Katalóg Predajne
Porovnanie
Prihlásiť
Košík

Ručné vysávače

Ručné vysávače sú praktické a skladné vysávače menších rozmerov, ktoré šikovne povysávajú omrvinky a prach. Nemusíte vyťahovať veľký vysávač preto ak potrebujete rýchlo odstrániť malé nečistoty, tejto úlohy sa rád chopí ručný vysávač. Zistite aké ďalšie výhody môžu mať ručné vysávače a zaobstarajte si jeden aj vy. Poradíme vám, na čo všetko by ste sa mali zamerať pri kúpe vhodného vysávača do vašej domácnosti.

 

Výhody

+ rýchle vysávanie malých nečistôt

+ malý a skladný

+ jednoduché ovládanie

+ nepotrebuje kábel

+ na suché aj mokré vysávanie

+ zvládne povysávať aj interiér auta

Nevýhody

- nižší výkon oproti iným typom vysávačov

- časté nabíjanie

Osoba vysva pomocou ručnho vysvača pohovku.

Ako vybrať ručný vysávač

Keďže na trhu s vysávačmi existuje množstvo typov ručných vysávačov, ujasnite si čo chcete, aby váš nový vysávač do ruky zvládol. Potom sa zamerajte na najdôležitejšie parametre, ktoré by mal mať každý moderný a výkonný ručný vysávač.

Ručné vysávače - výber podľa typu

Každý vysávač do ruky predstavuje jednu akumulátorovú nabíjateľnú jednotku a vás teda neobmedzujú žiadne káble. S ručným vysávačom sa môžete voľne pohybovať, a preto ak potrebujete rýchlo povysávať, napríklad rozsypané omrvinky, malý ručný vysávač máte vždy po ruke a pripravený.
Niektoré modely ručných vysávačov zvládnu suché aj mokré vysávanie. To znamená, že ručné vysávače môžu mať široké využitie.
Ručný vysávač ako špecialista na rýchle vysávanie interiéru auta má napájanie kompatibilné so zásuvkou auta. Väčšinou sa jedná o ručné vysávače s možnosťou suchého a mokrého vysávania, čo znamená, že ak sa vám vyleje v aute nápoj, vysávač do auta hravo vyčistí aj tento druh nečistôt. Pre kompaktné rozmery môžete vysávač ručný do auta jednoducho prenášať v kufri auta a mať ho tak neustále k dispozícii.
Malý ručný vysávač ako čistič okien predstavuje malú akumulátorovú jednotku na jednoduché umývanie okien. Vysávač na okná zamedzí tvorbe šmúh na oknách a tiež zabráni stekaniu vody po okne počas jeho čistenia. Tento typ vysávača sa skvele hodí nielen na čistenie okien, ale akýchkoľvek povrchov odkiaľ si želáte odstrániť vodu. Vysávač na okná tak využijete aj na čistenie sprchových kútov a všetkých jeho častí alebo tiež na čistenie obkladov.
Ručný vysávač 2v1 je súčasťou tyčového vysávača. Tyčový vysávač predstavuje plnohodnotný vysávač pre vysávanie celej domácnosti s praktickou vysokou konštrukciou a s prídavnou akumulátorovou ručnou jednotkou, ktorú môžete využiť na vysávanie menších nečistôt a prachu.
Ak sa vám páči predstava mať dva šikovné spotrebiče v jednom, vyberajte tyčové vysávače.
Nevýhodou akumulátorových ručných vysávačov môže byť obmedzená kapacita batérie, čo znamená časté nabíjanie vysávača a pri lacnejších modeloch očakávajte aj nižší sací výkon.

Ručn vysvač Sencor na čistenie okien.

Ako vybrať výkonný ručný vysávač

Najdôležitejším parametrom vysávača je jednoznačne jeho sací výkon. Tento parameter určuje, ako efektívne váš nový vysávač ručný dokáže poupratovať. Sací výkon sa líši od konkrétneho modelu vysávača a závisí od kapacity batérie, typu motora, kvality filtračného systému a tiež kvality cyklónovej technológie.
Príkon majú ručné vysávače od 500 – 900 W. Ak chcete mať doma skutočne výkonný vysávač, vyberajte ten, ktorého príkon má hodnotu vyššiu ako 600 W. Získate tak dostatočne výkonný a zároveň úsporný ručný vysávač.
To aký výkonný bude ručný vysávač určuje predovšetkým kapacita batérie. Vo všeobecnosti platí, že čím je nižší pomer doby prevádzky vysávania na jedno nabitie, tým vyššiu kapacitu batérie môžete od vysávača očakávať.

Vkonn ručn vysvač značky Bosch.

Kapacita batérie ručného vysávača

Väčšina nových ručných vysávačov má kvalitnú Li-Ion batériu, ktorá má dlhšiu životnosť a nevybije sa tak rýchlo než batéria typu Ni-Mh nachádzajúca sa v starších modeloch vysávačov. Li-Ion batérie nemusíte nechať úplne vybiť, dokonca sa to ani neodporúča, keďže nemajú tzv. pamäťový efekt. Li-Ion batéria v ručnom vysávači má životnosť približne 350 – 600 nabití.

Malý ručný vysávač s kvalitnou filtráciou

Dôležitú funkciu plní tiež filtrácia ručného vysávača. Pre ručné vysávače sa používajú tieto typy filtrov:

  • HEPA filter - patrí medzi najúčinnejšie typy filtrov s certifikáciou a čím vyššou triedou je filter označený, tým vyšší má stupeň filtrácie. Pre alergikov sú ideálne filtre HEPA 13 s účinnosťou filtrácie až 99,95%.
  • Mikrofilter - je základným typom filtra s najnižším stupňom filtrácie a vyrobený je z molitanu či tkaniny. Nájdete ho pri lacnejších modeloch vysávačov.
  • Umývateľný filter - nie je potrebné vymieňať tak často ako iné filtre, stačí ho umyť pod tečúcou vodou a nechať poriadne vysušiť.
  • Papierový filter – jednorazový filter, ktorý využívajú najlacnejšie modely ručných vysávačov.
Osoba vysva pohovku s malm ručnm vysvačom.

Objem a typ zberného koša

Veľkou výhodou ručných vysávačov je, že sú všetky bezvreckové, čo znamená, že nemusíte dokupovať drahé prachové vrecká. Nečistoty a prach sa zbierajú do zbernej nádoby, ktorá má objem do 1 litra. Plnú zbernú nádobu stačí iba vysypať do koša a umyť pod tečúcou vodou.

Hlučnosť vysávača

Napriek tomu, že sa vysávače vo všeobecnosti považujú za najhlučnejšie domáce spotrebiče, nájdu sa aj modely, ktoré vás svojou hlučnosťou budú obmedzovať minimálne. Aj keď ručný vysávač zapnete len na krátko, nemusí vás rušiť svojou hlučnosťou.
Ak si vyberiete vysávač s hlučnosťou v rozmedzí 70 – 75 dB získate celkom znesiteľný malý ručný vysávač.

Vysvač ručn značky ETA s nabjacou stanicou.

Ďalšie skvelé funkcie a príslušenstvo ručných vysávačov

  • Antibakteriálna UVC lampa – malý ručný vysávač môže disponovať tiež čistením pomocou špeciálnej UVC lampy, ktorá dokáže odstrániť baktérie a alergény z čalúnenia či z matracov. UVC lampa je súčasťou drahších modelov ručných vysávačov.
  • Nabíjacia stanica – pre akumulátorové ručné vysávače predstavuje praktický doplnok. Odporúčame vyberať nabíjaciu stanicu, ktorá sa dá zavesiť na stenu, nezaberie vám toľko miesta.
  • Nastaviteľný sací výkon – malý ručný vysávač môže mať regulovateľný sací výkon až v dvoch úrovniach.
  • Stav batérie – pomocou LED indikátora na vysávači jednoducho zistíte kedy je potrebné vysávač nabiť.
  • Nadstavce a hubice – bohaté príslušenstvo ručných vysávačov obsahuje špeciálne nadstavce ako je turbokefa na koberce, štrbinový nadstavec na vysávanie stiesnených priestorov napríklad medzi nábytkom a obsahuje aj stierku na mokré čistenie.
20 €
559 €
Všetky filtre

36 produktov

Zobraziť ďalších 12
last-visited

Použité obrázky sú iba ilustratívne a technické špecifikácie sa môžu v priebehu času zmeniť bez predchádzajúceho upozornenia.