Katalóg Predajne
Porovnanie
Prihlásiť
Košík

Vstavané chladničky

Zabudované chladničky sú skvelým riešením pre ľudí, ktorí chcú mať krásne zladenú kuchyňu bez rušivých elementov. Vstavané chladničky sú dostupné v rôznych rozmeroch a veľkostiach, tak aby si mohol vybrať naozaj každý. Poradíme vám, aké parametre sledovať pri výbere, či podľa akých vlastností sa rozhodnúť o kúpe.

Výhody

+ Úspora miesta.

+ Vstavané chladničky majú možnosť voľby čelnej strany chladničky.

+ Vstavané chladničky sú dostupné v kombinovanej aj monoklimatickej verzii.

+ Vzhľad kuchyne zostáva jednotný, vstavaná chladnička je priamo zakomponovaná do kuchynskej linky.

Nevýhody

- Vstavaná chladnička sa musí prispôsobiť rozmerom kuchynskej linky.

 

Zabudovan chladnička neru celkov vzhľad kuchyne.

Vstavané chladničky môžu byť rôzne

Zabudované chladničky nemusia byť len kombinované. V našej bohatej ponuke nájdete rôzne vstavané chladničky, ktoré určite vyhovejú všetkým vašim požiadavkám. Stačí sa rozhodnúť aká vstavaná chladnička vám bude vyhovovať a následne pri výbere sledovať technické parametre.

 • Kombinovaná vstavaná chladnička - vďaka kombinácii mrazničky a chladničky šetrí vstavaná chladnička nielen miesto, ale aj spotrebu energie a náklady na kúpu samostatne stojacej mrazničky.
 • Malá vstavaná chladnička - väčšinou sú jej rozmery do 90 cm, vstavaná chladnička je dostupná aj v kombinácii s mrazničkou a odporúčaná je najmä malým domácnostiam.
 • Klasická zabudovaná chladnička – táto vstavaná chladnička je vhodná pre ľudí, ktorí potrebujú viac chladiaceho priestoru.
 • Vysoká zabudovaná chladnička - skvelá voľba pre domácnosti s väčším počtom členov, výška je zvyčajne viac ako 177 cm.

Zabudované chladničky - všetko čo musíte vedieť pred kúpou

Výber konkrétnej vstavanej chladničky si poriadne premyslite, pretože ide o spotrebič, ktorý budete používať dennodenne a vydržať by vám mal niekoľko rokov. Pri kúpe preto sledujte najmä technické parametre, dôležitý je najmä objem, veľkosť, hlučnosť, umiestnenie, otváranie a prípade kombinovanej chladničky aj výkon a akumulačná doba mrazničky.

Vstavaná chladnička - Objem a rozmery sú najdôležitejšie

Najdôležitejším parametrom pri kúpe vstavanej chladničky sú jej rozmery, ktorým musíte prispôsobiť výber. Podstatný je každý centimeter a preto poriadne zmerajte šírku, hĺbku a výšku miesta, do ktorého chcete vstavanú chladničku umiestniť, aby vám do kuchyne krásne zapadla.

Vstavané chladničky by mali mať dostatočne veľký objem. Ten vyberajte podľa počtu osôb žijúcich vo vašej domácnosti. Pre zjednodušenie výberu sa odporúča rátať so 60 až 70 litrami chladničky a 20 až 30 litrami mraziaceho priestoru pre jednu osobu. Taktiež záleží na tom, aký typ chladničky si vyberiete a či uprednostníte klasickú, malú alebo kombinovanú zabudovanú chladničku.

Vstavaná chladnička rozmery poličiek a celkové usporiadanie prispôsobuje veľkosti objemu chladničky. Pred kúpou vám preto odporúčame sledovať vnútorné rozloženie chladničky podľa fotografií, tak aby vám čo najviac vyhovovalo. Obľúbené sú aj zabudované chladničky SpaceMax, ktoré majú tenšie steny vďaka čomu je objem chladničky väčší.

Vstavané chladničky s nízkou hlučnosťou

Nakoľko je zabudovaná chladnička v prevádzke neustále, mali by ste pri jej výbere sledovať aj jej hlučnosť, tak aby vás jej prevádzka nerušila. Všeobecne sa odporúčajú zabudované chladničky s hlučnosťou do 40 dB, ktorých hlučnosť je možné prirovnať k tlmenému rozhovoru, či šumu v domácnosti. Vstavané chladničky majú veľkú výhodu v tom, že obloženie kuchynských dvierok tlmí ich hlučnosť.

Umiestnenie a otváranie

Vstavaná chladnička musí byť umiestnená v dostatočnej vzdialenosti od zdrojov tepla (kúrenia, sporáku, rúry a iných). Taktiež by sa nemala dotýkať okolitej steny, aby nedošlo k zlému odvetrávaniu.

Pred kúpou vám odporúčame sledovať aj umiestnenie pántov. Niektoré vstavané chladničky majú možnosť ľubovoľného výberu pántov, ktoré oceníte najmä v prípade, že by ste zmenili rozloženie kuchyne a vstavaná chladnička by sa musela novým zmenám prispôsobiť.

Kombinovaná vstavaná chladnička? Pozor na výkon mrazničky!

Vstavaná chladnička s mrazničkou dole alebo hore obsahuje aj mraziaci box, ktorého výkonnosť je taktiež dôležité sledovať. Vstavané chladničky odporúčame vyberať podľa nasledovných kritérií:

 • Výkon mrazenia - vyjadrený je v hviezdičkách, ktoré určujú ako silno dokáže mraznička zmraziť potraviny. Čím väčší je počet hviezdičiek, tým lepší je výkon mrazenia.
 • Mraziaci výkon - určuje koľko kilogramov potravín je mraznička schopná zmraziť v priebehu 24 hodín. Opäť platí, že čím viac kilogramov, tým lepší je mraziaci výkon.
 • Akumulačná doba - vyjadrená je v počte hodín, ktoré dokážu potraviny vydržať zmrazené po odpojení chladničky od elektrickej energie. Minimálna odporúčaná doba je približne 10 až 15 hodín.

Mal vstavan chladničky mžete nenpadne umiestniť pod kuchynsk linku.

Zabudované chladničky s množstvom funkcií

Stále sa neviete rozhodnúť aká vstavaná chladnička sa vám hodí? S výberom vám pomôžu funkcie, ktorými sa jednotliví výrobcovia odlišujú, a ktoré pri pravidelnom používaní určite oceníte. Aké funkcie môže mať vstavaná chladnička?

 • No Frost - neustála cirkulácia vzduchu ničí vlhkosť, čím sa zabraňuje tvorbe námrazy. Dostupné sú aj kombinované vstavané chladničky Total No Frost, v ktorých sa námraza nevytvára ani v mrazničke. Vylepšením je funkcia No Frost Dual Advance, ktorá umožňuje dvojitú cirkuláciu vzduchu.
 • FastFreeze / Supermrazenie – vstavané chladničky s mrazničkou môžu mať funkciu urýchľujúcu mrazenie potravín, pretože po ich vložení sa na krátku dobu v mrazničke automaticky výrazne zníži teplota.
 • SuperCool – vstavané chladničky automaticky zníženia teplotu chladiacej časti po vložení nových potravín.
 • MultiAirflow - rovnomerné prúdenie vzduchu v oboch častiach kombinovanej chladničky, ktoré zároveň zabraňuje kolísaniu teploty a predlžuje čerstvosť potravín.
 • CrispZone s HumidityControl – vstavaná chladnička má podporu prirodzeného dozrievania zeleniny a ovocia pomocou regulácie vlhkosti.
 • Ionizátor - ničí nepríjemné pachy a neutralizuje vzduch v zabudovanej chladničke.
 • Prázdninový režim - v prípade, že vstavaná chladnička nie je dlhšiu dobu využívaná, automaticky sa spustí prázdninový režim, ktorý udržuje jej teplotu na 12 °C.
 • Nulová zóna – vstavané chladničky majú špeciálny priestor pre uskladnenie ovocia, zeleniny alebo syrov v ktorom je možné nastaviť vlhkosť, či znížiť teplotu, aby sa predĺžila ich čerstvosť.
 • Antibakteriálny povrch – vstavané chladničky majú na vnútorných stenách aplikovaný antibakteriálny povrch, ktorý zabraňuje vzniku plesní a baktérií.
 • Antibakteriálny filter - vďaka aktívnym zložkám znižuje tvorbu baktérií, čistí vzduch a pohlcuje pachy.
 • Výrobník ľadu – vstavané chladničky s výrobníkom ľadu oceníte najmä počas letných mesiacov.
279 €
1 209 €
Všetky filtre

30 produktov

Philco PTL 1772 EBI
Vstavaná chladnička, E, objem chladničky 295 l, dotykové ovládanie, funkcia SuperCool, LED osvetlenie, farba biela
Ihneď k odoslaniu
Skladom viac ako 5 ks.
U Vás už 18.6.
599,00 €
Akcia: Kúp teraz za 549,00 €
Na objednávku
5,0 2x
Philco PCN 17732 EBI
Vstavaná chladnička s mrazničkou, E, objem chladničky / mrazničky 180/63 l, NoFrost VitaFresh, automatické odmrazovanie
Tovar na objednávku
Termín bude upresnený neskôr
559,00 €
Akcia: Kúp teraz za 509,00 €
Na objednávku
4,0 1x
Beko BCNA306E4SN
Vstavaná chladnička BEKO
Tovar na objednávku
Termín bude upresnený neskôr
580,00 €
Akcia: Kúp teraz za 530,00 €
Na objednávku
Beko BCNA275E4SN
Vstavaná kombinovaná chladnička v energetickej triede E s celkovým objemom 254 l, elektronickým ovládaním a moderným LED osvetlením.
Tovar na objednávku
Termín bude upresnený neskôr
536,00 €
Akcia: Kúp teraz za 486,00 €
Na objednávku
Beko BCSA285K4SN
Vstavaná chladnička kombinovaná s mrazničkou dole, E, objem chladničky / mrazničky 193/78 l, osvetlenie LED, farba biela
Tovar na objednávku
Termín bude upresnený neskôr
499,00 €
Akcia: Kúp teraz za 449,00 €
Na objednávku
Bosch KIV87NSE0 + CASHBACK 40€
Vstavaná kombinovaná chladnička, energy E, objem chladnička/mraznička 200l/70l
Tovar na objednávku
Termín bude upresnený neskôr
699,00 €
Akcia: Kúp teraz za 649,00 €
Zobraziť ďalších 6
last-visited

Použité obrázky sú iba ilustratívne a technické špecifikácie sa môžu v priebehu času zmeniť bez predchádzajúceho upozornenia.