Katalóg Predajne
Porovnanie
Prihlásiť
Košík

Chladničky s mrazničkou

Kombinované chladničky sú skvelou voľbou pre ľudí, ktorí chcú využívať výhody chladničky a mrazničky naraz. Rozdeliť ich môžeme podľa toho, kde je mraznička umiestnená. Pri výbere chladničky s mrazničkou musíte sledovať viacero kritérií, nezabúdajte ani na rôzne doplnky a funkcie. Poradíme vám, podľa čoho sa pri kúpe rozhodnúť a ako si čo najlepšie vybrať.

 
Výhody

+ Dva spotrebiče v jednom šetria miesto i náklady

+ Chladnička a mraznička sú oddelené

+ Možnosť voľby umiestnenia mrazničky

+ Dostupné sú vo viacerých farebných prevedeniach a rozmeroch

 
Nevýhody

- Mraznička má menšiu kapacitu

Praktick chladnička do každej domcnosti.

Prečo sú chladničky s mrazničkou také obľúbené?

Chladničky s mrazničkou majú množstvo výhod, vďaka čomu sa stali mimoriadne obľúbenými. Kombinovaná chladnička s mrazničkou umožňuje skladovanie rozličných druhov potravín bez nutnosti kúpy dvoch spotrebičov. Výhodou je aj možnosť výberu, v ktorej časti chladničky chcete mať mrazničku umiestnenú.

Prečo sa oplatí kúpa chladničky s mrazničkou viac v porovnaní so samostatnou chladničkou a mrazničkou?:

 • Nižšia obstarávacia cena.
 • Zaberá menej priestoru, ako dva spotrebiče.
 • Nižšie prevádzkové náklady súvisiace s nižšou spotrebou energie.
 • Nižšia hlučnosť, opäť platí, že dva spotrebiče sú viac hlučné ako jeden.

Kombinovaná chladnička s mrazničkou hore alebo dole?

Často majú zákazníci najväčší problém s rozhodnutím, či si vybrať model kombinovanej chladničky s mrazničkou dole alebo hore. Nedá sa jasne určiť, ktorá varianta je lepšia, ale poradíme vám, podľa čoho sa rozhodnúť.

Pri kpe chladničky s mrazničkou sledujte jej rozmery

Chladničky kombinované s mrazničkou dole

Tento typ chladničky má dve veľké výhody. Prvú ocenia najmä ľudia, ktorí sa neradi zohýbajú. Vďaka tomu, že je mraznička umiestnená v spodnej časti sa obsah chladničky nachádza v úrovni očí. Máte tak lepší prehľad o jej usporiadaní a často ide o veľmi praktické riešenie. Chladničku otvárate niekoľkokrát za deň, takže je lepšie, ak máte potraviny na dosah ruky.

Výhodou je aj veľkosť mrazničky, do ktorej hravo uložíte viacero druhov potravín. Kombinované chladničky s mrazničkou dole však majú často vyššiu obstarávaciu cenu. Pozrite si celú ponuku a nakupujte kombinované chladničky s mrazničkou dole výhodne.

Chladnička s mrazničkou hore pre vašu domácnosť

Kombinované chladničky s mrazničkou hore majú už na prvý pohľad menšiu mrazničku ako chladničky s mrazničkou dole. Práve preto je tento typ chladničky vhodný najmä pre ľudí, ktorí mrazničku príliš často nevyužívajú, poprípade nepotrebujú veľkú mrazničku.

Chladnička s mrazničkou hore je obľúbeným riešením najmä na chaty, či do menších bytov a najväčším lákadlom je nízka obstarávacia cena. Objavte celú ponuku a zaobstarajte si chladničku s mrazničkou hore za tie najlepšie ceny.

Voľne stojace chladničky s mrazničkou

Ich najväčšou výhodou je, že sa dajú umiestniť takmer kamkoľvek, stačí, aby bola v blízkosti elektrická zásuvka. Dostupné sú v rôznych veľkostiach, menšie sa väčšinou odporúčajú do kancelárií, či pre jednočlenné domácnosti a veľké všade tam, kde bude chladničku využívať veľa ľudí. V tomto prípade sa však oplatí zvážiť kúpu No Frost chladničky, ktorá zabraňuje tvorbe námrazy.

Vstavané chladničky s mrazničkou

Špeciálnou kategóriou sú aj vstavané kombinované chladničky, ktoré sa dajú jednoducho zamaskovať do kuchynskej linky. Stanú sa tak nenápadnou, ale veľmi užitočnou súčasťou domácnosti. Pri ich kúpe sa však musíte prispôsobovať rozmerom kuchynskej linky, preto si pred kúpou všetko radšej dvakrát premerajte. Všetky vstavané chladničky s mrazničkou rôznych veľkostí si môžete podľa parametrov porovnať na Planeo.sk.

Kombinované chladničky vyberajte podľa parametrov

Na prvý pohľad väčšinu ľudí zaujme najmä dizajn, farba, či cena dvojdverovej chladničky. Pri kúpe by ste však mali prihliadať aj na technické parametre, aby vám daný model chladničky s mrazničkou čo najviac vyhovoval. Ako zistíte aká kombinovaná chladnička s mrazničkou sa do vašej domácnosti bude najviac hodiť? Sledujte najmä jej objem, veľkosť a mraziaci výkon.

Chladničky s mrazničkou a ich objem

Aby pre vás a vašu rodinu bola chladnička s mrazničkou dostačujúca, musíte sledovať najmä jej objem. Aj napriek tomu, že sa kombinovaná chladnička s mrazničkou môže zdať na prvý pohľad veľká, po jej otvorení môžete zostať malým priestorom poriadne prekvapený. Pri kúpe je preto dôležité sledovať číselné údaje označujúce jej skutočný objem, ktorý sa udáva v litroch.

Najlepšie sa správna veľkosť objemu chladničky určuje podľa počtu ľudí žijúcich v domácnosti. Dvom ľuďom žijúcim v spoločnej domácnosti bude stačiť kombinovaná chladnička s mrazničkou s objem do 250 litrov. Rodina so štyrmi členmi bude potrebovať viac priestoru, v takomto prípade sú odporúčané chladničky od 200 do 300 litrov. V prípade, že budú chladničku využívať viac ako štyria ľudia, určite vyberajte modely s objemom väčším ako 300 litrov.

Väčšina chladničiek s mrazničkou má v detailnom popise produktu presne uvedené koľko litrov má ktorá časť, väčší objem označuje chladničku, menší mrazničku. V prípade, že sa vám zdá objem nedostačujúci, ale rozmery chladničky potrebujete menšie, skvelým riešením sú chladničky s mrazničkou Space max. Tie majú tenšie vnútorné steny, vďaka čomu vzniká väčší úložný priestor.

Aké rozmery má mať chladnička s mrazničkou

Treba si uvedomiť, že aj chladnička potrebuje svoj priestor v kuchyni, ktorému sa musíte prispôsobiť. V prípade, že kupujete vstavanú chladničku alebo máte znížené stropy, vaše rozhodovanie je obmedzené. Ak však kupujete voľne stojacu chladničku, okrem jej výšky by ste mali sledovať aj jej hĺbku a šírku, aby vám do kuchyne pekne zapadla. Pred kúpou chladničky s mrazničkou si preto najskôr zmerajte veľkosť vašej kuchyne a potom jej rozmerom prispôsobte výber chladničky.

Zvyčajne sa chladničky s mrazničkou predávajú so šírkou do 55 cm, 55 - 60 cm alebo väčšie. Kombinované chladničky majú výšku od 160 cm, záleží tiež na tom, či majú mrazničku umiestnenú dole alebo hore. Hĺbka chladničky je taktiež dôležitá, zvyčajne býva 60 cm, avšak dostupné sú aj modely s väčšou veľkosťou.

Výkon mrazenia a mraziaci výkon

Aj napriek tomu, že sú tieto pojmy veľmi podobné, ich význam je trošku rozdielny. Oba však udávajú, ako rýchlo a silno je kombinovaná chladnička s mrazničkou schopná pracovať.;

 • Výkon mrazenia - určený je podľa počtu hviezdičiek, ktoré ukazujú ako silno dokáže mraznička zmraziť potraviny.
 • Mraziaci výkon - udáva sa v kilogramoch a súvisí s tým, koľko kg potravín stihne mraznička zmraziť v priebehu 24 hodín.

Chladničky s mrazničkou nabité funkciami

Či už sa rozhodnete pre bielu alebo čiernu chladničku, s mrazničkou hore alebo dole, s otvorením vpravo či vľavo, nezabúdajte sledovať aj jej funkcie. Každá chladnička s mrazničkou sa totiž odlišuje rôznymi doplnkami, ktoré určite oceníte.

 • Nulová zóna - vďaka vytvoreniu ideálnej teploty je vhodná na skladovanie ovocia, či zeleniny.
 • MultiAirflow - dlhšia výdrž potravín vďaka rovnomernému prúdeniu vzduchu po celom obsahu chladničky.
 • Twin Cooling - samostatné chladiace okruhy udržujú optimálnu teplotu a vlhkosť v každom oddelení chladničky, vďaka čomu nie je vzduch suchý. Taktiež zabraňuje miešaniu studeného vzduchu, vďaka čomu sa neprenášajú pachy. Túto technológiu využívajú najmä chladničky Samsung.
 • Door Cooling - chladnička s mrazničkou má v prednej časti vzduchové priechody, ktoré udržiavajú rovnomernú teplotu, vďaka ktorej vydržia potraviny dlhšie čerstvé. Technológia Door Cooling je špecifická pre chladničky LG.
 • No Frost - zabraňuje námraze na stenách a zároveň chladničku automaticky odmrazuje.
 • Super Frost - zrýchlené mrazenie potravín.
 • Super Cool - zníženie teploty chladničky po vložení nových potravín.
 • Ionizátor - zlepšuje mikroklímu, vďaka čomu sa potraviny menej kazia.
79 €
3 009 €
Všetky filtre

276 produktov

Zobraziť ďalších 24
last-visited

Použité obrázky sú iba ilustratívne a technické špecifikácie sa môžu v priebehu času zmeniť bez predchádzajúceho upozornenia.