Katalóg Predajne
Porovnanie
Prihlásiť
Košík

Autochladničky

Ak hľadáte spoľahlivú autochladničku, na našom e-shope nájdete na výber niekoľko typov. Jednotlivé modely autochladničiek sa líšia spôsobom chladenia, veľkosťou a mnohými doplnkami, ktoré uľahčujú manipuláciu. Zistite na čo sa zamerať pri kúpe a podľa čoho vybrať najlepšiu autochladničku.

Chladnička do auta značky Sencor.

Objavte všetky autochladničky v našej ponuke

Na našom e-shope nájdete pestrý výber autochladničiek, ktoré využijete nielen na cestách, ale aj na piknik alebo nákupy. Autochladničky môžeme rozdeliť na niekoľko typov, z ktorých každý má svoje vlastné výhody a špecifiká.

 • Pasívne
 • Absorpčné
 • Kompresorové
 • Termoelektrické

Pasívne chladničky do auta sa spoliehajú na svoje izolačné vlastnosti a znižujú teplotu vo vnútri vďaka chladiacim médiam, ako je napríklad ľad alebo rôzne mrazené náplne. Sú jednoduché na použitie a nevyžadujú žiadne elektrické pripojenie.

Absorpčná autochladnička funguje prostredníctvom plynového paliva, ktoré najprv absorbuje a potom uvoľňuje do vnútra chladničky. Vďaka tomuto procesu dochádza k ochladeniu vnútorného priestoru. Sú ideálne pre krátkodobé uchovávanie potravín a dokážu ochladiť nápoje a jedlá až o 20 °C pod okolitú teplotu. Tento typ chladničiek je obľúbený pre svoju mobilnosť a schopnosť fungovať na rôznych zdrojoch energie, čo ich robí skvelou voľbou pre kempingové výlety a cestovanie.

Kompresorové auto chladničky môžu byť pripojené k batérii vozidla, avšak často disponujú aj vlastným akumulátorom, čo zvyšuje ich flexibilitu. Svoj obsah udržiavajú chladný nezávisle od vonkajšej teploty a potraviny dokážu mraziť až do -18 °C. Často ponúkajú rozdelenie vnútorného priestoru na dve teplotné zóny, čo je výhodné pre oddelenie rôznych druhov potravín.

Termoelektrické chladice boxy do auta v porovnaní s kompresorovými zaberajú menej miesta a sú ľahšie na prenášanie. Môžete ich pripojiť k autu alebo do klasickej zásuvky, teplotu však dokážu regulovať iba relatívne k vonkajším podmienkam. Okrem chladenia potravín ich zároveň dokážu aj ohrievať, využiť ich preto môžete aj na uchovanie horúcich jedál.

Chladnička do auta s objemom 38 l.

Autochladničky sa líšia veľkosťou

Pri výbere chladničky do auta je dôležité zvážiť objem, ktorý bude najlepšie vyhovovať vašim potrebám. Objem autochladničky ovplyvňuje nielen jej veľkosť, ale aj hmotnosť, a preto je dôležité zvážiť, ako ju plánujete využívať.

Podľa veľkosti objemu môžeme prenosné chladničky do auta rozdeliť nasledovne:

 • do 20 l
 • Od 20 l do 35 l
 • Od 35 l a viac

V ponuke autochladničiek do 20 l nájdete termotašky, ktoré sú ľahké a skladné. Sú ideálne pre krátkodobé výlety a cesty, kde je potrebné udržiavať nápoje a jedlo chladné. Autochladničky s objemom do 35 l sú vhodné pre jednodňové výlety alebo krátkodobé pobyty bez prístupu k elektrine. Najväčšie autochladničky môžu mať objem 50 až 70 litrov, netreba však zabúdať, že s rastúcim objemom súvisia aj väčšie rozmery. Zvážte preto, či vám objemná chladnička do auta nebude zaberať až príliš veľa miesta.

Autochladničky sa lia napjanm.

Pozor na napájanie chladničky do auta

Autochladničky do auta sa líšia spôsobom pripojenia k zdroju energie, čo je dôležitý faktor pri ich výbere. Štandardom sú tieto tri typy napájania:

 • 12V, čo je bežné pre osobné automobily
 • 24V, ktoré sa častejšie vyskytuje u dodávok a nákladných áut
 • 230V, vďaka čomu môžete autochladničku pripojiť aj ku klasickej zásuvke.

Autochladnička s kolieskami a ergonomickou rukovťou.

Prenosná chladnička do auta má množstvo praktických detailov

Chladiaci box do auta si môžete vybrať aj podľa užitočných funkcií a praktického dizajnu. Zistite, akými funkciami môže byť vybavená vaša nová auto chladnička:

 • Držiak na nápoje - využijete, najmä ak plánujete mať chladničku umiestnenú blízko sedadiel. Držiak umožňuje bezpečné uloženie nápojov a chráni ich pred nechceným rozliatím.
 • Ergonomické rukoväte, teleskopická rukoväť a kolieska - zlepšujú manipuláciu s autochladničkou a zvyšujú pohodlie pri jej prenášaní či presúvaní.
 • Osvetlenie - oceníte najmä ak budete vyberať potraviny z chladničky za šera alebo tmy.
 • Ochranný obal - pomáha chrániť autochladničku pred poškodením a zároveň zvyšuje jej izolačné vlastnosti, čo môže znížiť spotrebu energie.
 • ABS systém - bezpečnostná funkcia, ktorá zabraňuje vybitiu autobatérie. Chladnička sa automaticky vypne, ak napätie autobatérie klesne na kritickú úroveň.
 • Ovládací panel s prehľadným LCD displejom - umožňuje intuitívne ovládanie zariadenia a jednoduché nastavenie teploty.
 • Bluetooth - využijete na ovládanie chladničky cez mobilnú aplikáciu. Zvyčajne túto funkciu nájdete len u kompresorových modelov.
 • Vstavaná zásuvka USB - umožňuje nabíjanie externých zariadení, ako sú smartfóny alebo tablety pri cestovaní.
49 €
529 €
Všetky filtre

22 produktov

last-visited

Použité obrázky sú iba ilustratívne a technické špecifikácie sa môžu v priebehu času zmeniť bez predchádzajúceho upozornenia.