Katalóg Predajne
Porovnanie
Prihlásiť
Košík

Sencor ventilátory

Hľadáte spôsob, ako znížiť teplotu vo vašej domácnosti počas horúcich letných dní? Sencor ventilátory sú cenovo dostupným a efektívnym riešením, ktoré vám v boji s vysokými teplotami zaručene pomôže. Pozrite si našu ponuku Sencor ventilátorov a nájdite model, ktorý splní všetky vaše očakávania.

Aké ventilátory Sencor sú v ponuke?

Spoločnosť Sencor ponúka rôzne typy ventilátorov, aby si z pestrej ponuky vybral naozaj každý. Na výber sú 3 druhy modelov, ktoré sa líšia svojím prevedením a spôsobom umiestnenia v domácnosti. Každý z týchto ventilátorov má svoje výhody aj nevýhody, záleží len na vás, aký typ ventilátora uprednostníte.

Na našom e-shope zakúpite:

 1. Stolné Sencor ventilátory
 2. Stojanové Sencor ventilátory
 3. Stĺpové Sencor ventilátory

Stojanov ventiltor Sencor.

Stolné ventilátory Sencor

Stolné ventilátory využijete pri práci za počítačom, ale umiestniť ich môžete aj na kuchynskú linku alebo do malej miestnosti, kde bude ich výkon dostatočný. Výhodou sú najmä menšie rozmery lopatiek, vďaka ktorým je celá hlava ventilátora menšia. Stolný ventilátor tak nezaberá zbytočne veľa miesta a zároveň dokáže plnohodnotne plniť svoju funkciu. Stolný ventilátor sa jednoducho ovláda a vďaka kompaktným rozmerom a nízkej hmotnosti ho môžete prenášať kedykoľvek podľa potreby.

Stoln ventiltor Sencor.

Stojanové Sencor ventilátory

Stojanové ventilátory patria k najpredávanejším typom ventilátorov a svoje využitie nájdu v domácnostiach, kanceláriách alebo obchodných priestoroch. Ich výhodou je najmä vyššia konštrukcia, robustný výkon a schopnosť otáčať hlavou, čo umožňuje rovnomerné rozptýlenie vzduchu po celej miestnosti. V prípade potreby ich vždy viete ľahko preniesť na iné miesto a výhodou sú protišmykové nožičky, ktoré zabezpečujú stabilitu ventilátora.

Stĺpové ventilátory Sencor

Stĺpové ventilátory sú veľmi podobné stojanovým ventilátorom, a to najmä rozmermi a nutnosťou umiestnenia na podlahu. V porovnaní so stojanovými však majú lepšiu stabilitu a robustnejšiu konštrukciu, ochladený vzduch prúdi cez mriežku, ktorá sa zvyčajne nachádza po celej dĺžku stĺpu. Obľúbené sú kvôli svojmu štýlovému a modernému dizajnu, a v miestnosti nezaberajú príliš veľa miesta. Ľahko sa prenášajú a sú všestrannými pomocníkmi počas teplých letných dní.

Stĺpov ventiltor Sencor.

Nový ventilátor Sencor vyberajte podľa viacerých kritérií

Ventilátory Sencor sú dostupné v niekoľkých farebných prevedeniach a zaujímavá je aj ich cena. Tá je v porovnaní s konkurenciou častokrát veľmi výhodná. Pred výberom vám odporúčame vybrať si najskôr typ ventilátora, o ktorý máte záujem a následne porovnávať technické parametre viacerých modelov medzi sebou.

Zamerať by ste sa mali najmä na:

 • prietok vzduchu
 • výkon
 • hlučnosť
 • funkcie

Aký prietok vzduchu majú Sencor ventilátory?

Prietok vzduchu informuje o tom, koľko vzduchu dokáže ventilátor preniesť za hodinu. Pri výbere ventilátora je kľúčovým faktorom objem miestnosti v metroch kubických a tiež jej typ, pretože aj ten má významný vplyv na potrebný prietok vzduchu ventilátora. Všeobecne platí, že vzduch v miestnosti by mal byť vymenený niekoľkokrát za hodinu (podľa účelu miestnosti).

Pre rôzne typy miestností je preto dôležitý iný prietok ventilátora:

 • obytné miestnosti vyžadujú 1 až 2 výmeny za hodinu
 • kúpeľne, kde je vyššia vlhkosť, potrebujú od 5 do 8 výmen vzduchu
 • kancelárie vyžadujú 5 až 9 výmen za hodinu
 • kuchyne, kde je vysoká vlhkosť a výpary, potrebujú 6 až 10 výmen vzduchu za hodinu

Na základe týchto informácií môžete ľahko určiť, aký prietok vzduchu ventilátora potrebujete. Aby ste zistili potrebný prietok vzduchu pre danú miestnosť, vynásobte objem miestnosti s počtom výmen vzduchu za hodinu, vďaka čomu zistíte, či bude pre vás daný model ventilátora dostatočný.

Stojanov ventiltor Sencor m nastaviteľn vku.

Sencor ventilátor vyberajte podľa výkonu

Všeobecne platí, že čím vyšší je výkon ventilátora, tým viac energie spotrebuje. Informácie o výkone nájdete uvedené v technickej špecifikácií a merané sú vo wattoch (W). Štandardne majú Sencor ventilátory výkon od 25 do 55 W, rozdeliť ich preto môžeme na úsporné a menej úsporné modely.

 • úsporné - do 30 W
 • štandardné - od 30 do 55 W
 • energeticky náročné - od 55 W a viac

Ventilátor Sencor vás prekvapí tichou prevádzkou

S výkonom úzko súvisí aj hlučnosť. Čím väčší má ventilátor výkon, tým vyššia je aj jeho hlučnosť. Každý ventilátor Sencor ponúka niekoľko režimov a rýchlostných nastavení. Zvyčajne platí, že vyššie rýchlosti vyžadujú vyšší výkon a zároveň sú hlučnejšie.

Podľa hlučnosti rozdeľujeme Sencor ventilátory nasledovne:

 • s nízkou hlučnosťou - do 45 dB
 • štandardné - od 45 do 50 dB
 • hlučnejšie - od 50 dB a viac

Najtichšie modely sú vybavené BLDC motorom, ktorý je nielen tichý, ale aj mimoriadne úsporný. Na prevádzku mu stačí 26 wattov, vďaka čomu má nízku spotrebu elektrickej energie, nižšiu hmotnosť a zároveň dostatočnú účinnosť.

Sencor ventiltor mžete ovldať prostrednctvom diaľkovho ovldania.

Aké funkcie ponúkajú Sencor ventilátory?

Funkcie sú často rozhodujúcim kritériom pri výbere nového ventilátora. Počtom funkcií sa jednotlivé ventilátory líšia, kým niektoré môžete ovládať len manuálne, iné dokážete nastaviť prostredníctvom diaľkového ovládania. Zistite aké ďalšie praktické funkcie môže mať váš nový Sencor ventilátor:

 • Ochrana proti prehriatiu - ventilátor má zabudovaný mechanizmus na ochranu pred nadmerným zahriatím, čo znižuje riziko požiaru alebo iných nebezpečných situácií.
 • Oscilácia do strán - umožňuje otáčanie hlavy ventilátora tak, aby sa vzduch rovnomerne rozptýlil do strán.
 • LED displej - zobrazuje informácie o teplote v miestnosti a aktuálnych nastaveniach ventilátora.
 • Diaľkové ovládanie - umožňuje zapnutie/vypnutie ventilátora alebo prepínanie rôznych režimov pohodlne na diaľku.
 • Časovač - využijete pre nastavenie spustenia alebo vypnutia, vďaka čomu prevádzku ventilátora prispôsobíte presne vašim potrebám.
 • Režim Smart - dokáže využiť integrovaný teplomer ventilátora a podľa aktuálnej teploty v miestnosti prispôsobiť svoj výkon.
 • Zimný režim - v tomto prípade Sencor ventilátor vzduch nielen ochladí, ale ho dokáže aj zohriať.
 • Nočný režim - má dostatočný výkon, ale nižšiu hlučnosť, aby vás ventilátor počas spánku nerušil svojou prevádzkou.
 • Bezpečnostné prvky - zabezpečujú bezpečné používanie zariadenia. Medzi tieto prvky patria mriežky s malými otvormi, protišmykové nožičky alebo stojan s protišmykovou úpravou, ktorý zabraňuje nebezpečnému posúvaniu ventilátora.

Ďalšie Sencor zariadenia, ktoré ochladia vzduch

Okrem Sencor ventilátorov vám vedia spríjemniť horúce letné dni aj ďalšie zariadenia od spoločnosti Sencor.

V našej ponuke nájdete týchto skvelých Sencor pomocníkov, ktorí zatočia s horúčavami:

13 €
129 €
Všetky filtre

46 produktov

Zobraziť ďalších 22
last-visited

Použité obrázky sú iba ilustratívne a technické špecifikácie sa môžu v priebehu času zmeniť bez predchádzajúceho upozornenia.