Katalóg Predajne
Porovnanie
Prihlásiť
Košík

Vysokotlakové čističe KÄRCHER

Vysokotlakové čističe patria k univerzálnym pomocníkom pri umývaní áut, záhradného náradia alebo bicyklov. Medzi tradičných výrobcov vysokotlakových čističov hobby i profi tried patrí jednoznačne značka Kärcher. Poradíme vám, aké výhody ponúkajú vysokotlakové čističe Kärcher a na aké parametre sa zamerať pri kúpe.

 

Na akom princípe fungujú vysokotlakové čističe Kärcher?

Kärcher vysokotlakové čističe inak nazývané aj Kärcher vapky fungujú na princípe prúdu vody pod vysokým tlakom. Voda je ťahaná zo zdroja pomocou čerpadla. Následne je hadicou privedená do Kärcher wapky. Vďaka vysokému tlaku strieka vodu na znečistený povrch. Poradí si s odolnou špinou, machom z chodníkov ako aj mastnými škvrnami. Nespornou výhodou je, že vysokotlakové čističe Kärcher spotrebujú pri práci až o 80 % menej vody ako pri umývaní bežnou záhradnou hadicou.

Vysokotlakov čistič Krcher.

 

Vysokotlakové čističe Kärcher - typy

Pred kúpou je potrebné zvážiť, na aký druh špiny a ako často budete vysokotlakový čistič Kärcher používať. Podľa účelu použitia sú vapky Kärcher rozdelené do 2 skupín:

 1. Kärcher vysokotlakové čističe bez ohrevu - ideálne na čistenie exteriérových priestorov ako aj na umývanie áut či odstraňovanie machu v škárach zámkovej dlažby.
 2. Vysokotlakové čističe Kärcher s ohrevom vody odstránia mastné a olejové škvrny bez nutnosti používania chemických prípravkov.

Krcher vysokotlakov čističe pri umvan auta.

 

Kärcher vysokotlakové čističe - dôležité parametre pre výber

Vapka Kärcher má niekoľko dôležitých vlastností, ktoré je potrebné pred kúpou zvážiť.

Medzi kľúčové parametre patria:

 • čerpadlo
 • prevádzkový tlak
 • prietok
 • nasávanie vody

Základom každej vapky Kärcher je odolné čerpadlo

Čerpadlo tvorí najdôležitejšiu časť wapky Kärcher. Stará sa o zásobenie vodou a od jeho kvality sa odvíjajú aj ďalšie dôležité vlastnosti.

 • Pokiaľ chcete vysokotlakový čistič Kärcher používať na pravidelnej báze, poobzerajte sa po modeloch zo zliatin hliníka a mosadze.
 • Ak budete Kärcher vysokotlakový čistič používať len párkrát do roka na čistenie ľahšej špiny, postačujúce je aj plastové čerpadlo.

Krcher vapka a čistenie zmkovej dlažby.

 

Vysoký prevádzkový tlak Kärcher wapky = rýchlejšia práca

Udáva sa v baroch (bar) alebo v megapascaloch (MPa), pričom platí, že 1 MPa = 10 bar. Tento údaj hovorí o tom, ako výkonný je vysokotlakový čistič. Podobne ako samotná hodnota tlaku je však dôležitá aj jeho regulácia, pretože rôzne povrchy si vyžadujú rôzny tlak.

 • Základné vysokotlakové čističe Kärcher pracujú s nižším tlakom približne 100 bar. Sú ideálne na umývanie áut, bicyklov alebo záhradného nábytku. Neporadia si však s mastnotou ani machom.
 • Vysokotlakový čistič Kärcher s tlakom 120 - 160 bar si poradí aj s čistením terás, bazénov, ako aj zámockej dlažby.
 • Tlak vyšší ako 160 bar zvládne jednoducho vyčistiť hrubú vrstvu blata, ale aj odolnú mastnotu. Je typický pre profesionálne Kärcher wapky.

Wapka Kärcher so správnym prietokom znamená dokonalé čistenie

Prietok je úzko spätý s tlakom a udáva sa v litroch za hodinu. Čím bude jeho hodnota vyššia, tým efektívnejšie dokáže wapka vyčistiť aj väčšie plochy.

 • Prietoky menších čerpadiel sa pohybujú v rozmedzí 300 - 400 l/hod a hodia sa prevažne na domáce použitie.
 • Výkonnejšie čerpadlá, vhodné na umývanie veľkých plôch nad 100 m2 ponúkajú prietok 450 - 600 l/hod.

Kärcher wapka a nasávanie vody

Nasávanie vody vás bude zaujímať najmä vtedy ak tlak vody nie je postačujúci na účely vysokotlakového čistenia.

 • Najčastejšie sa vysokotlakové čističe Kärcher napájajú na vodovodnú sieť.
 • Dostupné sú aj samonasávacie Kärcher vapky, ktoré dokážu nasávať vodu z externých zdrojov.

Vysokotlakové čističe Kärcher s káblom alebo bez?

Mobilita Kärcher vapky jednoznačne závisí na spôsobe napájania.

 • Hobby wapky Kärcher sa najčastejšie napájajú z bežnej zásuvky. Menšie modely disponujú príkonom 1 300 - 1 500 W, výkonnejšie vapky používajú elektromotory s príkonom až 2 800 W.
 • Dostupné sú aj akumulátorové Kärcher vysokotlakové čističe, ktoré môžete ľahko prenášať, avšak ich výkon je pomerne slabší.
 • Na miestach bez elektrickej prípojky prídu vhod benzínové vysokotlakové čističe Kärcher.

Wapky Krcher so systmom Krcher Plug 'n' Clean.

 

Kärcher vysokotlakové čističe a ich inovatívne vychytávky

Jednotlivé modelové rady sa líšia v ponúkaných funkciách. V prípade, že bude Kärcher vapka používaná na umývanie automobilov alebo mastných plôch, môžete využiť praktický doplnok v podobe dávkovania saponátu.

 • Systém Kärcher Plug 'n' Clean - základ tvorí špeciálna nádobka, ktorá je priamo od výroby naplnená originálnym saponátom Kärcher.
 • Systém Smart Control obsahuje viacero užitočných funkcií. Wapky s týmto systémom je možné ovládať prostredníctvom špeciálnej aplikácie cez bluetooth.
 • Vďaka mobilnej aplikácii Kärcher Home & Garden máte všetky dôležité informácie vždy poruke. Aplikácia ponúka aj všetky údaje o zariadení, jeho správnom použití, servisnom portáli a mnoho ďalšieho.
 • Funkcia Boost dokáže zvýšiť výkon a tlak po dobu 30 sekúnd. Kärcher vysokotlakové čističe ponúkajú aktiváciu režimu na striekacej pištoli alebo prostredníctvom aplikácie.

Wapky Kärcher a doplnkové príslušenstvo

Základnú výbavu tvorí vysokotlaková pištoľ, nadstavce s tryskami pre plošný a rotačný prúd vody, vysokotlaková hadica a nádržka na čistiaci prostriedok. Ak chcete svoj Kärcher vysokotlakový čistič využívať naplno, môžete si rozšíriť jeho vybavenie o ďalšie príslušenstvo:

 • plošný čistič vhodný na čistenie dlažieb
 • rotačná kartáčová hlavica vyčistí strechu auta a prístreškov
 • užšia kefa poslúži na umývanie diskov a kolies
142 €
449 €
Všetky filtre

6 produktov

last-visited

Použité obrázky sú iba ilustratívne a technické špecifikácie sa môžu v priebehu času zmeniť bez predchádzajúceho upozornenia.