Katalóg Predajne
Porovnanie
Prihlásiť
Košík

Ústne sprchy

Čistenie medzizubných priestorov patrí medzi kľúčovú časť ústnej hygieny. Dentálna niť však môže byť na použitie nepohodlná, narobiť neporiadok a poškodiť ďasná. Ústna sprcha predstavuje praktickú alternatívu. Rýchlo a jednoducho prečistí medzizubný priestor a bezbolestne premasíruje vaše ďasná. Čo všetko ústne sprchy dokážu a ako si vybrať tú správnu sa dozviete nižšie.

 

Výhody

+ jednoduchá a bezpečná na použitie

+ dostane sa aj na ťažko prístupné miesta

+ dobre čistí aj veľmi tesné medzizubné priestory

+ vhodná pre ľudí so strojčekom

+ pozitívne ovplyvňuje zdravie ďasien

Nevýhody

- oproti tradičnej dentálnej niti je drahšia

- dokáže zabrať veľa miesta na umývadle

Modern biela dentlna sprcha s plnou ndržkou na vodu

Ako fungujú ústne sprchy?

Ústna sprcha je špeciálny prístroj, ktorý využíva na efektívne odstránenie zubného povlaku vystreľujúci prúd vody. Tok vody je usmernený cez trysku a tak sa dentálna sprcha dostane ľahšie aj na menej dostupné miesta. Kombinácia tlaku a pulzácií vody pomáha odstrániť všetky zvyšky jedla a popritom aj masíruje ďasná. Celé čistenie je veľmi efektívne a úplne bezbolestné. Navyše je dokázané, že ústne sprchy dokážu znížiť krvácanie ďasien a pomáhajú aj pri gingivitíde (zápale ďasien).

Ako správne používať ústnu sprchu

Pre efektívne vyčistenie ústnej dutiny je dôležité ústne sprchy používať správne. Každá ústna sprcha je trochu iná, ale vo všeobecnosti je postup nasledovný:

 1. Najprv vyberte a naplňte nádržku mierne teplou vodou, a potom ju vložte späť do držiaka. Pre väčší pocit sviežosti môžete nádržku naplniť ústnou vodou.
 2. Nakloňte sa nad umývadlo a vložte špičku do úst. Pery si nechajte zatvorené a spustite ústnu sprchu.
 3. Umiestnite špičku tesne nad ďasná. Pohybujte pomaly od zadných zubov smerom k stredu úst.
 4. Medzi každým zubom urobte menšiu pauzu, aby mohla voda s nečistotami vytiecť do umývadla.
 5. Celé čistenie by malo trvať približne 2 minúty. Po skončení vypnite prístroj, a ak je to nutné vylejte z nádobky prebytočnú vodu, aby ste zabránili množeniu baktérii.

Netreba však zabúdať, že ústna sprcha predstavuje len polovicu starostlivosti o zuby a vždy musí byť doplnená dobrou zubnou kefkou a pastou.

Cestovn zubn sprcha použvan ženou na prečistenie ďasien.

Zubné sprchy rozdeľujeme podľa ich funkcie

 • Masážna dentálna sprcha pomocou slabšieho tlaku masíruje ďasná. Zlepšuje ich pružnosť a zdravie. Pravidelné používanie slúži ako prevencia pred zápalom a krvácaním z ďasien.
 • Ústna sprcha na medzizubné čistenie je skvelou alternatívou zubnej nite. Používa silnejší tlak vody, ktorým prečisťuje celé ústa vrátane tých najťažšie dostupných miest.

Na výber máte zo 4 variantov

 1. Stolová ústna sprcha – jej benefitom je vyšší tlak a objemnejšia nádržka na vodu. Trysky sa navyše dajú meniť a preto ju môže používať celá domácnosť. Musí byť väčšinou neustále pripojená do siete. Nevýhodou je, že stolná zubná sprcha v kúpeľni zaberá viac miesta. Niektoré ústne sprchy sa však dajú pohodlne umiestniť aj na stenu.
 2. Ústne centrum ponúka komplexnú starostlivosť o vaše ústa. V ústnom centre sa kombinuje zubná kefka, ktorá účinne vyčistí vaše zuby spolu s ústnou sprchou, ktorá sa postará o medzizubné priestory. Použiť môžete elektrickú alebo sonickú zubnú kefku. Ak patríte medzi ľudí s citlivými zubami, tak vám odporúčame sonické zubné kefky, ktoré sú šetrnejšie k ďasnám.
 3. Ústna sprcha na vodovodnej batérii ponúka najjednoduchší a najlacnejší spôsob čistenia medzizubných priestorov vodou. Táto vodná sprcha na zuby reguluje tlak pomocou vodovodnej batérie. Tlak teda priamo závisí od tlaku vody vo vašej batérie. Výsledok preto môže byť veľmi individuálny.
 4. Cestovná zubná sprcha zaberá v kúpeľni málo miesta a má aj svoje vlastné cestovné puzdro. Ocenia ju vášniví cestovatelia, ale aj ľudia s obmedzeným priestorom v kúpeľni. Cestovná ústna sprcha má menšiu zabudovanú nádržku priamo v rukoväti a je napájaná akumulátorom. Na jedno nabitie tradične vydrží až 2 týždne. Oproti ostatným typom však nedokáže vygenerovať taký silný tlak vody.

stne centrum, ktorho sčasťou je elektrick zubn kefka a stna sprcha

So správnym nadstavcom dokáže ústna sprcha ešte viac

Aby boli vaše ústa maximálne čisté prichádzajú ústne sprchy s flexibilným radom užitočných nadstavcov:

 • Štandardný nadstavec sa dá použiť na masáž ďasien alebo odstránenie baktérií medzi zubami.
 • Ortodontický nadstavec efektívne odstráni nečistoty zo zubného strojčeka aj zubnej náhrady.
 • Nadstavec na čistenie jazyka jednoducho a účinne vyčistí jazyk. Na jazyk sa často zabúda ale jeho pravidelné čistenie zabraňuje tvorbe zubného kazu a paradentóze.
 • Nadstavec na čistenie priehlbín využijete ak potrebujete vyčistiť ťažko dosiahnuteľné miesta. Nadstavec je vhodný aj na čistenie precitlivených miest, pretože pracuje pri nižšom tlaku.
 • Nadstavec na čistenie nosnej dutiny slúži na prepláchnutia nosovej dutiny od prachu, peľu a iných nečistôt.

Zubná sprcha a jej funkcie, ktoré ešte viac spríjemnia každodenné čistenie

 • Časovač si môžete nastaviť, aby ste presne dodržali čas čistenia, ktorý vám odporučil zubár. Zubná sprcha sa po uplynutí zvoleného času sama vypne.
 • Nastavenie tlaku vody – podľa svojich špecifických potrieb si nastavíte tlak vody, ktorý vyhovuje vám. Iný tlak bude potrebovať človek s citlivými zubami ako človek so strojčekom.
 • Čistiace režimy vám ponúkajú na výber z prednastavených režimov s rôznou silou a intenzitou. Zubné sprchy najčastejšie disponujú týmito režimami. Masážny režim pre masáž ďasien, soft režim pre citlivé zuby a režim fresh slúžiaci pre osvieženie a jednoduché povrchové prečistenie.
 • Tlakový senzor vás upozorní ak budete priveľmi tlačiť na ďasná. Priveľký tlak by ich totiž mohol poškodiť.

Kompaktn cestovn zubn sprcha spolu so svojim praktickm pzdrom

26 €
119 €
Všetky filtre

17 produktov

Na objednávku
Panasonic EW1211W845
Ústna sprcha, puluný režim, 3 stupne nastavenia.
Tovar na objednávku
Termín bude upresnený neskôr
50,99 €
last-visited

Použité obrázky sú iba ilustratívne a technické špecifikácie sa môžu v priebehu času zmeniť bez predchádzajúceho upozornenia.