Katalóg Predajne
Porovnanie
Prihlásiť
Košík

Power banky

Power bank je prenosná nabíjačka, ktorú môžete použiť kdekoľvek sa nachádzate. Dá sa využiť na nabíjanie smartfónov, tabletov, notebookov a iných elektronických zariadení. Powerbanky sa líšia vo veľkosti, kapacite a funkciách. Ako vybrať správnu power banku? Čítajte ďalej a my vám poradíme.

 

4 rozhodujúce parametre pri výbere power bank

Aj keď ide o malé zariadenie, power banka má množstvo variantov a špecifikácií. Predtým než si kúpite novú power bank je dôležité zorientovať sa a pochopiť jej rôzne parametre. Pri výbere ideálnej powerbanky sa zamerajte na nasledujúce faktory:

 1. kapacita power bank
 2. rýchlosť nabíjania
 3. výstupné a vstupné porty
 4. veľkosť a váha

Turista použva v prrode power bank na dobitie telefnu.

Power banka by mala mať dostatočnú kapacitu

Najdôležitejším parametrom pre externé nabíjačky je ich kapacita. Kapacita sa udáva v jednotkách miliampérhodina (mAh). Čím vyššia je táto hodnota, tým viac elektriny dokáže powerbanka uskladniť. Kapacita je tiež dobrým indikátorom zariadení, ktoré s ňou môžete dobíjať. Najčastejšia môže mať externá batéria kapacitu:

 • 5000 - 10 000 mAh – power bank s takouto kapacitou je ideálna na dobíjanie menšej elektroniky a vystačí na jednorazové dobitie smartfónu, bezdrôtových slúchadiel či reproduktorov.
 • 10 000 - 20 000 mAh – s takouto kapacitou môžete niekoľkokrát dobiť váš telefón na 100 %. Táto externá nabíjačka môže poslúžiť aj na nabitie tabletu či čítačky kníh.
 • 20 000 mAh a viac – budete potrebovať na nabitie notebooku. Nezabudnite však, že na dobíjanie notebooku potrebuje mať power bank okrem dostačujúcej kapacity aj vhodný výkon. Power banka s vyššou kapacitou ako 27 000 mAh nie je vhodná do lietadla.

Power banka, ktor dobja notebook.

Rýchlosť nabíjania a výkon powerbanky

Nabíjací prúd priamo určuje rýchlosť dobíjania. Power banka môže tento parameter udávať dvomi spôsobmi. Prvým je pomocou tzv. prúdovej intenzity s jednotkou ampér (A). Pri prúdovej intenzite 1A, dokáže externá nabíjačka preniesť 1000 mAh za 1 h. Druhý spôsob je pomocou výkonu. Ten sa udáva v jednotke watt (W) a určuje ako rýchlo, ale aj aké zariadenie môže power bank dobíjať.

 • 5 - 20 W je výkon, ktorý je nevyhnutný na nabíjanie mobilných telefónov. Ak máte staršie smartfóny vystačíte si aj s nižším výkonom. V prípade, že vás telefón umožňuje rýchle nabíjanie (Quick Charge), uistite sa, že má prenosná nabíjačka výkon aspoň 18 W.
 • 20 – 30 W potrebujete na dobíjanie tabletov a zariadení s batériou väčšou ako majú telefóny.
 • 30 W a viac je nevyhnutných ak si chcete cez power bank dobíjať notebook. Priemerný notebook potrebuje aspoň 60 W, herné notebooky však potrebujú omnoho väčší výkon.

Prenosná nabíjačka a jej vstupné a výstupné porty

Power banka môže mať niekoľko rôznych portov. Tie budú určovať na aké zariadenia ju môžete pripojiť, ale aj ako rýchlo môže powerbanka nabíjať pripojenú elektroniku. Medzi základné porty patria:

 • USB-A je ten najzákladnejší port. Má ho väčšina počítačov, adaptérov a široké spektrum rôznej elektroniky. Cez tento port môže byť power banka dobíjaná, ale môže slúžiť aj na nabíjanie iných zariadení.
 • Micro/mini-USB je miniatúrny USB vstup, ktorý používajú staršie smartfóny. Práve cez Micro-USB vstup býva power banka najčastejšie dobíjaná.
 • USB-C budete potrebovať ak vlastníte iPhone.

Powerbanky s rznymi typmi vstupov a vstupov.

Veľkosť a váha power banky

Veľkosť a hmotnosť zariadenia rastie so zvyšujúcou sa kapacitou. Ak chcete, aby sa vám externá nabíjačka zmestila do vrecka siahnite po modeloch s kapacitou do 10 000 mAh. Tvar tiež môže do určitej miery ovplyvniť prenosnosť. Vyberajte modely s tvarom podobným telefónu, aby ste mali istotu, že vám vo vrecku nebude externá nabíjačka prekážať.

Externá batéria môže mať aj ďalšie zaujímavé funkcie

 • Rýchlonabíjanie – banka používa vyšší výkon, aby dokázala rýchlejšie nabiť seba a aj ostatné zariadenia.
 • LED indikátor pravidelne zobrazuje stav nabitia power banky.
 • Bezdrôtové nabíjanie – dajte zbohom otravným káblom. Jednoducho položte telefón na power banku a nechajte ho nabíjať.
 • Externá batéria so solárnymi článkami - odolnejšia, hodí sa na cestovanie prírodou. Je však ťažšia a dobíja sa pomerne pomaly.

Extern batria s funkciou bezdrtovho nabjania.

13 €
76 €
Všetky filtre

25 produktov

Zobraziť ďalších 1
last-visited

Použité obrázky sú iba ilustratívne a technické špecifikácie sa môžu v priebehu času zmeniť bez predchádzajúceho upozornenia.