Katalóg Predajne
Porovnanie
Prihlásiť
Košík

Voľne stojace chladničky s mrazničkou

Voľne stojace kombinované chladničky patria medzi obľúbené modely, pretože kombinujú dva spotrebiče v jednom. Dostupné sú v rôznych veľkostiach a farebných prevedeniach, vďaka čomu ich môžete dokonale zladiť s vašim interiérom. Zistite čím sa jednotlivé voľne stojace chladničky s mrazničkou líšia a my vám poradíme, ako si vybrať najlepší model presne podľa vašich požiadaviek.

Voľne stojaca kombinovaná chladnička má viacero výhod

Predstavujeme vám niekoľko skvelých výhod, vďaka ktorým sú voľne stojace chladničky s mrazničkou obľúbené:

 • kombinácia 2v1 vám šetrí peniaze
 • mrazené potraviny máte kedykoľvek po ruke
 • mraznička umiestnená v dolnej alebo hornej časti
 • oddelené priestory znižujú spotrebu energie
 • prehľadné uskladnenie potravín
 • voľne stojaca chladnička s mrazničkou má viaceré inovatívne funkcie

Voľne stojace kombinovan chladničky s dostupn v niekoľkch farebnch prevedeniach.

Voľne stojace kombinované chladničky sa líšia umiestnením

mrazničky Na našom e-shope si môžete vybrať z pestrej ponuky voľne stojacich kombinovaných chladničiek, ktoré sa líšia viacerými parametrami. Ešte predtým, ako začnete jednotlivé parametre chladničiek porovnávať, premyslite si najskôr kde chcete aby bola umiestnená mraziaca časť chladničky.

Voľne stojace chladničky s mrazničkou rozdeľujeme na základe uloženia mraziacej časti:

Voľne stojace chladničky s mrazničkou hore patria k najpredávanejším modelom. Chladiaca časť je umiestnená vo výške očí a potraviny sú na dosah ruky. Mraznička umiestnená v spodnej časti má, v porovnaní s modelmi s mrazničkou hore, väčší objem.

Aj voľne stojace chladničky s mrazničkou hore majú svojich fanúšikov. Obľúbené sú najmä voľne stojace retro chladničky s mrazničkou hore, ktoré svojim dizajnom oživia každý interiér. Mraziaca časť je v tomto prípade menšia a treba tiež rátať s tým, že sa do chladiacej časti budete musieť zohýbať, čo nie každému vyhovuje.

Mal voľne stojaca retro chladnička s mrazničkou Amica.

Tipy ako vybrať voľne stojace chladničky s mrazničkou

Výber novej voľne stojacej kombinovanej chladničky je veľký krok, pretože ide o spotrebič, ktorý budete používať každý deň. Pri výbere by ste preto mali zvážiť hneď niekoľko dôležitých kritérií, ktoré vám pomôžu pri rozhodovaní a zároveň vám umožnia porovnať si jednotlivé modely medzi sebou.

Pri výbere voľne stojacej kombinovanej chladničky sa zamerajte na:

 • objem
 • spotrebu energie
 • hlučnosť
 • mraziaci výkon
 • výkon mrazenia

Voľne stojace chladničky s mrazničkou vyberajte podľa objemu

Voľne stojace kombinované chladničky sú dostupné v rôznych veľkostiach a rozmeroch, čo vám poskytuje širokú škálu možností. Pri rozhodovaní o konkrétnom modeli by ste mali zvážiť, koľko ľudí bude chladničku využívať a tomuto počtu prispôsobiť vašu voľbu.

Priemerne by ste na jedného člena domácnosti mali počítať s:

 • 60 až 70 litrami chladiaceho priestoru
 • 20 až 30 litrami mrazničky

Dôležité je tiež mať na pamäti, že veľkosť objemu voľne stojacej chladničky s mrazničkou ovplyvňuje aj jej vnútorné usporiadanie. Voľne stojaca chladnička s mrazničkou s menším objemom má obvykle menej zásuviek a políc, a ich rozmiestnenie sa môže líšiť od tých s väčším objemom. Preto je dôležité nielen sledovať parametre, ale pozrieť si aj fotografie konkrétnych modelov chladničiek, aby ste mali predstavu o tom, ako je ich vnútro usporiadané.

Voľne stojace chladničky s mrazničkou vyberajte podľa objemu.

Akú spotrebu energie má voľne stojaca kombinovaná chladnička?

Informácie o spotrebe energie nájdete na energetickom štítku, ktorý informuje aj o vnútornom objeme priestoru alebo hlučnosti chladničky. Spotrebu energie chladničky vyjadruje energetická trieda, označovaná písmenami od A po G, kde A označuje najúspornejší variant a trieda G spotrebuje najviac energie. Hoci môžu byť chladničky s vyššou energetickou triedou na prvý pohľad drahšie, ich úspornosť vám v dlhodobom horizonte ušetrí nemalé množstvo financií na energiách.

Voľne stojaca chladnička s mrazničkou má na energetickom štítku tieto informácie:

 • trieda energetickej účinnosti
 • spotreba energie v kWh/rok
 • celkový objem všetkých mraziacich oddielov
 • celkový objem všetkých nemraziacich oddielov
 • trieda emisií hluku a hladina emisií hluku vyjadrená v dB(A) re 1 pW

Voľne stojace kombinované chladničky sa líšia hlučnosťou

Voľne stojaca chladnička s mrazničkou je spotrebič, ktorý je v prevádzke neustále, preto je potrebné, aby jeho prevádzka bola čo najtichšia. V detailných technických parametroch a na energetickom štítku chladničky nájdete informácie o jej hlučnosti. Za najtichšie modely sú považované voľne stojace chladničky s mrazničkou s hlučnosťou do 40 dB. Avšak aj modely s hlučnosťou do 50 dB sú stále považované za prijateľné a pri bežných činnostiach by vás ich hlučnosť nemala rušiť.

Voľne stojaca kombinovaná chladnička - mraziaci výkon a výkon mrazenia

Hoci sa môžu tieto pojmy zdať podobné, každý z nich má iný význam. Mraziaci výkon poskytuje informáciu o tom, koľko kilogramov potravín dokážu tieto chladničky zamraziť za jeden deň. Tento parameter sa pohybuje v rozsahu od približne 2 kg do 24 kg za 24 hodín. Na druhej strane, výkon mrazenia je vyjadrený počtom hviezdičiek a poukazuje na schopnosť mrazničky zamraziť potraviny.

Voľne stojaca kombinovan chladnička a mraziaci vkon a vkon mrazenia.

Funkcie, ktorými vás voľne stojaca chladnička s mrazničkou prekvapí

Každá voľne stojaca chladnička s mrazničkou má rozdielny počet funkcií, ktoré pomáhajú udržiavať potraviny dlhšie čerstvé, zabraňujú námraze alebo znižujú spotrebu energie. Nová voľne stojaca chladnička s mrazničkou môže mať niekoľko užitočných funkcií, ich prehľad nájdete v technickej špecifikácii produktu.

Voľne stojaca chladnička s mrazničkou môže byť vybavená týmito funkciami:

 • AdaptTech - stabilizuje teplotu po otvorení dverí, čo chráni potraviny pred teplotnými výkyvmi a udržuje ich čerstvosť.
 • Antibakteriálny povrch - bráni tvorbe plesní a baktérií na vnútorných stenách chladničky, čím zabezpečuje bezpečnosť vašich potravín.
 • Airflow systém - udržuje konzistentnú teplotu v chladničke prostredníctvom cirkulácie vzduchu.
 • No Frost - voľne stojace chladničky s mrazničkou vybavené touto technológiou nemusíte odmrazovať, pretože bráni tvorbe námrazy na potravinách a stenách chladničky.
 • Ionizátor - neutralizuje pachy a bráni výskytu vírusov a baktérií, čím prispieva k dlhšej čerstvosti potravín.
 • Super chladenie/mrazenie - automaticky zníži teplotu chladničky alebo mrazničky pri vložení nových potravín, čím sa rýchlejšie ochladia a udržia si svoju kvalitu.
 • Režim Holiday - udržuje teplotu chladničky na úrovni, ktorá bráni tvorbe plesní a zápachov, a zároveň šetrí energiu počas vašej neprítomnosti.
 • 6. zmysel - senzory sledujú vnútornú aj vonkajšiu teplotu a prípadne upravujú chladenie, aby sa zachovali ideálne podmienky pre potraviny.
 • Zóna s nulovou teplotou - umožňuje nastaviť teplotu chladničky na 0 °C, čo je ideálne pre skladovanie mliečnych výrobkov a určitých druhov zeleniny a ovocia.
 • SpaceMax - je označenie pre tenšie steny chladničky, ktoré zvyšujú jej vnútorný objem pre lepšie uskladnenie potravín.

Voľne stojaca kombinovan chladnička s funkciou SpaceMax.

Objavte ďalšie verzie kombinovaných chladničiek

Okrem voľne stojacich chladničiek s mrazničkou u nás zakúpite aj ďalšie modely chladničiek, ktoré kombinujú mrazničku a chladničku do jedného spotrebiča. Záleží len na vás, aký typ chladničky bude vyhovovať vašej domácnosti a koľko na ňu máte priestoru.

Na výber sú tieto kombinované chladničky:

Vyberte si z pestrej ponuky chladničiek na našom e-shope a nájdite model, ktorý najlepšie splní vaše požiadavky. S výberom vám radi pomôžeme aj na kamenných predajniach Planeo po celom Slovensku, naši odborníci vám radi zodpovedajú vaše otázky a pomôžu s výberom nielen chladničiek, ale aj rôznych ďalších spotrebičov.

197 €
1 439 €
Všetky filtre

125 produktov

Zobraziť ďalších 24
last-visited

Použité obrázky sú iba ilustratívne a technické špecifikácie sa môžu v priebehu času zmeniť bez predchádzajúceho upozornenia.