Katalóg Predajne
Porovnanie
Prihlásiť
Košík

Sonické zubné kefky

Trápia vás citlivé zuby a ďasná, ale túžite po elektrickej zubnej kefke? Sonická kefka na zuby sa profesionálne a citlivo postará o dokonalé vyčistenie vašich zubov. Objavte všetky sonické zubné kefky a vyberajte si z bohatej ponuky modelov. Poradíme vám, akým parametrom venovať pozornosť pri výbere a v čom spočívajú najväčšie výhody sonickej kefky na zuby.

 

Výhody

+hravo si poradia s čistením medzizubných priestorov

 • tisíce čistiacich pohybov za minútu
 • odporúčané sú pre ľudí s citlivými zubami a ďasnami
 • dlhá výdrž batérie
 • sonické zubné kefky sú dostupné aj vo verzii pre deti

Nevýhody

 • vyššia obstarávacia cena

Sčasťou balenia sonickej kefky mže byť aj obal na jej odloženie, ktor využijete pri cestovan.

Sonická zubná kefka sa používa jednoducho

Sonická zubná kefka využíva k čisteniu zubov sonickú technológiu, ktorá zapríčiňuje, že jemné ultrazvukové vibrácie umožňujú rýchly pohyb štetín kefky. Vďaka vysokej rýchlosti tak dochádza k dôkladnému odstráneniu nechceného zubného povlaku.

Aby ste si fungovanie sonickej kefky vedeli dokonale predstaviť, rozhodli sme sa vám ho bližšie priblížiť:

 • Počas umývania zubov je potrebné, aby sonická kefka s hlavicou kopírovala pohyb “hore a dole”, vďaka čomu prechádzajú jej štetiny po hrane ďasien a zubov.
 • Zároveň má sonická kefka aj kmitajúce vlákna, ktoré sa starajú o čistenie ťažko dostupných miest vrátane medzizubných priestorov.
 • Sonická zubná kefka má v porovnaní s rotačnou zubnou kefkou niekoľkonásobne rýchlejšie štetiny, ktoré v niektorých prípadoch dokážu urobiť až 60 000 kmitov za minútu. Aj napriek vysokej rýchlosti je sonická kefka k zubom a ďasnám veľmi šetrná a zároveň ich efektívne čistí.
 • Vysoká rýchlosť štetín tiež umožňuje aj odstránenie pigmentových škvŕn na sklovine a rôznych ďalších usadenín.

Detské sonické zubné kefky

V našej ponuke nájdete aj bohatý výber sonických kefiek pre deti, ktoré vás na prvý pohľad zaujmú najmä dizajnom. K pravidelnému čisteniu zubov tak môžete svoje deti viesť odmalička a s elektrickou zubnou kefkou bude umývanie zúbkov zábavou. Pri výbere sa však nenechajte zlákať len dizajnom, ale čas venujte aj porovnaniu technických parametrov.

Detsk sonick kefka pre dievčatk.

Sonické zubné kefky v porovnaní s konkurenciou

Elektrické zubné kefky sú dostupné aj ako magnetické a rotačné. Rotačné zubné kefky majú hlavicu v tvare malej guľôčky, ktorá sa vďaka svojmu tvaru dostane aj do menej dostupných miest. Svojimi pohybmi simuluje pohyby klasickej kefky, nie je však vhodná pre ľudí s citlivými zubami a ďasnami.

Magnetické kefky na zuby sú kombináciou rotačných a sonických zubných kefiek. K čisteniu zubov využívajú špeciálnu magnetickú technológiu iO pre pocit jemného a profesionálneho čistenia zubov. Často je však odradzujúcim prvkom ich vysoká obstarávacia cena.

Pri kúpe sonickej kefky zvážte aj kúpu ústnej sprchy. Tá sa postará o dôkladné odstránenie nečistôt z medzizubných priestorov a vhodná je najmä pre ľudí, ktorí bojujú s citlivými ďasnami. Zabudnite na ústne nite a široké medzizubné kefky, objavte všetky ústne sprchy na našom e-shope a doprajte vašim zubom a ďasnám správnu starostlivosť.

stna sprcha značky Eta.

Sonické kefky vyberajte podľa parametrov

Aby ste boli s vašou novou sonickou kefkou naozaj spokojný, je lepšie sledovať pri kúpe viacero technických parametrov. Svoju pozornosť by ste mali venovať najmä týmto vlastnostiam:

 • počet režimov
 • doba výdrže batérie
 • funkcie

Sonická kefka má rôzne režimy čistenia zubov

Každá sonická zubná kefka má rozdielny počet režimov, podľa ktorých si vyberiete intenzitu umývania zubov. Niektorí výrobcovia majú pre vymenované režimy odlišný názov, ich funkcie však zostávajú rovnaké:

 • Clean - tento režim majú všetky sonické kefky, určený je pre každodenné používanie.
 • Polish - ocenia všetci, ktorí túžia po žiarivo leských zuboch.
 • Massage - využíva sa primárne na čistenie citlivých zubov a ďasien, pretože na ne vyvíja menší tlak.
 • Deep Clean - určený je na hĺbkové čistenie zubov, ale aj medzizubných priestorov.
 • White - postará sa o odstránenie pigmentových škvŕn a zároveň znižuje riziko vzniku zubného kameňa.

Sonick kefka umožňuje nastavenie niekoľkch režimov čistenia zubov.

Sonická kefka a doba výdrže batérie

Jednotlivé sonické kefky sa líšia dobou výdrže batérie, ktorá sa zvyčajne udáva v počte dní alebo umytí, ktoré sonická zubná kefka zvládne bez ďalšieho nabitia. Sonické kefky majú vo všeobecnosti dlhú výdrž batérie, zvyčajne vydržia v prevádzke bez nabitia viac ako 2 týždne. Na výber sú aj výkonnejšie modely, kedy dokáže sonická kefka fungovať bez nabitia aj viac ako 30 dní.

Niektoré sonické zubné kefky majú v balení aj cestovné puzdro, ktoré je možné nabíjať pomocou USB. Sonickú kefku tak môžete pohodlne nosiť kamkoľvek so sebou a v prípade nízkeho stavu batérie, ju nabijete aj prostredníctvom telefónu, tabletu alebo notebooku.

Sonick kefka v cestovnom puzdre, ktor sa nabja prostrednctvom USB kbla.

Sonické zubné kefky vás prekvapia svojimi funkciami

Pri kúpe sonickej zubnej kefky sledujte aj počet funkcií, ktoré vám zjednodušia čistenie zubov a starostlivosť o sonickú kefku. Vaša nová sonická zubná kefka môže mať nasledovné funkcie:

 • Časovač umožňuje nastavenie odporúčanej doby čistenia zubov 2 minúty, vďaka čomu budete vedieť, že starostlivosti o ďasná a zuby ste venovali dostatok času.
 • 3D technológia sa stará o lepšie odstránenie zubného povlaku pomocou pulzačných pohybov.
 • Bluetooth - vďaka tejto technológii sa dokážu sonické zubné kefky prepojiť s viacerými smart zariadeniami (hodinkami, telefónmi, tabletmi) a zdieľať tak údaje o čistení zubov. Jednoducho si viete viesť evidenciu čistenia zubov a zároveň vám aplikácia dáva rôzne rady alebo užitočné tipy, ktoré môžete aplikovať pri ďalšom čistení.
 • Tlakový senzor môže mať viacero stupňov, po nastavení vás upozorní, ak pri čistení zubov vyvíjate moc veľký tlak.
 • Indikátor batérie podáva informácie o stave batérie a nutnosti jej dobitia.
15 €
204 €
Všetky filtre

27 produktov

Zobraziť ďalších 3
last-visited

Použité obrázky sú iba ilustratívne a technické špecifikácie sa môžu v priebehu času zmeniť bez predchádzajúceho upozornenia.