môžete dopriať príjemný vánok všade kde potrebujete, či už je to v byte alebo v kancelárii. Zistite aké ďalšie výhody ponúkajú stolné ventilátory a na aké parametre sa zamerať pri výbere.
 

Výhody

+ jednoducho prenášateľný a kompaktný dizajn

+ nízka spotreba energie

+ jednoduché použitie

+ užitočné funkcie

+ nízka cena

Nevýhody

- niektoré modely môžu byť hlučnejšie

- obmedzený rozsah

- nižší výkon

Stoln ventiltor Sencor.

Aký stolový ventilátor si vybrať?

Všetky stolné ventilátory majú praktický a kompaktný dizajn, ktorý umožňuje zariadenie pohodlne položiť na pracovný stôl. Existujú však rozdiely medzi jednotlivými konštrukciami a záleží iba na vás, ktorý typ vám bude najviac vyhovovať.

Na výber sú stolové ventilátory v týchto 2 prevedeniach:

 1. Malý ventilátor na stôl na jednej nohe je síce menej stabilný, ale ventilátoru môžete prispôsobiť výšku, uhol a osciláciu.
 2. Malý ventilátor na dvoch nohách ponúka väčšiu stabilitu, avšak horizontálne nastavenie oscilácie nie je možné.

Tich mal ventiltor na stl.

Stolové ventilátory – aké parametre sledovať pri výbere

Stolné ventilátory sú dostupné v rôznych farebných prevedeniach a dizajnoch takže si môžete vybrať presne taký model, ktorý sa vám bude naviac hodiť do interiéru. Okrem dizajnového prevedenia však odporúčame pri kúpe sledovať niekoľko ďalších parametrov, ktoré sú dôležité preto, aby ste si vybrali dostatočne výkonný a kvalitný stolný ventilátor a s funkciami, ktoré naozaj využijete.

Pri kúpe sa zamerajte na tieto dôležité parametre:

 • priemer lopatiek
 • príkon
 • prietok vzduchu a hlučnosť
 • funkcie
 • značka

Aký priemer lopatiek môže mať stolový ventilátor?

Priemer lopatiek stolného ventilátora určuje aký objem vzduchu je schopný ventilátor preniesť.

 • priemer lopatiek 30 cm a viac je vhodný do väčších miestností
 • priemer lopatiek do 30 cm stačí pre menšie miestnosti vo veľkosti asi do 20 m2

stoln ventiltor s ovldanm na diaľku.

Príkon stolných ventilátorov

Príkon sa udáva vo wattoch (W) a čím je táto hodnota väčšia, tým lepšie dokáže stolný ventilátor schladiť miestnosť. Malý ventilátor na stôl má príkon obvykle od 2 do 60 W.

Stolové ventilátory - prietok vzduchu a hlučnosť

Prietok vzduchu určuje, akou rýchlosťou sú schopné sa otáčať lopatky ventilátora a aký silný tok vzduchu budú vytvárať za jednu minútu. Je dobré ak má stolový ventilátor viacero rýchlostných stupňov, aby ste si mohli rýchlosť regulovať podľa preferencií. Je dobré si uvedomiť, že čím vyššie otáčky stolový ventilátor má, tým sa zvyšuje aj jeho hlučnosť.

Ideálny stolový ventilátor by mal mať tieto vlastnosti:

 • hlučnosť do 30 dB pre pohodlné používanie zariadenia aj v pracovni alebo spálni
 • prietok vzduchu cca 60 – 80 m3 pre veľkosť miestnosti do 40 m2
 • aspoň 3 voliteľné rýchlosti

Skladac stolov ventiltor Sencor.

Aké funkcie ponúkajú moderné stolné ventilátory

Aj malý ventilátor na stôl disponuje rôznymi užitočnými funkciami, ktoré zvyšujú komfort pri jeho používaní. Predstavíme vám niekoľko obľúbených funkcií, ktoré môže mať aj váš nový stolový ventilátor.

 • Inteligentný stolný ventilátor - niektoré moderné stolové ventilátory je možné ovládať na diaľku pomocou WiFi cez mobilnú aplikáciu. Diaľkové ovládanie - umožňuje pohodlné ovládanie stolového ventilátora na diaľku.
 • Nastaviteľná rýchlosť - takmer všetky stolové ventilátory umožňujú nastavenie intenzity prúdenia vzduchu podľa vašich preferencií.
 • USB stolové ventilátory - zariadenia, ktoré je možné pripojiť do PC alebo notebooku. Ideálne na cesty a všade tam, kde nie je prítomná elektrická zásuvka.
 • Oscilácia - pohyb ventilátora z jednej strany na druhú zaisťuje rovnomerné rozloženie chladného vzduchu v miestnosti. Niektoré modely majú 3D osciláciu, čo znamená, že okrem pohybu zľava doprava umožňujú pohyb nahor aj nadol.
 • Časovač - pohodlné nastavenie dĺžky prevádzky ventilátora.
 • Tichý chod - moderné modely sú vybavené technológiami na minimalizáciu hluku, takže si môžete vychutnať osvieženie bez rušivých elementov napríklad aj v noci počas spánku.
 • Bezpečnostné prvky - každý kvalitný stolný ventilátor by mal mať ochrannú mriežku, ktorá zabráni nechcenému vniknutiu prstov či iných predmetov do lopatiek.

Kvalitn kovov stoln ventiltor Sencor.

Stolné ventilátory – výber podľa značky

Aj značka stolného ventilátora môže zohrávať dôležitú úlohu pri výbere. Známe značky ventilátorov totiž používajú kvalitné materiály a komponenty na výrobu, čím zabezpečia dlhú životnosť a spoľahlivosť zariadeniu. Viacerí výrobcovia stolových ventilátorov sa snažia ponúknuť aj mnohé inovatívne funkcie, ktoré zvyšujú komfort a efektivitu používania.

V našej ponuke nájdete stolové ventilátory týchto známych výrobcov:

 • Sencor
 • Rowenta
 • Standleform

Aké ďalšie ventilátory máme v ponuke?

Stolový ventilátor sa najlepšie hodí na vychladenie menších miestností. Ak však máte väčšiu miestnosti a v nej dostatok priestoru, môžete si zaobstarať aj iný typ ventilátora s vyšším výkonom a ďalšími funkciami, vďaka ktorým získate rýchlejšiu a efektívnejšiu úľavu v horúcich letných dňoch.

V našej ponuke nájdete tieto ventilátory:

18 €
90 €
Všetky filtre

24 produktov

Ihneď k odoslaniu
Skladom viac ako 5 ks.
U Vás už 25.6.

59,99 €
Ihneď k odoslaniu
Skladom 4 ks.
U Vás už 25.6.

51,99 €
last-visited

Použité obrázky sú iba ilustratívne a technické špecifikácie sa môžu v priebehu času zmeniť bez predchádzajúceho upozornenia.