Katalóg Predajne
Porovnanie
Prihlásiť
Košík

Mixéry

Kuchynský mixér je nenahraditeľným pomocníkom a povinnou výbavou každej kuchyne. Na výber je viacero druhov, pred kúpou si preto premyslite o aký typ mixéra máte záujem. V tomto článku vám predstavíme celú ponuku mixérov a vysvetlíme vám, čím sa jednotlivé mixéry odlišujú a aké parametre je potrebné sledovať pri ich výbere.

Objavte všetky kuchynské mixéry

Ponuka mixérov je naozaj veľká a nie vždy sa v nej jednoducho orientuje. Pre lepší prehľad sme pre vás mixéry rozdelili do niekoľkých kategórií:

Stolný mixér

Vo vašej kuchyni nájde široké využitie, vhodný je aj na prípravu nápojov, či drvenie ľadu. Jeho výhodou je možnosť spracovania viacerých ingrediencií, vďaka veľkej nádobe s tesniacim viečkom je mixovanie rýchle a efektívne. Stolný mixér sa jednoducho ovláda a umožňuje kontinuálnu prevádzku, vďaka ktorej nie je nutné počas doby mixovania držať tlačidlo.

Stoln mixr Sencor m univerzlne využitie.

Tyčový mixér

Využíva sa predovšetkým na ponorné mixovanie, kvôli čomu je tiež známy ako ponorný mixér. Tento druh mixéru je nutné používať manuálne, čo znamená, že ho počas celej doby prevádzky budete držať v ruke. Pri výbere by ste sa teda mali okrem dôležitých technických parametrov udávajúcich jeho výkonnosť zamerať aj na jeho hmotnosť. Niektoré modely majú bohatú ponuku príslušenstva. V balení môžete nájsť napríklad sekáčik, metličku, rôzne nádoby, či odmerky. Výhodou je zvyčajne nízka obstarávacia cena, ľahké čistenie a kompaktné rozmery umožňujúce lepšie skladovanie.

Tyčov mixr využijete najm na ponorn mixovanie.

Ručný šľahač

Je prvou pomocou pri pečení, pretože dokonale vyšľahá sneh z bielkov a jeho metličky výborne premiešajú plnky, šľahačky alebo cestá. Rýchlosť otáčok metličiek je nastaviteľná, vďaka čomu ju môžete prispôsobiť konkrétnym surovinám. Niektoré modely majú v balení aj misku a držiak, vďaka ktorým nebudete musieť mixér počas celej doby prevádzky držať. Zvyčajne sú súčasťou balenia okrem metličiek na šľahanie aj háky na miesenie a mixovacia noha.

Ručn ľahač Philco m v balen viacero praktickch nadstavcov.

Sekáčiky a drviče

Medzi mixéry sa radia aj sekáčiky a drviče, ktoré sa zvyčajne používajú na sekanie cibuľky, byliniek, hríbov, ovocia či zeleniny. Sekáčik je tvorený miskou, ktorá sa uzaviera hlavicou s motorom. Malé ostré sekáčiky po spustení mixéra do niekoľkých sekúnd posekajú celý obsah misky a po jeho vypnutí môžete nechať misku umyť v umývačke riadu. Suroviny vďaka šikovnej drvičke posekáte rýchlo a bez námahy, a malý drvič vám v kuchyni pri skladovaní nezaberie veľa miesta.

Sekčik využijete k posekaniu rznych surovn.

Smoothie mixér

Je skvelým riešením pre prípravu zdravých raňajok alebo desiaty vo forme smoothie nápoja, ktorý si môžete zobrať kamkoľvek so sebou. Stačí ak do nádoby vložíte suroviny z ktorých si vaše smoothie chcete pripraviť, necháte pomixovať a následne nádobu uzavriete vrchnákom a zoberiete so sebou. Pretože nie je potrebné nápoj prelievať, kuchyňa zostane krásne čistá a vy si môžete vybrať do akej veľkej nádoby si vaše smoothie pripravíte. Smoothie mixér je dostupný vo viacerých farebných prevedeniach a jeho kompaktné rozmery zabezpečia, že na kuchynskej linke nezaberie veľa miesta.

Ndoba smoothie mixra je zroveň fľaou, z ktorej si svoje smoothie neskr vychutnte.

Nutričný mixér

Svojim prevedením sa podobá na smoothie mixér, má však silnejší výkon a zo surovín dokáže získať viac dôležitých vitamínov, enzýmov a minerálnych látok. Vhodný je na prípravu omáčok, polievok, zeleninového pyré, nutričných kokteilov a mnohých ďalších. Zvláda tiež spracovať aj orechy, semienka alebo rôzne obilniny. Najviac ho ocenia priaznivci zdravého životného štýlu, vegáni, vegetariáni alebo ľudia, ktorí skúšajú rôzne diéty.

Nutričn mixr značky Sencor.

Parametre, podľa ktorých si vyberiete najlepší kuchynský mixér

Aj napriek tomu, že každý elektrický mixér je iný, niektoré parametre majú spoločné. Pri výbere by ste sa mali zamerať najmä na príkon, materiál, z ktorého je mixér vyrobený a rôzne funkcie spolu s príslušenstvom.

Príkon ovplyvňuje výkonnosť mixéra

Kvalitný elektrický mixér by mal mať dostatočne vysoký príkon, aby sa pri používaní nezadrhával a zvládol nasekať aj tvrdšie suroviny. Každý typ mixéra má rozdielne hodnoty príkonu:

  • Stolný má príkon okolo 900 W, dôležité je sledovať aj počet otáčok, v ideálnom prípade by mal mať aspoň 20 000 otáčok za minútu.
  • Tyčový - dostupné sú modely s nižším príkonom okolo 300 W, ktoré majú zvyčajne nižšiu obstarávaciu cenu, ale neodporúčajú sa pre pravidelné používanie. Najkvalitnejšie modely majú príkon aspoň 600 W.
  • Ručný - zvyčajne má od 250 do 500 W, samozrejme platí, že čím vyšší príkon, tým rýchlejšie a lepšie sú krémy alebo cesto vyšľahané.
  • Sekáčiky a drviče - v prípade, že sa rozhodnete len pre sekáčik, stačiť vám bude aj ten s príkonom 100 W. Drviče majú zvyčajne vyšší príkon, ktorý sa pohybuje okolo 300 W.
  • Smoothie - v priemere má príkon okolo 350 W.
  • Nutričný - čím vyšší príkon tým lepšie mixuje, minimálny odporúčaný príkon je 600 W, ideálnych je však 900 W a viac.

Elektrický mixér podľa materiálu

Materiál zvyčajne ovplyvňuje aj výslednú cenu mixéra, najlacnejšie modely majú zvyčajne telo vyrobené z plastu. Ich výhodou je nižšia hmotnosť a lepšia manipulácia, sú však tiež menej odolné a ľahko môže dôjsť k ich poškodeniu, kvôli čomu majú nižšiu životnosť. Zvyčajne sa k výrobe mixérov používa kombinácia odolných plastov a nehrdzavejúcej ocele. Pri kúpe sleduje aj materiál, z ktorého sú vyrobené nože a metličky, najčastejšie sa využíva kvalitný antikor, v niektorých prípadoch majú aj titánovú vrstvu.

Dôležitý je aj materiál nádoby, ktorý môže byť vyrobený z kvalitného plastu, skla alebo antikorovej ocele. Z praktického hľadiska najviac oceníte priehľadné materiály s odmerkou, vďaka ktorým budete mať lepší prehľad o mixovaných potravinách. Pri kúpe stolného, nutričného alebo smoothie mixéra sledujte aj tesnenie veka, aby malo čo najdlhšiu životnosť.

Kuchynsk mixr s bohatou vbavou prsluenstva.

Kuchynský mixér vybavený príslušenstvom a funkciami

Vďaka bohatej výbave príslušenstva dokážete mixér využiť pri rôznych činnostiach. Pri kúpe sa preto rozhoduje aj podľa počtu nadstavcov a tiež veľkosti a počtu mixovacích nádob. Mixéry majú tiež rôzne užitočné funkcie, ktoré vám zjednodušia ich používanie. Medzi obľúbené funkcie patrí napríklad možnosť regulácie rýchlosti, poistka proti prehriatiu, pulzný spínač, indukčný ohrev alebo vákuovanie.

10 €
589 €
Všetky filtre

234 produktov

Zobraziť ďalších 24
last-visited

Použité obrázky sú iba ilustratívne a technické špecifikácie sa môžu v priebehu času zmeniť bez predchádzajúceho upozornenia.