Katalóg Predajne
Porovnanie
Prihlásiť
Košík

Záhradné sety a zostavy

Záhradné zostavy a sety majú prispieť k vytvoreniu príjemného a funkčného vonkajšieho priestoru, a práve preto je dôležité pri výbere záhradnej zostavy zvážiť niekoľko faktorov. Vaše priestorové možnosti, materiál, farbu, štýl, pohodlie a trvácnosť, aby ste zabezpečili ideálnu kombináciu estetiky a funkčnosti, ktorá vám bude slúžiť dlhé roky. Pomôžeme vám vybrať kvalitnú záhradnú zostavu presne podľa vašich predstáv.

 

Aké kritériá by malo spĺňať záhradné sedenie

Záhradné sety na sedenie vyberajte na základe rozmerových možností vašej záhrady alebo balkóna. Ďalšia dôležitá otázka, ktorú by ste si mali pri kúpe položiť je, koľko ľudí bude záhradnú zostavu používať. Iba tak si budete vedieť zvoliť správne rozmery nábytku a prispôsobiť nábytok vašim potrebám a možnostiam. Okrem týchto dôležitých kritérií je dobré vyberať sety záhradného nábytku aj na základe nasledujúcich 2 parametrov:

 1. materiál
 2. funkčnosť

Záhradné sety - výber podľa materiálu

Voľba vhodného materiálu pre záhradné sety je podmienená celkovým dizajnom exteriéru a vašim vkusom. Pri výbere materiálu pre záhradný set je však dobré myslieť aj na jeho údržbu. Preto, aby vám záhradný set slúžil dlhé roky, jeho životnosť závisí najmä od údržby materiálu, z ktorého je vyrobený. Každý typ materiálu si vyžaduje inú starostlivosť, a preto ak viete, že nebudete mať dostatok času, vyberajte si záhradné sedenie vyrobené z materiálov nenáročných na starostlivosť.

 • Ratan je prírodný materiál, veľmi pohodlný na dlhodobé sedenie. Nie je však odolný voči vlhku a priamemu slnku, odporúča sa ho mať pod prístreškom alebo altánkom.
 • Umelý ratan je odolný aj voči nepriaznivému počasiu a jeho vlastnosti sa nemenia ani počas dlhého vystavovania na slnku. Má nízku hmotnosť, jednoducho sa prenáša a je nenáročný na údržbu.
 • Drevo je pevný materiál a záhradné zostavy z neho sú síce drahšie no vydržia vám dlhé roky. Je potrebná pravidelná impregnácia dreva pred a po sezóne.
 • Kov je veľmi obľúbený materiál a vyznačuje sa vysokou odolnosťou a pevnosťou. Náročnosť na jeho údržbu je minimálna až nulová. Hliníkové zostavy sú odolné voči korózii.
 • Plast je ľahký, pevný a bezúdržbový materiál. Plastové záhradné zostavy sú k dispozícii v rôznych prevedeniach a farebných variantoch.

Ratanov zhradn set na sedenie.

Záhradný set by mal byť nielen pohodlný, ale aj funkčný

Pohodlie a funkčnosť nábytku sú dve základné kritéria, ktoré by mala spĺňať každá záhradná zostava. Preto sa pred kúpou uistite, že vybraný set záhradného nábytku sa dá v prípade nepriaznivého počasia alebo po skončení sezóny jednoducho zložiť a tiež myslite na vaše pohodlie, ktoré vám vie poskytnúť nábytok pri dlhom sedení iba vtedy ak je funkčný.

Pri výbere záhradného setu myslite na tieto jeho 2 vlastnosti:

 1. skladovateľnosť
 2. polohovateľnosť

Starostlivosť o dreven nbytok.

Ďalší nábytok vhodný do záhrady

Ak máte veľkú záhradu či terasu, alebo pravidelne hostíte väčší počet osôb, môže sa vám hodiť aj ďalší nábytok a vybavenie k nemu.

Na našom e-shope nájdete tento záhradný nábytok:

Slnečnk mže byť sčasťou zhradnho setu.

Príslušenstvo a doplnky pre záhradné sety

Pri výbere príslušenstva a doplnkov pre záhradné zostavy nábytku je dôležité zvážiť ich funkčnosť a estetické hodnoty, ktoré by mali byť v súlade s celkovým dizajnom vašej záhrady či balkóna.

Medzi obľúbené a najviac vyhľadávané doplnky do záhrady k záhradnému nábytku patria:

 • Textilné príslušenstvo – pre vytvorenie príjemnej atmosféry a pohodlia jednoznačne prispejú rôzne vankúše, deky, podsedáky na záhradný nábytok, ale aj poťahy či krycie plachty, ktoré vaše sedenie do záhrady navyše ochránia pred poveternostnými vplyvmi počasia.
 • Úložné boxy alebo lavice s odkladacím priestorom pre záhradné náradie a textilné príslušenstvo.
 • Altánky a pergoly slúžia ako prístrešok a hodia sa do veľkých záhrad či na terasu. Ak vyberáte veľké záhradné sety, ktoré nebudete prenášať je dobré, aby boli umiestnené pod prístreškom, ktorý poskytuje ochranu pred nepriaznivým počasím.
 • Záhradné svietidlá vytvárajú príjemnú atmosféru a poskytujú možnosť dlhšieho pobytu na záhrade aj po zotmení.
 • Ohrievače – nezabudnite sa pripraviť na chladné večery vhodným ohrievačom, vďaka ktorému môžete hostiť svojich hostí po celú noc.

Dreven balknov set s dvoma stoličkami a stolkom s textilnm prsluenstvom.

90 €
550 €
Všetky filtre

5 produktov

last-visited

Použité obrázky sú iba ilustratívne a technické špecifikácie sa môžu v priebehu času zmeniť bez predchádzajúceho upozornenia.