Katalóg Predajne
Porovnanie
Prihlásiť
Košík

Tablety na SIM kartu

Tablety na SIM kartu v sebe spájajú výhody tabletov aj smartfónov. Vďaka SIM karte budete mať neustále prístup k internetu pomocou mobilných dát. Kedykoľvek môžete využiť tablet na SIM kartu na telefonovanie alebo písanie správ. Vďaka pestrej ponuke si ľahko vyberiete taký model, aký vyhovuje vaším potrebám a rozpočtu.

Čo vedieť predtým, než si zaobstaráte tablet na SIM kartu

S rozvojom telekomunikačných sietí sa stávajú tablety so SIM kartou čoraz viac populárnejšie. Treba však myslieť na to, že funkcie ktoré ponúkajú závisia najmä od konkrétneho modelu. Je dôležité vedieť, že nie všetky tablety na SIM kartu dokážu vykonávať hovory.

Tablety na SIM kartu a ich vlastnosti:

 • dokážu sa pripojiť k dátovej sieti rovnako ako smartfóny
 • môžete využívať výhody 5G alebo 4G sietí
 • niektoré modely dokážu fungovať aj bez toho, aby ste do nich vkladali SIM kartu
 • viacerí mobilní operátori ponúkajú špeciálne balíčky k tabletom na SIM kartu

Tablet na SIM kartu IGET.

Ak vyberáte tablety so SIM kartou zohľadnite tieto parametre

Pri výbere toho správneho tabletu je dôležité zvážiť niekoľko kľúčových špecifikácií. Týmto spôsobom si zaručene vyberiete zariadenie, ktoré bude vyhovovať vašim požiadavkám.

Medzi 5 dôležitých parametrov zaraďujeme tieto:

 1. displej
 2. procesor
 3. operačný systém
 4. kapacita batérie
 5. úložné miesto a operačná pamäť

Pre tablety so SIM kartou je kľúčový displej

Rozmery displeja sa merajú diagonálne od spodného rohu po horný roh tabletu. Získaná uhlopriečka sa vyjadruje v palcoch.

Na základe uhlopriečky rozlišujeme nasledujúce tablety na SIM kartu:

 • Malé tablety na SIM kartu- s uhlopriečkou menšou ako 8 palcov sú vďaka svojej veľkosti veľmi kompaktné a hodia sa najmä na čítanie kníh, dokumentov a surfovanie po webe.
 • Stredne veľké tablety so SIM kartou - majú uhlopriečku displeja s veľkosťou 9 až 11 palcov a sú výborné na hranie hier, pozeranie videí, ale aj pre učenie a prácu.
 • Veľký tablet na SIM kartu - má už displej s rozmermi viac ako 11 palcov. Je výborný pre umelcov, ale aj ľudí, ktorý radi pozerajú filmy na veľkej obrazovke.

Displej tabletu so SIM kartou.

Procesor tabletu

Pri určovaní celkového výkonu a schopností tabletu so SIM kartou hrá zásadnú úlohu práve procesor. Ten neurčuje len jeho výkon, ale aj energetickú účinnosť. Kvalitný procesor je nevyhnutnosťou nakoľko zaisťuje plynulý multitasking, rýchlejšie načítavanie a pohodlnejšie hranie hier.

Stretnúť sa môžete s 3 typy procesorov:

 1. Qualcomm Snapdragon procesory - sú známe vysokým výkonom a všestrannosťou. Ponúkajú skvelú energetickú efektivitu a rovnako aj pokročilé spôsoby pripojenia.
 2. MediaTek procesory - sú obľúbené pre svoj výkon a aj cenovú dostupnosť. Pre tablety na SIM kartu sú tieto procesory ideálnym pomerom ceny a výkonu.
 3. Apple procesory - sú typické pre iPady. Majú skvelý výkon, energetickú efektivitu pričom dokonale spolupracujú s ostatnými zariadeniami z dielne Apple.

Tablet na SIM kartu - procesor.

Procesor tabletu

Aký operačný systém zvoliť?

Ďalším kľúčovým parametrom pre tablety so SIM kartou je operačný systém. Ten vplýva na užívateľské rozhranie, ale aj na celkové ovládanie a dostupné aplikácie.

Tablety na SIM kartu môžu mať jeden z nasledujúcich operačných systémov:

 • Operačný systém iOS - ponúka intuitívne užívateľské rozhranie spolu s kvalitnými aplikáciami. Veľkou výhodou je dobrá podpora aj starších zariadení.
 • Operačný systémo Android - patrí medzi najpoužívanejšie. Má príjemne rozhranie, veľkú dostupnosť aplikácií a rozsiahlu prispôsobivosť.
 • Operačný systém Windows - tablety s týmto operačným systémom majú vysoký výkon, s ktorým môžu konkurovať aj notebookom. Ich nespornou výhodou je aj kompatibilita s kancelárskym balíčkom Office.

Tablety na SIM kartu potrebujú kvalitnú batériu

Kapacita batérie sa udáva v miliampéroch na hodinu (mAh) a približne opisuje ako dlho dokáže tablet na jedno nabitie fungovať. Väčšia kapacita vo väčšine prípadov znamená dlhšiu výdrž. Na výdrž batérie zohrávajú aj ďalšie parametre, ako napríklad množstvo spustených aplikácií. Celkovú výdrž batérie tabletu môžete ovplyvniť napríklad úpravou jasu.

 • Tablety v priemere vydržia na jedno nabitie 7 až 10 hodín.
 • Preto, aby sa životnosť batérie zachovala čo najdlhšie, udržujte svoj tablet na SIM kartu nabitý v rozmedzí 20 – 80%.
 • Pre optimalizáciu batérie a na predchádzanie zahrievania sa taktiež vyvarujte používaniu tabletu na SIM kartu počas nabíjania.
 • Doba nabíjania tabletov je výrazne dlhšia ako smartfónov. Výhodu predstavuje podpora rýchlonabíjania, pretože plnú kapacitu je možné dosiahnuť už v priebehu 2–3 hodín.

Prestigio tablet na SIM kartu.

Procesor tabletu

Tablety na SIM kartu - RAM a celkové úložisko

Operačná pamäť alebo RAM slúži na dočasné ukladanie dát počas používania zariadenia. Tu platí jednoduché pravidlo. Čím väčšiu majú tablety na SIM kartu pamäť tým viac úloh naraz zvládnu. Hodnoty sa vo väčšine pohybujú od 2 – 16 GB RAM. Úložisko alebo inak povedané interná pamäť opisujú aké množstvo dát dokáže tablet dlhodobo uložiť. Tu odporúčame siahnuť po modeloch, ktoré majú aspoň 32 GB a viac.

 • 32 GB predstavuje dostatok priestoru na uloženie až 6000 piesní.
 • 64 GB zvládne uložiť dvojnásobne také množstvo alebo v prepočte viac ako 13 filmov vo vysokej kvalite.
 • 128 GB má dostatok miesta na viac ako 25 000 songov.
129 €
3 089 €
Všetky filtre

75 produktov

Okamzita zlava 10 €
Lenovo TAB M9 LTE 4/64 GB
Lenovo TAB M9 9"HD 4GB 64GB MTK LTE Arctic Grey
Ihneď k odoslaniu
Skladom 3 ks.
U Vás už 27.5.
139,00 €
Akcia: Kúp teraz za 129,00 €
Zobraziť ďalších 24
last-visited

Použité obrázky sú iba ilustratívne a technické špecifikácie sa môžu v priebehu času zmeniť bez predchádzajúceho upozornenia.