Katalóg Predajne
Porovnanie
Prihlásiť
Košík

Práčky zvrchu plnené

Čoraz obľúbenejšie v domácnostiach s menšou kúpeľňou sú práčky plnené zhora. Práčky zvrchu plnené majú kompaktné rozmery a sú vyhľadávané tiež kvôli pohodlnejšej manipulácii s bielizňou. Navyše sú práčky plnené zvrchu aj cenovo dostupnejšie a aj napriek ich menším rozmerom majú množstvo skvelých a užitočných funkcií. 

Práčky zvrchu plnené - dôležité vlastnosti a kritéria pri výbere

Pre zvrchu plnené práčky je rozmer kľúčový

Výrobcovia práčiek mysleli na domácnosti, ktoré chcú ušetriť miesto v menšej kúpeľni. Práčky plnené zhora vás prekvapia rozmermi už so šírkou 40 cm, čo je oproti práčkam spredu plnených skoro o 20 cm menej, ak teda rátame s tým, že štandardné práčky spredu plnené majú šírku cca 60 cm.

Na čo však treba myslieť je priestor, ktorý má mať práčka plnená zhora voľný. Preto zvážte akúkoľvek inštaláciu poličiek či iného úložného priestoru, nad práčkou, keďže sa dvierka na práčke otvárajú dohora.

Osoba vklad bielizeň do prčky zvrchu plnenej, ktor je umiestnen v malom priestore

Práčky plnené zhora a kapacita bubna

Bude vás zaujímať koľko bielizne je schopná vyprať práčka zhora plnená. Je preto dôležité poznať nielen, aké má rozmery práčka plnená zhora, ale aj kapacitu bubna, aby ste zamedzili zbytočnému častému praniu veľkého množstva bielizne v malom bubne. Naopak, práčka plnená zhora s veľkým bubnom nemusí byť využitá naplno pre jednotlivca s menším množstvom bielizne.

 • pre jednotlivca či pár žijúci v spoločnej domácnosti bude stačiť práčka plnená zhora s kapacitou 5-6 kg
 • pre viac členov v domácnosti sú ideálne práčky zvrchu plnené s kapacitou bubna od 7kg a viac, kde sa navyšuje nielen počet bielizne, ale aj možný vyšší počet prania za týždeň.

V každom prípade však platí, že ak má mať práčka plnená zhora väčší bubon, nebudete musieť prať bielizeň tak často za predpokladu, že vašu bielizeň na pranie netriedite ešte na extra kúsky, napríklad na jemné či športové oblečenie.

Práčka plnená zhora má výhodu oproti práčke plnenej spredu v tom, že v prípade preplnenia bubna, tento risk znáša práčka plnená zhora omnoho lepšie.

Je tomu tak vďaka tomu, že práčka plnená zhora pracuje pod menším tlakom, a tak sa ložiská bubna menej opotrebujú.

Kapacita bubna prčky.

Práčky plnené zhora vyberajte podľa ich spotreby

Pre práčky plnené zhora je spotreba dôležitým kritériom pri výbere. Každá práčka plnená zhora je označená energetickým štítkom, na ktorom je vyznačená najvyššia možná úspora energie od A-G triedy, pri konkrétnom modeli práčky.

Najvyššiu úsporu energie má práčka zhora plnená s energetickým štítkom A+++. Čím vyššou energetickou triedou sú zvrchu plnené práčky označené, tým účinnejšie dokážu oprať bielizeň.

Majte na pamäti, že spotrebu energie ovplyvňuje aj kvalita motora práčky, zvolený prací program, tiež objem bubna práčky a ďalšie faktory.

Využívajte kapacitu bubna práčky na maximum a voľte programy ekologického prania, aj týmto spôsobom je schopná práčka plnená zhora dosiahnuť čo najnižšiu spotrebu.

Práčky plnené zhora - ich hlučnosť ovplyvňuje druh motora

Práčka plnená zhora s univerzálnym motorom je vo všeobecnosti najmenej efektívna a zároveň aj najviac hlučná.

Preto, ak vyberáte práčku do bytovky a nechcete rušiť svojich susedov, alebo máte malé deti, ideálna bude práčka vrchom plnená s invertorovým motorom. Okrem toho, že je invertorový motor menej hlučný, jeho životnosť je dlhšia vďaka elektronickému riadeniu.

Ďalším typom motora práčky, je trakčný motor, ktorý má najdlhšiu životnosť a prekvapí redukciou hlučnosti a vibrácii na minimum.

Práčka plnená zhora by nemala prekročiť hlučnosť 70 dB pri samotnom praní a zároveň pri odstreďovaní.

Koľko otáčok by mala zvládnuť práčka plnená zhora

Vo všeobecnosti platí, že čím viac otáčok práčka zhora plnená dokáže zvládnuť, tým skôr je schopná usušiť vašu bielizeň.

 • práčka plnená zhora s nižšími otáčkami do 1000 využijete pri háklivých kúskoch oblečenia
 • práčky zvrchu plnené s otáčkami 1200 a viac sú schopné odstrániť aj z väčších kúskov bielizne väčšinu vlhkosti
 • práčky plnené zhora s intenzívnym žmýkaním od otáčok 1400 a viac pripravia bielizeň na sušenie v sušičke

Práčka plnená zhora – ktorá bude tá vaša?

Napriek menšiemu výberu modelov na trhu, majú práčky plnené zhora viac typov, z ktorých si môžete vybrať pre vás ten ideálny.

Štandardné práčky plnené zhora

 • práčky plnené zhora vyperú veľké množstvo bielizne naraz, až 10 kg a zároveň stále ušetria miesto v malej kúpeľni
 • práčky plnené zhora sa vyrábajú najčastejšie až 90 cm vysoké, čo predstavuje skvelú výhodu pokiaľ máte malé deti, ktoré nedosiahnu na ovládanie a tiež do bubna práčky.
 • nevýhodou ostáva pre práčky plnené zhora menší výber modelov na trhu

Pohľad zvrchu na prčku zhora plnen

Parné práčky zvrchu plnené

 • parná práčka plnená zvrchu je energeticky úsporná oproti iným typom práčiek zhora plnených. Vďaka parnému systému, ktorého vysoká teplota dokáže zahriať práčku skôr ako sa stihne zahriať voda v práčke
 • para spoľahlivo odstraňuje všetky baktérie a alergény nachádzajúce sa v bielizni a tak je vhodná parná práčka vrchom plnená aj pre alergikov
 • parná práčka zvrchu plnená je šetrná k jemným materiálom ako sú napríklad čipka či hodváb a zároveň bielizeň nekrčí
 • napriek dlhšiemu praciemu cyklu majú parné práčky zvrchu plnené omnoho tichší chod ako klasické práčky zvrchu plnené

Osoba vyber opran jemn bielizeň z prčky

Slim zhora plnené práčky

 • práčka plnená zhora s úzkymi rozmermi je ideálna do veľmi malých priestorov, ako sú garsónky
 • slim práčky plnené zvrchu majú nízku spotrebu vody a energie
 • aj napriek svojim úzkym rozmerom, práčka plnená zhora zabraňuje tvorbe plesní. Nadmerná vlhkosť, sa vďaka dvierkam otvárateľným dovrchu, odparuje jednoduchšie.

Práčka zhora plnená a jej užitočné funkcie

Eco programy - automatické práčky zvrchu plnené s voľbou ekologických programov prinášajú vysokú úsporu energie až o 70%, aj napriek tomu, že tieto pracie programy bývajú často dlhšie.

Funkcia odložený štart - práčka plnená zhora automaticky spustí svoj prací cyklus po tom čo ste jej ho dopredu zvolili. Práčky vrchom plnené ušetria váš drahocenný čas a vy sa zatiaľ môžete venovať iným dôležitým činnostiam.

AquaStop - v prípade poruchy či hroziaceho vytopenia, práčka zhora plnená s funkciou AquaStop uzavrie prívod vody a zamedzí nežiadúcej vode vo vašej kúpeľni.

Práčka zvrchu plnená s voľbou pauza v priebehu prania - umožní práčku stopnúť za chodu a doplniť do nej zabudnuté kúsky bielizne.

Fuzzy Logic - vaša zhora plnená práčka automaticky zvolí prací program podľa nachádzajúceho sa množstva bielizne v práčke.

LCD displej - práčka zhora plnená má podsvietený LCD displej, ktorý oceníte na ovládanie programov a sledovanie priebehu prania.

Otvoren dvierka na prčke zvrchu plnenej a doplnenie zabudnutej bielizne

[€]
Všetky filtre

29 produktov

val
50 eur okamzita
Zatiaľ nehodnotené
Whirlpool TDLRBX 6252BS EU
Práčka Whirlpool, voľne stojaca, zhora plnená, kapacita 6 kg, biela, en. trieda B, 1200 otáčok, technológia 6. zmysel, FreshCare, detská poistka, odložený štart
Ihneď k odoslaniu
Skladom viac ako 5 ks.
U Vás už 23.2.
Predajne 0 ks
429,00 €
Akcia: Kúp teraz za 379,00 €
Zobraziť ďalších 5
last-visited