Katalóg Predajne
Porovnanie
Prihlásiť
Košík

OLED televízory

Užite si dokonalý zážitok z pozeranie televízora vďaka jedinečnému realistickému obrazu OLED. Predstavujeme vám technologický vrchol medzi televízormi so špeciálnymi funkciami, rozsiahlym farebným spektrom a širokými pozorovacími uhlami. Ako funguje technológia OLED TV a aké sú jej hlavné výhody

 

Ako funguje OLED TV?

Skratka OLED znamená “organic light-emitting diode” a označuje obrazovky, ktoré sú zložené z organických svetelných bodov (pixelov). Tie sa po nabití elektrinou rozsvietia a bez nej sa automaticky vypnú. 

OLED displej využíva na podsvietenie pixely, pričom jeden pixel je vo veľkosti jednej OLED diódy, z ktorých každá produkuje vlastné svetlo. Pri sledovaní sa vypínajú a zapínajú nezávisle od seba. Spoločne tvoria zložitú mozaiku farieb, ktorú naše oči vnímajú ako kompletný obraz.

oled

Výhody OLED televízorov

V porovnaní s inými televízormi má OLED TV niekoľko výhod, vďaka ktorým výrazne predbieha konkurenciu:

Dokonalé farby, reálna čierna

V OLED obrazovke vytvárajú farbu jednotlivé obrazové body, ktoré nevyžadujú podsvietenie, ako je tomu u LED televízorov. Divákom sú podané prirodzene s jemnými prechodmi. Rozdiel medzi farbami pôvodného obrazu a farbami zobrazenými na OLED obrazovke je minimálny. Čierna farba je docielená jednoducho, obrazové body, ktoré majú zobrazovať čiernu zostávajú zhasnuté. Tým zároveň dochádza nielen k úspore energie, ale aj k zobrazeniu sýtej čiernej, bez šedého podsvietenia ako je tomu u LED televízorov. 

Rýchlosť

V porovnaní s klasickými LED televízormi je rýchlosť požadovaného svetla o určitej vlnovej dĺžke u OLED televízorov omnoho vyššia, pretože natočenie kryštálov v LED televízore trvá dlhšie. 

Aby ste si vedeli rozdiel v rýchlosti predstaviť, vyjadríme ju v číslach. Kým OLED panel má odozvu maximálne 0,01 ms pri maximálnej obnovovacej frekvencii 100 000 Hz, LED panel má odozvu 2 až 16 ms pri obnovovacej frekvencii medzi 60 až 480 HZ. 

Pozorovacie uhly OLED TV

Obrovskou výhodou OLED televízora je jeho špeciálny obraz, ktorý umožňuje sledovanie z akéhokoľvek uhla. OLED TV nemá podsvietenú obrazovku, ako je tomu u LED televízorov, ale svetlo produkujú samostatné bunky, takže je výsledný obraz rovnaký z akéhokoľvek uhla. 

Moderný dizajn 

LED televízory využívajú pre zobrazenie obrazu podsvietenie s mnohými ďalšími vrstvami, ktoré majú vplyv na hrúbku obrazovky a výslednú kvalitu obrazu. Vďaka samosvietiacim pixelom sú OLED televízory tenšie a ich moderný dizajn odpovedá aktuálnym trendom. 

Aké sú hlavné výhody OLED displejov?

  • tenké prevedenie
  • displej šetrný pre oči
  • ostrý obraz
  • dokonalá čierna
  • plynulý pohyb
  • rýchla odozva
  • vhodný pre gamerov 

OLED SMART TV nabitý funkciami

Jedinečná obrazovka nie je jedinou prednosťou OLED SMART televízorov. Súčasťou vybavenia je OLED 4K rozlíšenie, HDMI, DLNA, HDR a ďalšie vymoženosti, ktorými disponuje každý inteligentný televízor. Pripojenie k Smart domácnosti je u OLED televízorov samozrejmosťou. 

OLED vs. QLED

Aj napriek tomu, že sú tieto dve skratky veľmi podobné, ich význam je odlišný. Dá sa povedať, že QLED je inováciou klasického LED TV pomocou Quantum Dot (QD) technológie. Svetelné diódy dokážu pohlcovať a následne vyžarovať základný svetelný lúč. Výsledkom toho je, že každá farba má svoju diódu a vlastný lúč, vďaka ktorým sú farby krásne a čisté. QLED a OLED televízory je možné porovnávať v kvalite farieb, kontraste, jase, spotrebe energie a zobrazení čiernej. Obe technológie však prinášajú prvotriedny zážitok z pozerania televízora.

899 €
3 149 €
42 " .
77 " .
106 CM
195 CM
100 HZ
144 HZ
Všetky filtre

27 produktov

Zobraziť ďalších 3
last-visited

Použité obrázky sú iba ilustratívne a technické špecifikácie sa môžu v priebehu času zmeniť bez predchádzajúceho upozornenia.