Katalóg Predajne
Porovnanie
Prihlásiť
Košík

Záhradné slnečníky

Záhradné slnečníky patria medzi obľúbené doplnky na terasu či na balkón. Poskytujú ochranu pred slnečnými lúčmi a vytvárajú príjemný tieň. Vďaka vhodnému slnečníku si môžete dopriať na vašej záhrade či balkóne zaslúžený oddych po celý deň. Dokonca ak vás prekvapí dážď, slnečník vám poslúži ako praktický záhradný dáždnik. Pomôžeme vám s výberom vhodného slnečníka do záhrady.


Ako vybrať kvalitný záhradný slnečník

Záhradný slnečník sa hodí do každej záhrady či na balkón, pretože umožňuje vytvoriť príjemné a pohodlné miesto na oddych a relax. Nezáleží preto na tom, či máte veľkú alebo malú záhradu či balkón, záhradný slnečník môžete prispôsobiť vašim potrebám a zvoliť si vhodnú veľkosť a tvar, ktorý sa vám bude najviac pozdávať.
Pri kúpe sa zamerajte na tieto 3 dôležité časti slnečníka:

 1. tienidlo
 2. konštrukcia
 3. stojan

Tienidlo slnečníka

Prvé, čo vás zaujme keď vyberáte slnečník na terasu alebo balkón je jednoznačne jeho dizajn. Aj ten je dôležitý, preto aby ladil k ostatným častiam exteriéru. Dôležitejšie je však vybrať taký slnečník, ktorého tienidlo je vyrobené z kvalitného materiálu, aby vám poslúžil nielen jednu sezónu. Tvar a veľkosť tienidla vyberajte na základe veľkosti priestoru, v ktorom sa má slnečník nachádzať. Ideálny slnečník by mal kopírovať tvar stola alebo priestoru, ktorý má tieniť.

 • priemer tienidla sa pohybuje od 2 – 4 a viac metrov
 • tvar tienidla môže byť kruhový, štvorcový alebo obdĺžnikový
 • spôsob otvárania môže byť pomocou kľučky či lankovým systémom
 • materiál tienidla vyberajte najlepšie vodeodolný a s UV filtrom

Slnečnk by mal svojim tvarom koprovať tvar stola.

Slnečník na balkón či terasu a jeho konštrukcia

Konštrukcia určuje celkovú stabilitu slnečníka a tiež umožňuje nastavenie slnečníka tak, aby bolo sedenie pod ním príjemné počas celého dňa. Najčastejšie sa na výrobu konštrukcie slnečníkov používa kov, oceľ, hliník a zliatina. No existujú aj modely, ktoré majú drevenú konštrukciu, je veľmi štýlová, avšak vyžaduje si väčšiu starostlivosť v podobe impregnácie.
Záhradné slnečníky môžu mať tieto 3 typy konštrukcie:

 1. So stojanom – tieto slnečníky na terasu majú bočnú tyč, ktorá umožňuje pohodlnejšie sedenie pod slnečníkom. Tieň je zaistený zo všetkých strán. Tieto modely si však vyžadujú viac priestoru.
 2. S ohybným kĺbom – modely s kĺbom na stredovej tyči umožňujú nastaviť sklon slnečníka podľa vašich predstáv.
 3. Klasická stredová tyč – tieto slnečníky na balkón majú menší priemer a umožňujú nastavenie sklonu a tiež výšky.

Slnečnk na terasu s bočnou kontrukciou.

Aký stojan môžu mať záhradné slnečníky

Stojan je neodmysliteľnou súčasťou každého slnečníka. Slúži ako jeho opora a bez podstavca by nemohol mať slnečník dostatočnú stabilitu, obzvlášť vo veternom počasí.
Aj stojan slnečníka môže byť vyrobený z rôzneho materiálu a najčastejšie sa stretnete s nasledovnými variantmi:

 • Žulové, živicové a betónové podstavce sú ideálne k ťažkým kovovým konštrukciám slnečníka.
 • Stojany plnené pieskom alebo vodou zaistia stabilitu menším slnečníkom.

Stojan na slnečnk vyroben s umelej živice.

Záhradné slnečníky sa hodia k nábytku do záhrady či na balkón

Záhradný slnečník môže byť tiež skvelým doplnkom k vášmu záhradnému nábytku. Umožní vytvoriť príjemné a útulné miesto na stretnutia s priateľmi a rodinou. Záhradné dáždniky môžete využívať aj počas grilovania, aby ste sa mohli chrániť pred slnečným žiarením, ale aj prípadným dažďom a užívať si plnohodnotný čas strávený vonku v pohodlí a bezpečí.
Aj tento nábytok môže byť súčasťou vašej záhrady a balkóna:

30 €
200 €
Všetky filtre

7 produktov

Ihneď k odoslaniu
Skladom viac ako 5 ks.
U Vás už 16.7.

54,90 €
last-visited

Použité obrázky sú iba ilustratívne a technické špecifikácie sa môžu v priebehu času zmeniť bez predchádzajúceho upozornenia.