Katalóg Predajne
Porovnanie
Prihlásiť
Košík

Tyčové mixéry

Ponorný mixér nájde svoje využitie v každej domácnosti. Zvyčajne sa tyčové mixéry používajú na prípravu detských výživ, omáčok, polievok, nápojov a rôznych ďalších pokrmov, ktorých prípravu uľahčuje bohaté príslušenstvo mixérov. Objavte všetky výhody tyčových mixérov a zistite, aké parametre je potrebné sledovať pri ich výbere.

 

Výhody

+ multifunkčné využitie, vďaka bohatému príslušenstvu a množstvu rôznych nadstavcov, ktoré umožňujú sekanie, šľahanie, miešanie i krájanie

+ jednoduché ovládanie a údržba

+ kompaktné rozmery, vďaka ktorým ponorný mixér nezaberá v kuchyni veľa miesta a ľahko sa skladuje

+ nízka obstarávacia cena, vďaka čomu sú tyčové mixéry dostupné takmer pre každého

 

Nevýhody

- tlačidlo pre spustenie musíte počas celej doby prevádzky neustále držať

- nie je vhodný na dlhšie používanie

Sčasťou balenia tyčovho mixru je množstvo prsluenstva.

Tyčový mixér vyberajte podľa týchto parametrov

Ponuka ponorných mixérov je veľká a preto je niekedy veľmi ťažké vybrať najlepší tyčový mixér. Poradíme vám, na aké technické parametre sa zamerať pri jeho kúpe, aby tyčový mixér splnil vaše očakávania a boli ste s jeho používaním spokojný.

Dôležité parametre tyčových mixérov, ktoré je vhodné sledovať:

 • výkon
 • počet otáčok
 • hmotnosť
 • materiál
 • špeciálne funkcie

Ponorný mixér a jeho výkonnosť

Výkon tyčového mixéra určuje jeho príkon, minimálne by mal mať hodnotu 150 W. Na bežné používanie vám bude stačiť ponorný mixér s príkonom približne 300 W. V prípade, že viete, že budete mixér a jeho nadstavce často využívať, spoľahnite sa na výkonnejšie modely s príkonom až 600 W.

Ponorné mixéry je možné podľa príkonu rozdeliť do 4 hlavných skupín:

 1. 150 W - minimum
 2. 300 W - bežné použitie
 3. 600 W - výkonný ponorný mixér
 4. 1200 W - vysoký výkon

Tyčové mixéry vyberajte podľa počtu otáčok

Ponorné mixéry sa líšia aj počtom otáčok ktoré udávajú, koľkokrát sa nôž tyčového mixéra otočí za minútu. Všeobecne platí, že čím vyšší je počet otáčok, tým rýchlejšie mixér pracuje. Záleží len na vás, akú výšku otáčok uprednostníte, odporúčaná minimálna hodnota je 11 000 otáčok za minútu.

Ponorné mixéry a ich hmotnosť

Pri kúpe ponorného mixéra sledujte aj jeho hmotnosť. Počas doby prevádzky ho totiž budete celú dobu držať v ruke a čím je ľahší, tým jednoduchšie sa vám s ním bude manipulovať. Žiaľ nie každý výrobca tieto hodnoty uvádza.

Ponorn mixr s rukovťou z nerezovej ocele.

V e-shopoch nájdete ponorné mixéry najčastejšie od 5 výrobcov:

 1. Sencor
 2. Bosch
 3. Tefal
 4. ETA
 5. Braun

Pozornosť zamerajte aj na materiál

Materiál často ovplyvňuje aj výslednú cenu tyčového mixéra. Pri výbere by ste sa mali zamerať najmä na materiál, z ktorého je vyrobená rukoväť ponorného mixéra. Lacnejšie modely majú rukoväť vyrobenú z plastu, kvôli čomu nie je možné používať mixér na mixovanie horúcich potravín. Skvelou voľbou sú ponorné mixéry vyrobené z kvalitnej nehrdzavejúcej ocele, zvyčajne je možné umývať ich aj v umývačke riadu.

Nadstavec ponorného mixéra môže byť z 2 materiálov:

 1. nerez - ideálna voľba
 2. plast

Na záver sledujte aj obsah balenia

Súčasťou balenia tyčových mixérov môžu byť aj rôzne nadstavce a príslušenstvo vďaka ktorým využijete tyčový mixér na viacero účelov a zároveň si zjednodušíte prácu. V balení môžete nájsť napríklad metličku, ktorú použijete napríklad na šľahanie snehu z bielkov. Určite oceníte aj nádobu so sekáčikom, ktorý využijete na rozsekanie zeleniny či cibule. V balení tiež môžete nájsť nádoby rôznych veľkostí.

Príslušenstvo a špeciálne funkcie ponorných mixérov:

 • bezpečnostná poistka
 • šľahače metla
 • turbo režim
 • nadstavec na šľahanie
 • nádoba so sekáčikom
 • drvenie ľadu
12 €
219 €
Všetky filtre

67 produktov

Zobraziť ďalších 24
last-visited

Použité obrázky sú iba ilustratívne a technické špecifikácie sa môžu v priebehu času zmeniť bez predchádzajúceho upozornenia.