Katalóg Predajne
Porovnanie
Prihlásiť
Košík

Elektrické zubné kefky

Doprajte vašim zubom potrebnú starostlivosť a spoľahnite sa pri čistení zubov na elektrickú zubnú kefku. Vaše zuby budú čistené s jemnosťou a zároveň tiež zlepšíte zdravie vašich ďasien. Elektrické zubné kefky majú viacero výhod v porovnaní s klasickou zubnou kefkou. Poradíme vám ako sa v ich bohatej ponuke orientovať, a ktoré parametre sledovať pri ich kúpe.

 

Výhody

+ množstvo programov pre kvalitnejšie umytie zubov

+ prevencia proti nežiaducemu sfarbeniu zubov

+ senzor tlaku zabezpečuje, že sa o zuby postaráte s jemnosťou, vďaka čomu pri čistení zubov nedochádza k ich opotrebeniu

+ elektrická kefka na zuby znižuje krvácanie ďasien a lepšie odstraňuje zubný povlak

Nevýhody

- vyššia obstarávacia cena v porovnaní s klasickou zubnou kefkou

- elektrická zubná kefka nie je vhodná pre ľudí s príliš citlivými zubami a ďasnami, paradentózou alebo obnaženými zubnými krčkami

Elektrick sonick zubn kefka s indiktorom stavu batrie.

Elektrické zubné kefky - aký typ si vybrať

Aby sa vám v ponuke jednoduchšie orientovalo, pre lepší prehľad môžeme elektrické zubné kefky rozdeliť na:

 • rotačné zubné kefky
 • sonické zubné kefky
 • magnetické kefky na zuby

Rotačná elektrická zubná kefka

Oscilačno rotačná zubná kefka je tvorená malou guľatou hlavicou, ktorá napodobňuje krúživé pohyby klasickej zubnej kefky. Vďaka svojej veľkosti sa hlavica kefky dostane aj na zle dostupné miesta, neodporúča sa však pre ľudí s citlivými zubami a ďasnami. Na našom e-shope nájdete rotačné zubné kefky rôznych značiek vo viacerých farebných prevedeniach a cenových reláciách, pri kúpe však nezabudnite sledovať aj technické parametre.

Oscilačno rotačn zubn kefka Oral-B.

Sonická zubná kefka

V prípade, že vás trápia citlivé zuby a ďasná, sonická zubná kefka je pre vás tou najlepšou voľbou. Vďaka rýchlym vibračným pohybom, ktoré vytvárajú akustické vlny a mikrobublinky vzduchu v kombinácii so slinami a zubnou pastou je zubný povlak šetrne odstránený. Sonické zubné kefky sa vyznačujú dlhou výdržou batérie, možnosťou výberu viacerých režimov čistenia zubov a bohatou ponukou rôznych modelov, ktoré nájdete na našom webe.

Sonick zubn kefka v čiernej farbe značky Sencor.

Magnetická kefka na zuby

Novinkou sú aj magnetické zubné kefky, ktoré využívajú špeciálnu magnetickú technológiu iO pre pocit jemného a profesionálneho čistenia zubov. Magnetická zubná kefka kombinuje výhody sonickej a oscilačno rotačnej zubnej kefky, aby priniesla čo najlepší výsledok v čistení zubov. Objavte všetky magnetické zubné kefky na našom e-shope a spoľahnite sa na novinku medzi zubnými kefkami.

Magnetick kefka na zuby je novinkou na trhu.

Detské elektrické kefky na zuby

Sonické aj oscilačno rotačné zubné kefky nájdete v našej ponuke aj v detskom prevedení. Kým sonická elektrická zubná kefka je k detským zúbkom a ďasnám viac šetrná, rotačná zubná kefka elektrická čistí každý zúbok samostatne. Detské elektrické zubné kefky majú nižšiu hmotnosť a väčšinou na prvý pohľad zaujmú najmä hravým dizajnom, vďaka čomu sú u detí veľmi obľúbené.

Detsk elektrick zubn kefka v modrej farbe.

Elektrická zubná kefka a parametre, ktoré zohľadnite pri jej kúpe

Nech už sa rozhodnete pre sonickú, rotačnú alebo magnetickú elektrickú zubnú kefku, prihliadnuť by ste okrem typu kefky, jej ceny a farby mali aj na technické detaily. Zamerať by ste sa mali najmä na:

 • dobu výdrže batérie
 • počet režimov
 • funkcie
 • príslušenstvo

Elektrické kefky na zuby podľa výdrže batérie

Každá elektrická zubná kefka má rozdielnu výdrž batérie, ktorá sa zvyčajne vyjadruje počtom umytí zubov alebo dní, ktoré zubná kefka elektrická zvládne bez ďalšieho nabitia. Záleží len na vás, aká doba výdrže batérie vám bude vyhovovať, elektrické zubné kefky vám môžu bez nutnosti dobitia fungovať len niekoľko dní alebo zvládnu prevádzku bez nabíjania aj celý mesiac. Čím dlhšiu majú elektrické kefky na zuby výdrž, tým vyššia je zvyčajne aj ich obstarávacia cena.

Zubné kefky majú viacero režimov

Jednotliví výrobcovia sa označením režimov na elektrických zubných kefkách líšia, vo všeobecnosti však menia len názov režimu a ich funkcie zostávajú rovnaké. Môžete sa preto stretnúť s tým, že vami vybraná zubná kefka bude mať uvedený pre konkrétny režim iný názov. Na výber sú tieto režimy:

 • Clean - režim určený pre každodenné používanie, ktorý si hravo poradí aj so zubnou náhradou.
 • Massage - vhodný na čistenie citlivých ďasien, pretože vyvíja menší tlak.
 • Polish - zabezpečí žiarivý lesk vašich zubov.
 • White - slúži k odstráneniu pigmentových škvŕn a eliminácii zubného kameňa.
 • Deep Clean - postará sa o hĺbkové čistenie.

Elektrické zubné kefky vás prekvapia svojimi funkciami

Okrem čistenia zubov a využitia rôznych režimov majú elektrické zubné kefky aj množstvo ďalších výhod, ktoré spočívajú v bohatej ponuke funkcií. Vaša nová elektrická zubná kefka môže mať:

 • Tlakový senzor ktorý vás upozorní, že pri čistení na zuby vyvíjate veľký tlak.
 • Bluetooth - elektrická zubná kefka sa dá jednoducho prepojiť s vašim smartfónom, hodinkami či tabletom, vďaka čomu si môžete viesť evidenciu o čistení zubov a zároveň tak získať spätnú väzbu.
 • Časovač pomáha k dodržaniu doby umývania zubov počas dvoch minút, ktorú najviac odporúčajú zubní lekári.
 • 3D technológia umožňuje lepšie odstránenie zubného povlaku pomocou pulzačných pohybov.
 • Indikátor batérie slúži k upozorneniu o stave batérie a nutnosti jej dobitia.

Zubné kefky elektrické vyberajte aj podľa príslušenstva

Každá elektrická kefka na zuby má v balení vymeniteľné hlavice, pri kúpe však sledujte ich počet. Väčšinou majú elektrické zubné kefky v balení dve hlavice, výhodou však je, ak je súčasťou balenia hlavíc viac. Vďaka viacerým nadstavcom si môžu elektrickú zubnú kefku vyskúšať aj ostatní členovia domácnosti a zároveň tiež prvé mesiace ušetríte peniaze, ktoré by ste inak minuli na kúpu nových hlavíc. Pri kúpe vám tiež odporúčame zistiť si najskôr cenu náhradných hlavíc, pretože sa môže stať, že lacná elektrická zubná kefka, bude mať drahšie náhradné hlavice, ako elektrické zubné kefky s vyššou cenou.

Cestovn puzdro elektronickej zubnej kefky Sencor umožňuje sterilizciu nhradnch hlavc

Elektrická zubná kefka však môže mať okrem náhradných hlavíc v balení aj ďalšie príslušenstvo, napríklad cestovné puzdro. Drahšie elektrické zubné kefky dokážu v puzdre v priebehu niekoľkých minút sterilizovať náhradné hlavice.

Elektrická zubná kefka tvorí skvelý pár s ústnou sprchou

Aby boli vaše zuby dokonale vyčistené, určite si zaobstarajte aj ústnu sprchu. Tá je dokonalou náhradou zubnej nite a šetrne sa postará o vyčistenie vášho medzizubného priestoru. Ústne sprchy sú taktiež odporúčané pre ľudí s citlivými ďasnami, ktorým sa zle používajú medzizubné kefky. Prezrite si celú našu ponuku a objavte všetky výhody ústnej sprchy.

13 €
195 €
Všetky filtre

63 produktov

Zobraziť ďalších 24
last-visited

Použité obrázky sú iba ilustratívne a technické špecifikácie sa môžu v priebehu času zmeniť bez predchádzajúceho upozornenia.