Katalóg Predajne
Porovnanie
Prihlásiť
Košík

Slim práčky

Slim práčky sú skvelé tým, že nezaberú veľa miesta svojimi rozmermi a preto sú ideálne aj do extra malých miestností. Tak ako slim práčka plnená spredu, rovnako aj úzka práčka zvrchu plnená má množstvo vynikajúcich funkcií, ktoré ušetria váš čas a peniaze. Ak sa rozhodnete pre kombináciu slim práčky so sušičkou, získate zároveň dva praktické spotrebiče v jednom. Presvedčte sa sami aké výhody prinášajú úzke práčky.

Výhody

+ slim práčky sú výborné do extra malých miestností vďaka menšej hĺbke

+ úzke práčky sú ideálne pre jednotlivca, pár ale aj pre menšiu rodinu

+ nižšia spotreba vody a energie

+ množstvo užitočných funkcií a programov

+ nižšia cena

Nevýhody

- menší objem bubna slim práčky nie je vyhovujúci pre veľkú rodinu, ktorá potrebuje vyprať viac ako 8kg bielizne na jeden cyklus

Prčka umiestnen v modernej prčovni s nbytkom

 

Slim práčka – podľa akých kritérií si vybrať tú svoju

Okrem toho, že majú úzke práčky praktickú menšiu hĺbku, môžete si zvoliť, či bude mať vaša úzka práčka plnenie spredu, alebo zvrchu. Na základe toho sa vám výrazne zúži výber. Potom si už len stačí porovnať medzi vybranými práčkami funkcie a ďalšie dôležité parametre, ktoré si želáte, aby vaša slim práčka mala.

Ideálny typ a rozmer práčky do vašej kúpeľne

Slim práčky sú odlišné od klasických práčiek svojou menšou hĺbkou, ktorá sa pohybuje od 30 - 50 cm. Šírku majú od 50 - 65 cm a ich výška je ako pri štandardných práčkach od 70 - 90 cm.

Úzke práčky sú variabilné aj napriek tomu, že je ich na trhu obmedzené množstvo. A tak si môžete jednoducho zvoliť aký typ slim práčky vám bude najviac vyhovovať.

Úzka práčka s plnením spredu je väčšia

Ak máte viac miesta v miestnosti, slim práčka spredu plnená bude skvelým riešením. Predným plnením získate na vrchu slim práčky praktický úložný priestor, ktorý môžete využiť aj pre samostatnú sušičku prádla.

Rozmery pre úzke práčky s predným plnením sú zvyčajne s hĺbkou do 45 – 50 cm.

Praktické, pre všetky úzke práčky plnené spredu, sú dvierka, ktorých otváranie si môžete zvoliť z ľavej strany či naopak z pravej strany.

 zka prčka so samostatnou suičkou v minimalistickej kpeľni

 

Úzke práčky s plnením zvrchu

Skutočne úzke práčky sú tie vrchom plnené. Zmestia sa aj do malých miestností ako sú napríklad garsónky.

Vďaka praktickým dvierkam otvárateľným zvrchu získate ešte viac priestoru okolo slim práčky.

Úzke práčky s dvierkami dohora sú čoraz viac obľúbené a to nie len pre menšie rozmery práčky, ale aj pohodlnejšiu manipuláciu s bielizňou.

Napriek menšej hĺbke, ktorá sa pohybuje už od 30 cm je práčka slim vysokádo 90 cm. Nemusíte sa preto zbytočne zohýbať pre čerstvo opranú bielizeň.

Túto príjemnú výhodu vyššej slim práčky s dvierkami otvárateľnými dovrchu ocenia aj seniori.

Slim prčka s otvorenmi dvierkami dohora a bielizňou pripravenou na pranie

 

Úzka práčka so sušičkou v jednom

Perfektná kombinácia je úzka práčka so sušičkou, kedy získate dvoch skvelých domácich pomocníkov v jednom a navyše ešte aj ušetríte.

Aj úzka práčka so sušičkou sa vám zmestí do menšej kúpeľne, pretože jej hĺbka sa pohybuje od 40 - 50 cm.

Slim práčka so sušičkou môže byť plnená spredu, ale aj zvrchu.

Jedinú nevýhodu môže pre slim práčky so sušičkou predstavovať menšia kapacita bubna. Menší bubon nedokáže vysušiť presne toľko bielizne koľko je schopná na jeden cyklus úzka práčka vyprať. Čo to presne znamená? Pokiaľ úzka práčka vyperie napríklad 6 kg bielizne, sušička usuší približne 4 kg bielizne.

Riešením je práčka s väčším bubnom, alebo samostatná sušička k práčke, ktorá sa potom ideálne skombinuje s práčkou plnenou spredu.

zka prčka v modernej kpeľni

 

Moderná práčka, ktorá šetrí energiu a vodu

Energetický štítok, ktorý nájdete na každej práčke, informuje o energetickej spotrebe práčky a tiež sušičky, v prípade, že sa rozhodnete pre ich kombináciu v jednom spotrebiči.

Platí, že čím vyššiu energetickú triedu má slim práčka, tým viac je úsporná.

Najúspornejšie sú slim práčky označené energetickou triedou A+++.

Výrazne ušetriť na spotrebe energie a vody, môžete takisto vďaka eco programom a parným programom, ktoré by každá moderná slim práčka mala mať.

sporn slim prčka s koom na bielizeň a modernmi doplnkami

 

Koľko bielizne je schopná úzka práčka vyprať

Čím väčšiu kapacitu má bubon práčky, tým viac bielizne je schopná slim práčka oprať.

Myslite však na to, že úzka práčka spredu plnená môže byť naplnená iba do 80% kapacity bubna pre hladký chod bubna práčky, zatiaľ čo úzke práčky plnené zvrchu je ideálne naplniť na maximum, aby ste predišli zbytočnému plytvaniu vody.

Preto si vyberajte úzku práčku s veľkosťou bubna podľa toho koľko osôb žije v domácnosti a tiež podľa toho ako často budete prať.

Slim práčky majú vo všeobecnosti kapacitu bubna od 4-8 kg

Pre pár žijúci v spoločnej domácnosti, alebo jednotlivca sú ideálne úzke práčky s objemom bubna do 6 kg.

Pre viac členov v domácnosti a časté pranie za jeden týždeň, bude skvelá úzka práčka s kapacitou bubna od 6 kg a viac.

Pohľad do bubna prčky

 

Inteligentné funkcie každej modernej práčky

Úzke práčky majú množstvo skvelých programov a užitočných inteligentných funkcií, ktoré šetria nielen váš čas, ale aj peniaze.

  • Ovládanie smartfónom – inteligentná slim práčka sa dokáže spustiť aj na diaľku pomocou smartfónu a Android, pomocou Wi-Fi pripojenia, alebo Bluetooth. Takisto môžete pohodlne sledovať na smartfóne či tablete celý prací cyklus vašej slim práčky.

Pomocou aplikácie si skontrolujete dokonca spotrebu energie a vody.

Ušetríte aj na opravárovi. V prípade poruchy slim práčky vám šikovná aplikácia pomôže nájsť vhodné riešenie na odstránenie poruchy.

  • Odložený štart – potrebujete sa sústrediť na iné činnosti, no chcete mať čistú bielizeň na ďalší deň? Uľahčite si to! Dopredu zvoľte čas kedy má Slim práčka začať prať.
  • Parné programy – slim práčky sú šetrné k vašej bielizni vďaka parným programom, ktoré bielizeň zároveň zbavia alergénov, baktérií a vírusov. Navyše sú parné programy úspornejšie a postarajú sa aj o čistotu bubna slim práčky.
  • Automatické dávkovanie - prací prostriedok stačí do slim práčky len naplniť. Smart úzka práčka si dokáže sama prací prostriedok dávkovať pri každom praní. Táto dávka vydrží cca 35 praní. Akonáhle sa prací prostriedok minie, slim práčka vás upozorní na to, aby ste prostriedok opäť doplnili.
  • Detekcia váhy bielizne - úzke práčky automaticky zvážia bielizeň v bubne práčky a na základe toho zvolia vhodný prací program.
  • AddWash - praktická funkcia, ktorá umožní dodatočne vložiť zabudnutú bielizeň do slim práčky.
  • AquaStop - v prípade poruchy vás práčka slim upozorní zvukovým signálom a automaticky sa uzavrie prívod vody, čo zabráni možnému úniku vody.
  • Moderný invertorový motor - úzka práčka s moderným invertorovým motorom má tichý chod, dlhšiu životnosť a dokonca na motor získate automaticky 10 ročnú záruku.

Žena ovlda prčku smartfnom

219 €
649 €
Všetky filtre

44 produktov

val
Ihneď k odoslaniu
Skladom 1 ks.
U Vás už 16.7.

629,00 €
Zobraziť ďalších 20
last-visited

Použité obrázky sú iba ilustratívne a technické špecifikácie sa môžu v priebehu času zmeniť bez predchádzajúceho upozornenia.