Katalóg Predajne
Porovnanie
Prihlásiť
Košík

Chladničky s mrazničkou dole

Kombinované chladničky s mrazničkou dole sú u zákazníkov najobľúbenejšie, pretože sú veľmi praktické. Chladiaci priestor je častejšie využívaný a preto je jeho umiestnenie do hornej časti viac preferované. V spodnej menej používanej časti sa nachádza mraznička s bohatým úložným priestorom. Chladničky s mrazničkou dole sú dostupné vo viacerých prevedeniach.


Výhody

+ Chladnička s mrazničkou dole je umiestnená vo výške očí a potraviny sú na dosah ruky.

+ Šikovné riešenie kombinuje dva spotrebiče v jeden, čím znižuje hlučnosť, ale aj obstarávacie a prevádzkové náklady.

+ Bohatý výber podľa rôznych veľkostí, farieb, či vnútorného usporiadania.

+ Mraznička má väčší priestor, v porovnaní s kombinovanými chladničkami s mrazničkou hore.


Nevýhody

- Menší objem mrazničky v porovnaní so samostatne stojacou mrazničkou.

Ako vybrať chladničku s mrazničkou dole?

Chladničky s mrazničkou dole majú množstvo funkcií

Kúpa chladničky s mrazničkou dole je šikovným riešením 2v1, ktoré dokonale nahrádza nutnosť samostatnej chladničky a mrazničky. Chladnička s mrazničkou dole sa dá zakúpiť ako voľne stojaca, či vstavaná, sledovať musíte v prvom rade je rozmery.

Chladničky s mrazničkou dole sa od seba odlišujú aj rôznymi funkciami, najviac však oceníte automatické odmrazovanie, či kombinované chladničky s mrazničkou dole No Frost. Beznámrazová technológia zabraňuje tvorbe námrazy, a tak nie je nutné chladničku po čase odmrazovať. V prípade, že má chladnička s mrazničkou dole označenie Total No Frost, znamená to, že táto technológia je súčasťou chladiacej aj mraziacej časti.

Kombinovaná chladnička s mrazničkou dole môže mať viacero ďalších užitočných funkcií:

 • Spacemax - kombinované chladničky s týmto označením majú tenšie steny, vďaka čomu sa výrazne zväčšuje ich objem.
 • Ionizátor - skvelý pre neutralizáciu pachu vo vnútri chladničky s mrazničkou.
 • Twin Cooling – chladnička s mrazničkou dole má chladiace systémy, ktoré vytvárajú optimálne podmienky pre skladovanie potravín.
 • Nulová zóna – chladnička s mrazničkou dole má špeciálny priestor s ideálnou teplotou pre skladovanie zeleniny, či ovocia.
 • MultiAirflow - zabezpečuje rovnomerné prúdenie vzduchu v celom obsahu chladničky s mrazničkou dole, vďaka čomu sa predlžuje čerstvosť potravín.
 • Supermrazenie / Superchladenie - po vložení nových potravín sa teplota mrazničky, či chladničky automaticky na krátku dobu zníži.
 • IceMaker – chladnička s mrazničkou dole môže mať užitočný výrobník ľadu, k svojmu fungovaniu však potrebuje napojenie na vodovod.

Kombinované chladničky s mrazničkou dole - na čo sa zamerať pred kúpou?

Výber konkrétneho modelu chladničky s mrazničkou dole by ste si mali vopred poriadne premyslieť, pretože ide o spotrebič, ktorý budete používať každý deň niekoľko rokov. Poradím vám, čo všetko zvážiť pred kúpou a ktoré technické parametre sledovať pri výbere chladničky s mrazničkou dole.

Veľkosť chladničky s mrazničkou dole vyberajte podľa počtu osôb

Pri kúpe novej chladničky s mrazničkou dole sledujte najmä jej objem. Chladnička s mrazničkou dole najlepšie funguje ak je zaplnených 70% jej obsahu, preto vopred porozmýšľajte, koľko potravín vy a vaša rodina v chladničke bežne skladujete. Všeobecne sa odporúča určiť objem podľa počtu osôb žijúcich v jednej domácnosti, pričom na jedného člena sa ráta s objemom 60 až 70 litrov v chladničke a 20 až 25 litrov v mrazničke. Chladnička s mrazničkou dole vyzerá v praxi nasledovne:

 • Dvom osobám bude stačiť kombinovaná chladnička s mrazničkou dole s objemom chladiacej časti do 200 litrov a mraziacej do 60 litrov.
 • Rodina s 3 - 4 členmi potrebuje chladničku s kapacitou minimálne 200 litrov, ideálne v rozmedzí od 250 do 300 litrov, mraznička by v tomto prípade mala mať približne 100 litrov.
 • Viacčlenné rodiny by sa mali porozhliadnuť po väčších modeloch kombinovaných chladničiek s objemom viac ako 300 litrov, poprípade zvážiť kúpu americkej chladničky.

Výkon mrazenia a mraziaci výkon chladničky s mrazničkou dole nie je to isté!

Aj napriek tomu, že sú tieto pojmy veľmi podobné, ich význam je mierne odlišný. Oba je však nutné pri kúpe chladničky s mrazničkou dole sledovať, pretože súvisia s rýchlosťou a kvalitou mrazenia potravín.

 • Výkon mrazenia sa bežne udáva hviezdičkami. Čím väčší počet hviezdičiek kombinovaná chladnička s mrazničkou dole má, tým vyššia je intenzita jej mrazenia.
 • Mraziaci výkon je vyjadrený v počte kilogramov, ktoré je chladnička s mrazničkou dole schopná zmraziť v priebehu 24 hodín.

Čo ak vypadne prúd? Chladnička s mrazničkou dole musí mať dlhú akumulačnú dobu

Bohužiaľ stáva sa, že elektrický prúd vypadne bez toho, aby ste o tom boli vopred oboznámení. Nakoľko chladnička s mrazničkou dole potrebuje ku svojmu fungovaniu elektrickú energiu, po niekoľkých hodinách od jej výpadku sa začínajú potraviny rozmrazovať.

Pri kúpe kombinovanej chladničky s mrazničkou dole si preto všímajte aj akumulačnú dobu, ktorá udáva počet hodín počas ktorých vydržia potraviny stále zmrazené. Chladnička s mrazničkou dole by mala mať optimálnu akumulačnú dobu 10 až 15 hodín.

Aj kombinovan chladnička s mrazničkou dole mže byť tlovm doplnkom vaej domcnosti.

Aj rozmery chladničky s mrazničkou dole sú dôležité

Nestačí, že sa vám kombinovaná chladnička s mrazničkou dole páči a má skvelé technické parametre, pri konečnom rozhodovaní sú mimoriadne dôležité aj jej rozmery. Chladnička s mrazničkou dole by mala prirodzene splynúť s kuchyňou bez toho, aby vytŕčala do strán alebo na seba príliš pútala pozornosť.

Rozmery sú obzvlášť dôležité aj pri kúpe vstavanej chladničky s mrazničkou dole, pretože sa musíte prispôsobiť veľkosti kuchynskej linky. Našťastie výrobcovia ponúkajú chladničky s mrazničkou dole v rôznych rozmeroch od klasických až po neštandardné, takže s výberom nebudete mať žiadny problém.

[€]
Všetky filtre

189 produktov

Zobraziť ďalších 24
last-visited