Katalóg Predajne
Porovnanie
Prihlásiť
Košík

Sekáčiky

Zabudnite na zdĺhavé krájanie nožom a zaobstarajte si šikovný sekáčik na potraviny. Rýchlo poseká a rozdrví všetko čo potrebujete a po použití jednotlivé časti bez námahy necháte umyť v umývačke riadu. Poradíme vám, na čo všetko využijete sekáčiky a podľa akých parametrov sa riadiť pri ich kúpe.

 

K čomu využijete sekáčik?

Praktický sekáčik využijete predovšetkým na rýchle rozkrojenie zeleniny, ovocia alebo byliniek, ktoré aj po rozkrojení zostanú stále šťavnaté a chutné. Elektrický sekáčik na potraviny však môžete využiť aj na krájanie chleba alebo iného tvrdého pečiva, vďaka čomu si pripravíte napríklad domácu strúhanku. Sekáčiky s väčším výkonom dokážu rozdrviť aj oriešky alebo tvrdšie potraviny, v niektorých prípadoch dokonca aj ľad, či nakrájať mäso.

Šikovnými kuchynskými pomocníkmi sú aj elektrické krájače potravín, ktoré využijete napríklad na krájanie chleba, syrov alebo šunky. Prácu v kuchyni vám zjednodušia aj elektrické strúhadlá, ktoré majú v balení zvyčajne viac nadstavcov. Nemusíte sa tak trápiť zdĺhavým ručným krájaním alebo strúhaním, pretože praktické malé domáce spotrebiče urobia väčšinu práce za vás.

Sekčik mžete využiť na krjanie rznych potravn.

Sekáčik vyberajte podľa viacerých parametrov

Zvyčajne pri výbere domácich spotrebičov zohráva dôležitú úlohu najmä cena, ktorá je však pri sekáčikoch približne rovnaká. Často teda ľudia nevedia, ako sekáčik vybrať, pretože sa v bohatej ponuke nevedia orientovať. Poradíme vám, na ktoré parametre sa zamerať pri výbere, aby ste boli s výkonom vášho nového sekáčiku spokojný.

Sekáčiky vyberajte podľa:

  • príkonu
  • veľkosti nádoby
  • funkcií
  • príslušenstva

Sekáčik na potraviny musí mať dostatočne veľký výkon

Aby sekáčik dokázal nakrájať aj tvrdšie potraviny je nutné, aby mal dostatočne silný výkon. Ten je v technických parametroch označovaný ako príkon a udáva sa vo wattoch (W). S výškou príkonu súvisí aj spotreba elektrickej energie, čím vyšší je príkon, tým vyššia je aj jej spotreba. Preto si pri kúpe všímajte aj energetické štítky. Ak však elektrický sekáčik na potraviny nebudete mať dlhodobo pripojený k elektrine, jeho spotreba elektrickej energie bude minimálna.

V prípade, že budete spotrebič využívať len na krájanie mäkkých potravín, stačiť vám bude aj sekáčik s príkonom okolo 100 W. Pre drvenie tvrdého pečiva, orechov alebo ľadu vám odporúčame sekáčiky s vyšším príkonom, ideálne aby mal aspoň 300 W a viac.

Na krjanie cibule vm bude stačiť aj sekčik s ndobou s menm objemom.

Aj na veľkosti nádoby sekáčika záleží

Sekáčik na zeleninu, ovocie a ďalšie potraviny by mal mať dostatočne veľkú nádobu, aby sa vám do nej všetok krájaný obsah zmestil. Sekáčiky majú rozdielne veľkosti nádob:

  • do 500 ml - stačí napríklad na krájanie cibule
  • od 500 do 1 000 ml - štandardná veľkosť
  • viac ako 1 000 ml - vhodné aj na krájanie väčšieho množstva ovocia

Niektorí výrobcovia uvádzajú veľkosť nádoby aj podľa jej kapacity, ktorá sa väčšinou uvádza v gramoch podľa toho, koľko krájaných potravín sa do nej zmestí. Podľa kapacity preto môžeme rozdeliť nádoby na:

  • do 300 gramov
  • od 300 do 600 gramov
  • viac ako 600 gramov

Sekčik na potraviny mže mať v balen viacero nadstavcov.

Sekáčiky na potraviny s množstvom funkcií a príslušenstvom

Multifunkčný sekáčik môže mať viacero praktických funkcií, ktoré využijete pri pravidelnom používaní. Výhodou sú napríklad protišmykové nožičky, vďaka ktorým má sekáčik na zeleninu lepšiu stabilitu. Niektoré modely majú aj možnosť turba, ktoré zrýchli sekanie na maximum. Viaceré sekáčiky na potraviny sa dajú využiť aj na prípravu detskej výživy či šľahanie smotany alebo bielkov, vďaka ďalším nadstavcom, ktoré sú súčasťou balenia. V prípade, že máte umývačku riadu určite vás poteší, že väčšina výrobcov umožňuje umývanie jednotlivých častí sekáčiku v umývačke riadu.

14 €
64 €
Všetky filtre

15 produktov

Sencor SCB 9001GY
Ihneď k odoslaniu
Skladom viac ako 5 ks.
U Vás už 28.5.
79,99 €
Akcia: Kúp teraz za 63,99 €
Na objednávku
Russell Hobbs 24662-56
Mini sekáčik, 200 W, 1l sklenená nádoba s využiteľnou kapacitou 500 ml
Tovar na objednávku
Termín bude upresnený neskôr
39,99 €
last-visited

Použité obrázky sú iba ilustratívne a technické špecifikácie sa môžu v priebehu času zmeniť bez predchádzajúceho upozornenia.