Katalóg Predajne
Porovnanie
Prihlásiť
Košík

Zastrihávače brady a fúzov

Zastrihávače brady a fúzov slúžia na skrátenie a úpravu brady prípadne ochlpenia. Dovoľujú zastrihnúť blízko pokožky a hodia sa vynikajúco na dotvarovanie menších či väčších detailov. Vyberte si zastrihávač brady a fúzov, s ktorým si jednoducho upravíte dĺžku strihu a pomocou šikovných nadstavcov vytvoríte vzhľad presne podľa vašich predstáv.
 

Čím sa líši to zastrihávač brady od bežného holiaceho strojčeka?

Zastrihávače brady a fúzov sú špeciálnou pomôckou, ktorá slúži na úpravu a udržiavanie brady a bokombrád. Ponúkajú rozsiahle možnosti pre nastavenie dĺžky strihu vďaka sade nadstavcov a planžetovému mechanizmu. Táto kombinácia naplní všetky vaše očakávania.

Oproti klasickým holiacim strojčekom sa zastrihávače brady a fúzov líšia napríklad aj v:

 • Dizajn čepele – zastrihávače fúzov majú širšie čepele s väčším rozostupom, aby hladko zvládli hustejšie a dlhšie chĺpky.
 • Nastaviteľná dĺžka – patrí medzi ich najväčšie prednosti. Oproti bežným holiacim strojčekom umožňujú zastrihávače brady upravovať dĺžku strihu.
 • Hlavné použitie – holiace strojčeky slúžia prioritne na oholenie dohladka. Na druhej strane zastrihávače brady a fúzov vynikajú v tvarovaní a udržiavaní brady a bokombrád.

Zastrihávače brady a fúzov - aké parametre sledovať pri výbere

Na výber máte viacero zastrihávačov od rôznych výrobcov a v rôznych prevedeniach. Pri výbere je potrebné zvážiť niekoľko špecifikácií, ktoré vám pomôžu zorientovať sa a vybrať si pre seba ten najlepší strojček na bradu a fúzy.

Pri výbere zvážte tieto 4 kľúčové parametre:

 1. Nastavenie dĺžky
 2. Materiál
 3. Typ napájania
 4. Vodeodolnosť

Zastrihvač brady skracuje dĺžku brady.

Zastrihávač fúzov a nastavenie dĺžky

Takmer všetky zastrihávače brady a fúzov majú v balení nastaviteľné hrebene, ktoré umožňujú korigovať dĺžku strihu od milimetrových hodnôt až po niekoľko centimetrov.

 • pre detailné úpravy a formovanie siahnite po variantoch s viacerými nadstavcami v rôznych veľkostiach
 • ak potrebujete udržiavať bradu v určitej dĺžke, vystačíte si s jedným hrebeňom s presnou dĺžkou

Z akého materiálu si vybrať zastrihávač na bradu

Kvalitný materiál urobí zastrihávač brady a fúzov vysoko odolným a dlhotrvajúcim pomocníkom s ohromnou silou a presnosťou. Pri výbere je dôležite sledovať najmä materiál čepele. Tú majú zastrihávače brady a fúzov zhotovenú zvyčajne z:

 • Nehrdzavejúcej ocele, ktorá sa vyznačuje dlhou trvanlivosťou, ostrosťou a odolnosťou voči korózií. Pri strihaní je oceľ efektívna a nedráždivá.
 • Titánu, ktorý patrí medzi najlepšie a profesionálne používané materiály. Titánové čepele sú extrémne ostré a ešte viac odolné voči opotrebovaniu. Titán poskytuje dlhodobo špičkový výkon, avšak má vyššiu cenu.

Zastrihávače brady a fúzov podľa typu napájania

Pri voľbe spôsobu napájania je potrebné zvážiť kde budete zastrihávače brady a fúzov najviac používať. Ak ho potrebujete na cesty, tak siahnite po akumulátorovom variante. Pokiaľ ho však plánujete využívať iba doma v kúpeľni, úplne si vystačíte aj so sieťovým modelom.

 • Zastrihávač na batérie využíva na napájanie tužkové batérie. Je kompaktný, ľahký a maximálne prenosný.
 • Akumulátorový zastrihávač brady a fúzov dokáže byť opakovane nabitý. Je najflexibilnejší. Hodí sa ako spoločník na cesty, ale aj vtedy keď nechcete byť limitovaný dĺžkou kábla.
 • Sieťové zastrihávače dokážu pracovať nepretržite. Potrebujú však byť neustále pripojené k elektrickej sieti. Ich použite obmedzuje dispozícia zásuvky ako aj samotná dĺžka kábla.

Zastrihávač brady na suché či mokré úpravy

Ak plánujete zastrihávače brady a fúzov používať priamo v sprche, tak jednoznačne siahnite po vodeodolnom modeli. Ten môžete používať vo vode s holiacimi penami ako aj nasucho. Mokré zastrihávanie nie je navyše také dráždivé. Takéto zastrihávače sú:

 • flexibilné
 • vyznačujú sa jednoduchou údržbou
 • stačí ich prepláchnuť pod prúdom vody

Muž použva vodeodoln zastrihvač brady a fzov v sprche.

Extra praktické funkcie

Zastrihávače brady a fúzov disponujú aj praktickými a inovatívnymi funkciami, ktoré spríjemnia holenie či uľahčia údržbu. Medzi hlavné funkcie jednoznačne patrí:

 • Odsávanie ihneď vťahuje padajúce chĺpky do zbernej nádoby a minimalizuje, tak neporiadok v kúpeľni.
 • Rýchlonabíjanie dovoľuje nabiť strojček v priebehu niekoľko desiatok minút.
 • Umývateľnosť značí, že strojček môže byť umytý pod prúdom tečúcej vody. Neznamená to, však že je vodeodolný.
 • LED indikátory štýlovo zobrazujú aktuálny stav batérie.
 • Nadstavec na chĺpky dovoľuje použiť zastrihávač fúzov aj na menšie chĺpky v nose.

Muž použva na pravu zastrihvač brady Philips.

24 €
159 €
Všetky filtre

21 produktov

last-visited

Použité obrázky sú iba ilustratívne a technické špecifikácie sa môžu v priebehu času zmeniť bez predchádzajúceho upozornenia.