Katalóg Predajne
Porovnanie
Prihlásiť
Košík

Vstavané práčky so sušičkou

Vstavané práčky so sušičkou predstavujú ideálnu kombináciu dvoch perfektných domácich spotrebičov v jednom, vďaka ktorým ušetríte nielen maximum miesta v miestnosti, ale aj vaše peniaze. Vstavaná práčka so sušičkou šetrí aj váš čas, keďže dokáže súčasne prať aj vysušiť bielizeň v jednom cykle. Vstavané práčky so sušičkou majú množstvo skvelých a užitočných funkcií. Ako sa vyznať vo všetkých parametroch a aké vlastnosti si všímať pri kúpe vám poradíme v nasledujúcich riadkoch.

Výhody

+ Vstavaná práčka so sušičkou je vhodná aj do menších priestorov ako sú garsónky.

+ Získate dva spotrebiče v jednom.

+ Nižšia cena za jeden spotrebič ako za samostatnú práčku a sušičku.

+ Vstavané práčky so sušičkou šetria váš čas, nemusíte čakať kým sa bielizeň usuší na sušiaku.

+ Bielizeň nie je potrebné toľko žehliť.

Nevýhody

- Vyššia spotreba.

- Vstavané práčky so sušičkou vysušia menšie množstvo bielizne než vyperú.

Nenpadn vstavan prčka so suičkou v kuchyni s bielymi dvierkami

Parametre a vlastnosti, ktoré má mať vstavaná práčka so sušičkou

Dôležitým parametrom pre vstavané práčky so sušičkou je ich rozmer. Iba správne zvoleným rozmerom vie byť práčka so sušičkou naozaj nenápadná a dokonalo sadnúť do nábytku v kúpeľni, alebo do kuchynskej linky.

Pri kúpe si všímajte tiež kapacitu bubna. Bude vás zaujímať aj spotreba energie a vody a tiež prítomnosť doplnkových funkcií, ktoré vám dokážu uľahčiť a spríjemniť pranie a sušenie bielizne.

Aké množstvo bielizne dokáže vyprať a usušiť vstavaná práčka so sušičkou

Všetky vstavané práčky so sušičkou majú plnenie spredu, to znamená, že aj kapacita bubna je väčšia oproti práčkam plneným zvrchu.

Kombinpvaná vstavaná práčka so sušičkou dokáže vyprať napríklad 9 kg bielizne, no usušiť vie iba 6 kg. To znamená, že vstavané práčky so sušičkou usušia približne 2/3 maximálneho objemu práčky.

Kapacita bubna pre vstavané práčky so sušičkou sa pohybuje štandardne od 6 – 9 kg a viac.

  • Pre jednu osobu alebo pár postačí vstavaná práčka so sušičkou s kapacitou bubna do 7 kg
  • Pre väčšiu rodinu sa bude hodiť vstavaná práčka so sušičkou s veľkosťou bubna od 8 kg a viac

Samostatné vstavané práčky a samostatné sušičky potrebujú síce viac miesta, pretože sa jedná o dva samostatné spotrebiče, avšak majú tú výhodu, že operú a vysušia rovnaké množstvo bielizne. Nevýhodou z časového hľadiska sa môže zdať prekladanie bielizne z práčky do sušičky.

Osoba vklad bielizeň do vstavanej prčky v kuchyni

Akú energetickú spotrebu majú vstavané práčky so sušičkou

Na energetickom štítku, ktorým je povinne označená každá vstavaná práčka so sušičkou je uvedená zvlášť spotreba pre pranie a zvlášť spotreba pre sušenie.

Vstavané práčky so sušičkou vyberajte s čo najvyššou energetickou triedou, najlepšie s označením B a vyššej triedy, pretože práve tieto vstavané práčky so sušičkou patria medzi najúspornejšie.

Ideálna spotreba vody pri praní je cca 85 – 90 l na jeden prací cyklus. Na sušenie bude vstavaná práčka so sušičkou potrebovať približne 2x menej vody ako pri praní.

Akú budú mať vstavané práčky so sušičkou konečnú spotrebu vody a energie záleží od zvoleného programu a kapacity bubna.

sporn vstavan prčka so suičkou

 

Vstavaná práčka so sušičkou, ktorú nie je takmer počuť

To, akú hlučnosť majú vstavané práčky so sušičkou sa dozviete z energetického štítku, na ktorom je táto informácia uvedená pre každý režim zvlášť.

Hlučnosť pri odstreďovaní je priamo úmerná počtu zvolených otáčok, ktoré môžu mať vstavané práčky so sušičkou od 1000 až do 1600 otáčok. Avšak čím vyšší počet otáčok zvolíte, tým viac bude bielizeň vyžmýkaná a následne lepšie vysušená.

Pri odstreďovaní rátajte s vyššou hlučnosťou. Nemala by však presiahnuť hodnotu viac ako 80 dB.

Pri praní a sušení by nemala mať vstavaná práčka so sušičkou hodnotu hlučnosti vyššiu ako 66 dB.

Vstavané práčky so sušičkou s uvedenými údajmi sa považujú za veľmi tiché domáce spotrebiče, o ktorých sotva viete.

Osoba telefonujca pri zapnutej prčke

Doplnkové funkcie a programy

  • Ovládanie na diaľku - inteligentné vstavané práčky so sušičkou možno jednoducho ovládať pomocou smartfónu a vďaka aplikácii pridávať ďalšie sušiace či pracie programy.
  • AquaStop - vstavaná práčka so sušičkou s touto poistkou automaticky uzavrie prívod vody a zamedzí tak možnému vytečeniu vody.
  • Odložený štart - vstavaná práčka so sušičkou začne svoj cyklus, alebo ho ukončí na základe vami zvoleného času.
  • Invertorový motor - je moderným motorom, ktorý majú už skoro všetky vstavané práčky so sušičkou. Invertorový motor je spoľahlivejší a tichý a vzťahuje sa naňho 10 ročná záruka.
  • Fuzzy Logic – sa považuje za 6-ty zmysel, ktorý má vstavaná práčka so sušičkou. Inteligentná funkcia automaticky zváži bielizeň v bubne práčky, a na základe toho zvolí vhodný program a upraví množstvo vody.
  • Parné programy a eco programy – sú šetrnejšie k vašej bielizni a k vašej peňaženke. Navyše bielizeň je vďaka parnému programu hygienicky čistá a jemná a to bez použitia aviváže.
  • Programy sušenia – vstavaná práčka so sušičkou má k dispozícii rôzne programy sušenia vhodné vždy pre iný druh oblečenia, napríklad pre športové oblečenie či košele a iné. Každý sušiaci program ponúka možnosť voľby dĺžky sušenia.

Vstavan prčka so suičkou a spokojn žena vyberajca opran a vysuen bielizeň z nej

599 €
599 €
Všetky filtre

1 produkt

last-visited

Použité obrázky sú iba ilustratívne a technické špecifikácie sa môžu v priebehu času zmeniť bez predchádzajúceho upozornenia.