Katalóg Predajne
Porovnanie
Prihlásiť
Košík

Vretenové kosačky

Vretenové kosačky sú skvelými pomocníkmi na docielenie perfektného vzhľadu trávnika. Sú určené pre okrasné trávniky s nízkou a strednou výškou trávy a ich úchvatný vzhľad docielite vďaka precíznym nožom kosačky, ktoré trávu nekosia ale strihajú. Ak si želáte mať trávnik ako z katalógu, stavte na vretenové kosačky. Poradíme vám, ako vybrať tú najlepšiu vretenovú kosačku, aby spĺňala všetky vaše požiadavky.

Vretenová kosačka má niekoľko skvelých výhod

Okrem toho, že je vretenová kosačka skvelým pomocníkom pre docielenie perfektného vzhľadu trávnika, poteší vás aj niekoľko jej výhod.

Vretenové kosačky sa oplatí kúpiť vďaka týmto výhodám:

 • vďaka kompaktným rozmerom sú jednoducho uskladniteľné
 • manipulácia s nimi je veľmi jednoduchá
 • predstavujú šetrný a ekologický spôsob kosenia
 • majú dlhú životnosť
 • ideálne pre kosenie trávnika s rozlohou do 1 500 m²
 • majú množstvo skvelých funkcií
 • kúpite ich za skvelú cenu

Fieldmann vretenov kosačka ručn.

Aké vretenové kosačky nájdete v našej ponuke?

Kosačky vretenové nie sú určené na kosenie hustých a svahovitých terénov, na to vám poslúžia silné benzínové kosačky rotačné, ktoré zvládnu pokosiť akýkoľvek náročný terén (vo veľkosti viac ako 2 000 m²). Rovnako aj elektrické kosačky rotačné, ktoré disponujú vysokým príkonom, si lepšie poradia s odolnou trávnatou plochou a úpravou náročnejšieho pozemku (od 1 000 - 2 000 m²) než kosačky vretenové.

Napriek tomu, že na trhu nájdete vretenové kosačky s rôznym pohonom, je dobre si uvedomiť, že tento typ kosačky je určený na skracovanie nenáročného trávneho porastu a vhodný na kosenie len rovného terénu.

Vretenové kosačky môžeme rozdeliť na základe pohonu na tieto 4 typy:

 1. Ručná vretenová kosačka
 2. Elektrická kosačka vretenová
 3. Aku vretenová kosačka
 4. Benzínová vretenová kosačka

Elektrick vretenov kosačka.

Ručné vretenové kosačky

Ručné kosačky vretenové majú jednoduchú konštrukciu a nenáročnú údržbu. Majú ekologickú prevádzku a tichý chod, a tak vás a ani vašich susedov nebude rušiť žiadny hluk počas kosenia. Prekvapí vás aj nízka cena kosačky. Ručná vretenová kosačka je ideálna na kosenie trávnatých plôch vo veľkosti do 100 m².

Elektrické kosačky vretenové

Elektrická vretenová kosačka má pohodlný chod vďaka elektromotoru a vlastný pojazd. Tieto modely sú vybavené zberným košom, majú tichý chod a sú skoro bezúdržbové. Sú však závislé od elektrickej prípojky a zvládnu pokosiť menšiu plochu do 1 500 m².

Akumulátorové vretenové kosačky

Aku modely kosačiek sú parametrami podobné elektrickým variantom, avšak poskytujú vám väčšiu slobodu pri kosení, pretože nie ste limitovaný žiadnymi káblami. Je potrebné len myslieť na pravidelné dobíjanie akumulátora. Aku vretenová kosačka je vhodná pre menšie a stredné trávniky do 1 500 m².

Benzínové kosačky vretenové

Ak hľadáte vretenovú kosačku so silným výkonom stavte na benzínový model. Benzínové vretenové kosačky zvládnu pokosiť veľké trávniky s rozlohou nad 2 000 m². Rátajte však s vyššou cenou, hlučnejším chodom a produkciou emisií, ktorými sa tieto kosačky vyznačujú.

Vretenová kosačka – dôležité parametre pri výbere

Vretenové kosačky dokážu z vášho trávnika vykúzliť vzhľad futbalového alebo golfového ihriska. Takýto trávnik si však vyžaduje pravidelnú údržbu správnym a kvalitným záhradným náradím. Preto, aby ste si vybrali vretenovú kosačku, s ktorou vytvoríte profesionálny trávnik ako z reklamy, je dobre sa pri kúpe zamerať na niekoľko dôležitých parametrov.

Pri kúpe vretenovej kosačky sa zamerajte na tieto kľúčové parametre:

 • Šírka záberu - určuje, akú plochu pokosíte jedným ťahom. Vretenová kosačka môže mať šírku záberu od 30 - 65 cm.
 • Výška kosenia - väčšina modelov umožňuje nastaviť výšku kosenia od 15 do 100 mm (v závislosti od vybraného modelu).
 • Hmotnosť - parameter, ktorý ovplyvňuje komfort pri kosení. Ťažšie kosačky sú stabilnejšie, avšak modely s nižšou hmotnosťou sa ľahšie ovládajú.
 • Výkon motora - kosačka vretenová so silným výkonom (od 1 800 W) je ideálna na kosenie plôch vo veľkosti až 2 000 m².
 • Rýchlosť jazdy - niektoré vretenové kosačky ponúkajú nastaviteľnú rýchlosť jazdy (cca 4 - 5 km/h), ktorá umožňuje prispôsobiť tempo kosenia vašim preferenciám.
 • Počet nožov vretena - čím viac nožov (1 - 5 nožov) kosačka vretenová má, tým viac je prispôsobená na pravidelné kosenie.
 • Zberný kôš - vretenové kosačky môžu mať aj zberný kôš (od 10 do 70 litrov a viac). Čím väčší objem má zberný kôš, tým menej často ho budete musieť vyprázdňovať počas kosenia.

Skladacia kontrukcia vretenovej kosačky Fieldmann.

Vretenové kosačky majú niekoľko skvelých funkcií

Kosačky vretenové sa môžu pochváliť niekoľkými skvelými funkciami, vďaka ktorým sa kosenie pre vás stane zábavou.

Vretenová kosačka môže disponovať nasledujúcimi funkciami:

 • Pojazd - funkcia, s ktorou vám pôjde kosenie od ruky a bez námahy. V našej ponuke nájdete nielen vretenové kosačky s pojazdom, ale aj ďalšie kosačky s pojazdom. Objavte ich všetky!
 • Kazetový systém - kosačka vretenová môže poslúžiť aj ako vertikutátor, ak umožňuje vymeniť vreteno za iný príslušný nástroj.
 • Osvetlenie - vďaka osvetleniu môžete s kosačkou kosiť aj za nepriaznivých svetelných podmienok.
 • Skladacia konštrukcia - niektoré modely môžu mať skladaciu konštrukciu, čo uľahčuje ich skladovanie.

Vretenová kosačka - výber podľa značky

Na trhu nájdete široký výber vretenových kosačiek a ďalších typov kosačiek rôznych značiek. V našom e-shope si môžete vybrať z niekoľkých známych značiek kosačiek, ktoré sa líšia materiálovým prevedením, funkciami a cenou.

Objavte všetky kosačky, ktoré ponúkajú títo známi výrobcovia:

60 €
110 €
Všetky filtre

2 produkty

last-visited

Použité obrázky sú iba ilustratívne a technické špecifikácie sa môžu v priebehu času zmeniť bez predchádzajúceho upozornenia.